Home » Citroen Ami – geleceğin şehir böceği

Citroen Ami – geleceğin şehir böceği

by adminn1
0 comment
Citroen Ami

 

Elektrikli Citroen Ami

Fütürist görünümlü Citroen Ami konseptinin çıkışından neredeyse bir yıl sonra Citroen, üretime hazır versiyonunu ortaya koyuyor. Ami’nin şekli, otomobil üreticisinin gelecekteki otomobillerin yolda nasıl görünmesi ve davranması gerektiği konusundaki vizyonunun bir sonucudur. Bu nedenle, mikro iki kişilik koltuğun küp benzeri bir tasarıma ve dinamik ana hatlara sahip olması şaşırtıcı değil.

2.400 mm uzunluğa, 1.390 mm genişliğe, 1.520 mm yüksekliğe ve sadece 485 kg ağırlığa sahip şirin Ami, geleceğin en çok tercih edilen şehir içi araçlarından biri olacak tüm önemli özelliklere sahip.

Aslında boyutları nedeniyle Ami, Smart EQ ForTwo rakibinden bile daha küçüktür. Micro Citroen’in benzersiz bir özelliği, bir küpü andıran sıra dışı ve dinamik şeklidir. Geniş cam panelleri sayesinde otomobil, kabine giren büyük miktardaki doğal ışık ve çevredeki çevreye karşı mükemmel görünürlük ile övünebilir.

Citroen, geçmişi ve geleceği birleştirme girişiminde geleneksel pencereleri, ikonik 2CV modelinden ödünç alınan manuel olarak çalıştırılan versiyonları lehine terk etti.

Citroen Ami - yandan görünüm

Ami’nin sıra dışı silueti, iki ayrı parçaya bölünmüş fütüristik şekilli ön ve arka lambalarla zenginleştirilmiştir. Ayrıca, Ami’nin kapılarının her biri ters yönde açılır. Citroen, temel donanım seviyesinin yanı sıra, Pop ve Vibe olmak üzere iki ilave ile kişiselleştirme sunuyor.

İlki, çatıya yerleştirilmiş hassas spoyler aracılığıyla sevimli şehir böceklerine sportiflik duygusu katıyor. İkincisi, Vibe ise Ami’ye daha şık ve sanatsal bir görünüm kazandırıyor. Küçük boyutlarına ve sadece iki koltuğuna rağmen Citroen Ami’nin kabini oldukça geniş. Rahat ve ergonomik koltuklar, temiz ve şık iç hatlar ve düzgün döşeme, rahat kabini oluşturur.

Araç, modern aracın konforu için tipik bir bilgi-eğlence sisteminden yoksun olsa da, akıllı telefon ve/veya Bluetooth bağlantısı için bir seçenek eklendi.

Benzersiz bir kapı açma tasarımına sahip Citroen Ami

Tamamen elektrikli bir otomobil olan Ami, bir elektrik motorunu (8 hp) lityum iyon pil takımıyla (5,5 kWh) birleştiriyor. Aracın ulaşabileceği maksimum hız 45 km/s, otonom menzili ise 70 km.

Pil bittiğinde, sadece 3 saat içinde tamamen şarj edilebilir. My Citroen mobil uygulaması Ami’nin sahibi akünün durumunu, menzilini, tam şarj olana kadar geçen süreyi izleyebilir, olası sorunlar için uyarılar alabilir ve ayrıca en yakın şarj istasyonlarını bulabilir.

Elektrikli Citroen Ami'nin içi

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram