Home » Spring Electric konsepti – Dacia’nın ilk tamamen elektrikli aracı

Spring Electric konsepti – Dacia’nın ilk tamamen elektrikli aracı

by adminn1
0 comment
Spring Electric

 

Dacia Spring Electrci konsept crossover

Dacia şaşırtıcı bir şekilde ilk tamamen elektrikli araçlarını piyasaya sürdü. Spring Electric adı verilen kompakt crossover konsepti, şirketin nihayet otomotiv endüstrisinde devam eden elektrifikasyon rekabetine katılma planlarını gösteriyor. Dacia’nın kendine özgü tasarımını ayırt edici taze unsurlarla birleştiren geleceğin elektrikli Dacia’sı sportif, sofistike bir siluet yayıyor.

4 koltuklu, toplam 44 hp ve 125 Nm tork üretebilen tek bir elektrik motoruyla donatılmıştır. Ayrıca Spring Electric, 26,8 kWh kapasiteli güçlü bir lityum iyon pil paketine sahiptir, bu sayede crossover 220 km’lik otonom bir menzile sahiptir (WLTP döngüsüne göre).

Rumen otomobil üreticisinin Spring Electric’in tüm teknik özelliklerini henüz açıklamadığını düşünse de, açıklanan birkaç önemli ayrıntı var – 150 mm yerden yükseklik ve 2423 mm dingil mesafesi gibi. Çarpıcı olan, cesur ve dinamik dış hatlardır. Dacia’nın öne çıkan ön ızgarası önemli bir revizyondan geçti.

Dacia Spring Electric Concept Crossover - arka

Artık daha kompakt ve markanın devasa logosunu, yeni LED farlarını ve bazı karmaşık detayları içeriyor. Hem ön hem de arka tamponlar da değişti. Boyut ve genişlikteki büyümenin yanı sıra, artık her ikisinin de içlerine entegre edilmiş ışıklar var.

Ayırt edici koruyucu plakalar, otomobilin erkeksi görünümüne sportiflik katıyor. Dacia’nın standart jant tasarımı artık Spring Electric’in benzersizliğini vurgulayan cesur renkler içeriyor. Dacia Spring Electric, boyutları nedeniyle yolcularına, kabin alanının doğrudan bir sonucu olarak benzeri görülmemiş bir konfor ve rahatlık sağlayabilir.

Konforlu koltuklar, duyarlı direksiyon simidi ve hoş iç renkler, konseptin birçok olumlu yanı arasında yer alıyor. Elbette tipik bir crossover olarak Dacia’nın yakında çıkacak olan otomobili, segmentteki en büyük bagajlardan birine sahip – 300 litre.

Üretime hazır versiyonun, Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili olma vaadiyle 2021’de otomobil pazarına girmesi bekleniyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram