Home » 2022 Infiniti QX60 ilk sürüş | Araba İncelemeleri

2022 Infiniti QX60 ilk sürüş | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
2022 Infiniti QX60

Araba incelemeleri imdbgram bir 2022 Infiniti QX60’ın ilk sürüşü.

Picton, AÇIK – Büyük geliştirme maliyetlerinin ve sonsuz kaynakların olmadığı ideal bir dünyada, her beş veya altı yılda bir, hatta daha sık olarak tam bir model yenilemesi gerçekleşir. Bazı modeller bu zorlu programa uyar, ancak Infiniti QX60 gibi diğer durumlarda uzun zamandır beklenen yeniden tasarım bekleyebilir ve bekleyebilir.

Infiniti JX35’in ilk birimleri 2012 yılında 2013 model olarak pazarımıza geldi; üç sıralı crossover, Infiniti serisindeki diğer iki SUV’un arkasında üçüncü sırada yer aldı. Bazıları, hem süngerimsi süspansiyonun davranışına hem de CVT’nin esnekliğine atıfta bulunarak, JX’i – sonunda QX60 olarak yeniden adlandırılacak – yolda bir şekerleme olarak alay etti. Haklı olduklarını söylemek zorundayız.

Markanın o zamanki diğer iki faydalı modeliyle karşılaştırıldığında, EX35 ve FX37’yi hatırlıyorsunuz, değil mi? -JX35/QX50, sürgülü arka kapılar hariç neredeyse bir minibüs gibi görünüyordu. Ancak bu eleştiri, tüketicilerin ne istediğinin yanlış anlaşıldığını ortaya koydu. Özünde Nissan Pathfinder’ın daha lüks bir kuzeni olan Infiniti QX60’ı hızla benimsediler. Öyle ki, aslında QX60, Infiniti’nin en çok satan modeli ve Kanada’daki satışların yüzde 35’ini oluşturuyor.

Bu ilk eksiksiz yeniden tasarımın marka için önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Ontario’nun Picton bölgesinde birkaç saatliğine yeni modeli sürmem gerekiyor. İşte bu ilk temastan öğrendiklerim.

2022 Infiniti QX60, profil

2022 Infiniti QX60, profil

Daha zarif bir siluet
Eski modelle karşılaştırıldığında, yeni QX60, sac levhadaki ve pencerelerdeki eğrileri terk ederek markanın kökenine daha yakın bir temayı tercih ediyor. QX50’de ve hatta QX55’te daha önce gördüğümüz gibi, odak noktası artık ne pahasına olursa olsun dikkat çekmek değil. 2022 QX60, yatay bir kemer çizgisine oturan pencereleri ile daha fazla kendini belli ediyor. Ayrıca, endüstride giderek standart hale geldiği gibi, yanlardaki son sütun, çatıyı gövdeden “ayırmak” için karartılmıştır.

Geçidin iki ucu da ince ayarlanmıştır, böylece içlerinde inceltilmiş farlar ve origamiden ilham alan ayrıntılarla tanıdık ama daha heybetli bir ızgara elde edersiniz. Infiniti, Pathfinder’lı Nissan gibi, ön ızgaranın tabanında, arkadaki bagaj kapağının ortasında ve hatta yan marşpiyelerin içinde olsun, harflerini gururla sergiliyor. Açıkçası, QX60 2.0 yıllar içinde öncekinden daha iyi yaşlanmalı.

Her halükarda otantik tasarım meraklıları için dış tasarımın tek dezavantajı, daha önceki krom sahte egzoz borularının yerinde kalması. Gerçek borular aracın altında. Öte yandan, yeni, daha basit düzenlemenin birkaç yıl içinde değiştirilmesi daha ucuz olacaktır.

2022 Infiniti QX60, iç mekan

2022 Infiniti QX60, iç mekan

Pathfinder’dan farklı bir iç mekan
İç mekana ilk bakışta, giden versiyonun 2021 dönemi atmosferinin ortadan kalktığı, yerini kesinlikle daha davetkar bir alana bıraktığı açıktır. Soldan sağa doğru uzanan orta şeridi olan gösterge paneli, havalandırma memelerini de barındırırken, ortadaki dokunmatik ekran, deri kaplı panelin üzerine düşmüş olsa da, endüstride başka yerlerde gördüğümüz gibi görüşü engellemiyor gibi görünüyor.

Piyano siyahı yüzeyi ile orta konsol, hafif bir titreşim eşliğinde parmaklara her basıldığında kullanımı eğlenceli olan çok sayıda dokunsal düğme ile kaplıdır. Neyse ki, burada ve orada hala birkaç fiziksel düğme, düğme veya kaldıraç var, daha az “tasarım” olabilecek bir çözüm, ancak oh çok daha sezgisel.

Direksiyon simidinin arkasında, QX60 – Pure temel model hariç – direksiyonu tutan kişiye maksimum bilgi sağlayan ve Pathfinder’ın seçenek listesinin bir parçası olan yeni bir dijital ekrana sahip. Önde, sıfır yerçekimi koltuklarına bazı masaj işlevleri de eşlik edebilir, ancak bu sistemlerin çoğunda olduğu gibi, yapay basınçtan oldukça çabuk yorulursunuz. Rahatlatıcı olduğu doğru, özellikle bonus olarak ısıtma sistemiyle, ama hiçbir şey gerçek bir masajı yenemez… bir masaj terapistinden!

Arkada, alan 2020’ye kadar satılan modelinkine oldukça benziyor. İkinci sıradaki yolcular, tabanının yanlarında bulunan kullanışlı küçük bir düğme yardımıyla öne kayabilen ve hatta eğilebilen oldukça yumuşak bir koltuk sırasına sahipler. Buradaki amaç, üçüncü koltukta oturmak zorunda olan yolculara biraz daha yer açmaktır. Öyle olsa bile, sadece çocuklar veya daha küçük yetişkinler orada oturmak için rahat olacaktır.

2022 Infiniti QX60, dörtte üçü arka

2022 Infiniti QX60, dörtte üçü arka

Dümende
Sizinki de dahil olmak üzere, ilk nesil hakkında gazetecileri çileden çıkaran şeylerden biri, hızlanmayı acı verici ve tiz yapan sürekli değişken şanzımandı. İyi haber şu ki, bu ünite emekli oldu ve 9 vitesli otomatik şanzıman lehine. Bu sadece adil – Pathfinder da aldı. Daha lüks model için eski şanzımanı tutmak uygun olmazdı.

Doğal emişli 3.5L V6 hala orada, ancak performansı ve yakıt ekonomisini iyileştirmek için birkaç özel modifikasyondan geçti. Bu yazın başlarında test edilen Pathfinder gibi, 2022 QX60 da sonunda bir nebze olsun sürüş keyfi sunmakla övünebilir. Sağ ayak yere düştüğünde, vitesler normal olarak değişir ve 6 silindir kademeli bir ses çıkarır. Infiniti direksiyonun arkasına kanatçıklar ekledi, bence Sport modu için ayrılması gereken bir detay, ancak o zaman bile vites değişimleri efsanevi GT-R ve çift kavramalı şanzımandakilere hiç benzemiyor.

Neyse ki mühendisler kendilerini bir vites kutusunu değiştirmekle sınırlamadılar. Yeni platform daha sert ve daha sert süspansiyon sayesinde köşeleri gösteriyor. Biraz ittiğinizde araç o kadar yalpalamıyor; önceki modelde aracın bu yönü biraz baş döndürücüydü. Yeni elektrikli direksiyon Z’ler kadar hassas değil, ancak yolla bağlantıda bir gelişme hissedebilirsiniz. Daha fazla yalıtım malzemesi ve aynı zamanda akustik cam ile ses yalıtımı bile iyileştirildi. Sonuç olarak, 2022 QX60, en azından sürücü açısından, uzun yolculuklar için geçmişte olduğundan daha iyi bir seçimdir.

2022 Infiniti QX60, dörtte üçü önde

2022 Infiniti QX60, dörtte üçü önde

Son kelime
Otomobil devi Nissan, otomobil üreticisinin gelecek yıllar için hedeflerini küçültmek zorunda kalmasıyla birlikte, son birkaç yılda her türlü sıkıntıyı yaşadı. Bu, örneğin kompakt SUV’ler kadar önemli bir niş içine girmeye çalışan lüks marka Infiniti için daha da doğru.

İyi haber şu ki, serideki en popüler model sonunda yenilendi ve tüm göstergeler hayranların ve hatta markayı denemeye açık olanların bu ikinci nesilden memnun kalacağı yönünde. Sürüş daha ilham verici, iç mekan daha davetkar ve tasarım daha asil ve iyi yaşlanmalı.

Araç mükemmel değil – yakıt ekonomisi biraz daha iyi olsa bile, üçüncü sıra sadece küçükler için iyi ve bilgi-eğlence sisteminin çoklu menülerinde gezinmek garip olabilir – ama gerçek şu ki yeni model sizi çabucak unutturacak selefi. Dahası, QX60 doğrudan rakiplerinin çoğundan daha ucuzdur.

Infiniti QX60 2022, arka

Severiz

Güzel tasarım
Sürüşü keyifli
Davetkar bir iç mekan

daha az seviyoruz

Arkada daha az alan
Sürüş modları (neredeyse) işe yaramaz
Ufukta elektrifikasyon yok

Rekabet

Acura MDX
Audi Q7
BMW X5
Buick Bölgesi
Cadillac XT6
Genesis GV80
Land Rover Discovery / Range Rover Sport
Lincoln Havacı
Lexus RX L
Mercedes-Benz GLE
Tesla Model X
Volvo XC90

2022 Infiniti QX60, ön ızgara

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram