Home » Audi A3 Sportback’i sunar

Audi A3 Sportback’i sunar

by adminn1
0 comment
Audi A3

 

Yeni Audi A3 Sportback sonunda burada

Audi’nin A3 modeli muhtemelen şirketin tüm kompakt otomobil portföyünü oluşturan en başarılı ve en çok tercih edilen modellerden biridir. 1996’da montajdan çıkan ilk otomobille birlikte, Alman otomobil üreticisi şimdi resmi olarak A3’ün 4. neslini piyasaya sürüyor. Daha sportif, çevik ve yenilikçi teknoloji yığınıyla dolu yeni A3 Sportback, olası sahiplerine sürüş sırasında konfor ve neşe sunmaya hazır. A3 Sportback’i tanımlayan iki temel özellik, kompakt boyutu ve dinamik tasarımıdır.

İkincisi, belirgin geniş Tek Çerçeve ön ızgarada ve büyük hava menfezlerinde güçlü bir şekilde yer alır. Otomobilin erkeksi hatları, yeni uygulanan bir tasarım özelliğiyle – farlardan arka lambalara kadar otomobilin gövdesi boyunca uzanan geniş bir çizgiyle – önemli ölçüde geliştirildi. Bu çizginin yaptığı, A3 Sportback’lerin çamurluklarının genişliğini vurgulamaktır.

Yeni nesil A3 ile birlikte gelen bir diğer önemli özellik ise yeni Matrix-LED farlara entegre edilmiş DRL’ler. Şık Sportback, tanınmasını yoğun yollarda borçludur. Dış tasarımın dinamik karakteri, birinci sınıf malzemeler ve ayrıntılardaki hassasiyetin yanı sıra geniş bir entegre akıllı teknoloji paketi aracılığıyla kabinde taşınır.

Araç aynı zamanda, şirketin sürdürülebilirlik politikasına doğru bir adım olan geri dönüştürülmüş plastik şişe döşemesine sahip ilk A3 modelidir.

Audi A3 Sportback'in içi - geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılmıştır

Karmaşık bir şekilde yerleştirilmiş dekoratif karbon fiber ve alüminyum elemanlar, zarif ve sofistike iç işçiliği ek olarak geliştirir. A3 Sportback’in kokpiti tamamen sürücünün deneyimine ve direksiyonun arkasındaki duygulara odaklanıyor. Bu nedenle tasarımcılar, 10,1 inç dokunmatik ekranlı (doğrudan markanın premium araç serisinden ödünç alınmış) başarılı bir gösterge paneli olarak zaten test edilmiş olanı uygulamaya karar verdiler.

Gösterge panelinin ortasına yerleştirilen ekran, çeşitli A3 işlevlerine kolay ve hızlı erişim sağlar. İlginç ve oldukça kullanışlı bir özelliği, elle girilen komutları tanıması ve yürütmesi ve sesle kontrol edilebilmesidir. Gösterge panelinin kendisi, direksiyon simidine entegre edilmiş birkaç mekanik düğme aracılığıyla arayüzüne ve seçeneklerine kolay erişim sağlar.

Seçilen donanım paketine bağlı olarak ekran boyutu 12,3 inç’e kadar çıkabiliyor ve üç farklı arayüzün konforunu sunuyor.

Audi A3 Sportback'in ön fasyası

Maksimum A3 Sportback’e sahip olmak ve onu deneyimlemek isteyenler için, otomobilin işlevleri arasında, en önemli araç parametrelerinin doğrudan ön cama, sürücünün gözlerinin önüne yansıtıldığı bir Heads-up ekranı da bulunuyor.

Yenilikçi teknolojiler açısından, yeni A3 Sportback inanılmaz bilgi-eğlence sistemi ve bağlanabilirliği ile gurur duyabilir. İkincisi, çoğunlukla sunulan çok sayıda hizmet aracılığıyla görülebilir. Bunlar arasında Car-to-x-hizmetleri, Audi telefon kutusu, Apple CarPlay/Android Auto uyumluluğu bulunmaktadır.

Dahası, Audi, Audi Connect uygulaması aracılığıyla uzaktan otomobilin kilitlenmesi/açılması ile müşterilerini şaşırtma planlarını yakında duyurdu. Ayrıca otomobilin sistemleri, klima, koltuk konumu ve sık kullanılan medya açısından kişiselleştirilmiş ayarları ile 6 farklı kullanıcı profiline kadar ezberleyebilir.

Audi A3 Sportback'in arkadan görünümü

Önemli bir ayrıntı, mevcut navigasyonun A3’ün önceki sürümlerinde kullanılanın yükseltilmiş bir versiyonu olduğu gerçeğidir – mevcut trafik hakkında canlı bilgi, Google Earth uydusundan yüksek çözünürlüklü görüntü ve çok sayıda Avrupa gemisinin 3D modelleri. şehirler. Kaputun altında Audi A3 Sportback, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli motorlarla birlikte gelir.

Avrupa için, kompakt otomobil üç seçenek sunuyor – 1.5 TFSI (150 hp) ve 116 veya 150 hp 2.0 TDI. Başlangıçta, arabalar bir FWD sistemi ile satışa sunulacak. Şanzımanlar için iki seçenek var – 6 ileri manuel ve 7 ileri S Tronic. Yeni A3 Sportback’in çevikliği, dengesi ve kusursuz performansı, revize edilmiş bir süspansiyonun uygulanmasının doğrudan bir sonucudur.

Ayrıca otomobile 10 mm alçalabilen adaptif amortisör sistemi de sunuluyor.

Bu sistemin yaptığı şey, seçilen sürüş modunun yanı sıra yol koşullarına ve durumlarına göre amortisörlerin her birine uyum sağlamaktır. Ayrıca, özel olarak geliştirilmiş bir spor süspansiyonla yapılandırma seçeneği bulunurken, otomobilin yol performansını da artırır.

Her modern araçta olduğu gibi, A3 Sportback’in yeni nesli de çok çeşitli yardımcı sistemlerin konforunu sunuyor. Bunlar arasında Şeritten ayrılma uyarısı, şerit değişikliği ve Çıkış uyarısı yardımı ve uyarlanabilir hız sabitleyici bulunur.

Yeni A3 Sportback 4,34 m uzunluğa, 1,82 m genişliğe, 1,43 m yüksekliğe ve 2,64 m dingil mesafesine sahip. Bagaj hacmi 380 litredir ancak arka koltuklar katlandığında 1.200 litreye kadar genişleyebilir.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram