Home » Renault Twingo ZE – şehrin elektrik kraliçesi

Renault Twingo ZE – şehrin elektrik kraliçesi

by adminn1
0 comment
Renault Twingo ZE

 

Renault Twingo ZE - ön kaplama, beyaz

Piyasadaki 27 yılı boyunca, Twingo 25 ülkede yaklaşık 4 milyon otomobil sattı ve birçok insan için favori bir şehir kompakt aracı haline geldi. Şimdi model, tamamen elektrikli Twingo ZE versiyonunun lansmanı ile çıtayı yükseltiyor Şehir sürücüsünün ihtiyaçlarına uygun ve elektrikli otomobil platformuna dayalı yenilenen model, otomobilin çevre dostu özelliklerinin altı çizilen performans ve keyif sunuyor. . Twingo ZE, sınıfının en iyisi dönüş yarıçapını içten yanmalı motordan devralmıştır. Elektrikli RWD sistemi ve çeşitli farklı sürüş modlarının birleşimi, sürüş deneyimini daha da eğlenceli ve keyifli hale getiriyor. Twingo ZE, yaklaşık bir hafta boyunca bir şehir gezisi sağlayan 22kWh kapasiteli güçlü bir pile sahiptir. Yeni araç, daha iyi şarj yetenekleri sağlıyor ve kompakt otomobili, segmentteki rakiplerine göre şarj etmede 4 kata kadar daha hızlı hale getiriyor. Boyut, yalnızca Twingo ZE’nin değil, tüm Twingo serisinin ana avantajlarından biridir. Küçük boyutu için iç mekan beklenmedik bir ferahlık ve modülerlik sunuyor. Yenilikçi hizmetler ve yeni özel özellikler Renault Twingo ZE’ye büyük bir başarı vaat ediyor.

İkonik modeli heyecanlandırıyor

Renault Twingo ZE - ön profil, şarj

Günümüzde şehir içi ulaşımda ana konu ekolojik konudur. Bu nedenle, tüm kompakt şehir arabaları, emisyonları ortadan kaldırmak ve temiz hava sağlamak için tamamen elektrikli olmaya odaklanmıştır. Twingo ZE, Renault’nun bu çevre sorununa yanıtıdır. Model oldukça pratik, verimli ve çevre dostu. Bu, onu günlük kullanım için mükemmel bir çözüm haline getiriyor ve yeni ZOE’nin yanında Avrupa B segmentinde konumlandırıyor. Twingo, içten yanmalı motor ataları platformlarını paylaşan bazı elektrikli rakiplere kıyasla avantajları olan bir elektrikli otomobil için orijinal olarak tasarlanmış bir platforma sahiptir. Aracın aküsü en yeni nesildir. 22 kWh kapasite sunar ve lityum iyon hücrelerden yapılmıştır. Güç ünitesinin üretimi LG Chem ile ortaklaşa yapılıyor. Twingo ZE pil, 22kW’a kadar alternatif akımda (AC) tüm şarj istasyonlarında optimize edilmiş şarj sunar. Mini şehir otomobilinin güç aktarma sistemi, Yeni ZOE’de kullanılanın üzerinde ve yeni modelin birinci sınıf enerji verimliliğini vaat ediyor. Renault Twingo ZE, Renault’nun Slovenya’daki fabrikasında monte edildi.

Dış

İkonik modelin sevilen tasarımı, küçük farklılıklar ve yeni elektrikli doğasını vurgulamak için eklenen ek özelliklerle korunuyor. Twingo ZE’nin ön fasyası, altında yatan hava girişi ile optik olarak birleşen C şeklindeki LED far sayesinde göz alıcı görünüyor. Ön kenar, mini otomobilin donanım seviyesini gösteren geleneksel elektrik mavisi imzalı yatay desenler uygular. Renault, ikonik modelinin klasik tasarımını korusa da müşterilerine çok iyi kişiselleştirme seçenekleri sunmak istiyor. Bu nedenle çeşitli gövde renkleri, renk paketleri, jantlar ve elbette rozetler, elektrik mavisi çizgiler ve diğer unsurlar gibi tamamen elektrikli özel tasarım özellikleri sunarlar.

İç mekan

Renault Twingo ZE - iç mekan, üstten görünüm

Renault ailesindeki süpermini olarak bilinmesine rağmen Twingo ZE, pratik ve işlevsel iç tasarımıyla şaşırtıyor. Yolcu bölmesi beş kapısı, beş koltuğu ve tamamen katlanabilen yolcu koltuklarıyla mükemmel kişiselleştirme seçenekleri sunuyor. Ayrıca arka sıra koltukların arkasında sunulan bagaj alanı 240l. ve arka ve ön yolcu koltuğu katlandığında yükleme uzunluğu 2,31 metrenin tamamı. Pratik orta konsolda eldiven bölmesi ve akıllı telefonlar için alan ve şarj prizleri bulunur. “ZE” logosu, iç görünümde bile aracın tamamen elektrikli karakterini hatırlatır. örneğin ön kapı eşiklerinde görünür. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Twingo ZE çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleri ve donanım seviyesi sunar, bunlardan en çekici olanı Zen seviyesidir. İç ortam aydınlatması seçeneği ve çeşitli özelleştirme paketleri sunar. Bu şekilde, ön panel şeridinin rengi, havalandırma konturları ve direksiyon simidi kolları arasında farklı kombinasyonlar elde edilebilir. Ayrıca, bu trim için 7 inçlik bir dokunmatik ekran mevcuttur.

Renault Twingo ZE - yandan görünüm, beyaz

Çeviklik

Kompakt şehir otomobilinin elektrikli versiyonu, otomobilin dinamik karakterini vurgulayan çok hızlı tepki veren bir elektrik motoruyla geliyor. Arkaya monteli motor mükemmel dönüş yarıçapı sağlar – sadece 4,30 metre ve bu Twingo ZE’yi şimdiye kadar B segmentinde en çevik araç yapar. Küçük boyutları ve kompakt boyutları, şehir hayatının yoğun günlük trafiğinde park etmeyi ve araç sürmeyi kolaylaştırır.

Sürüş modları

Sürüşten daha da fazla keyif ve keyif almak için Reanult uzmanları, farklı sürücü ihtiyaç ve taleplerine yönelik üç sürüş modu sunar. Her biri akünün kapasitesini farklı şekilde dağıtır ve aynı araç olmadığı hissini yaratır.

Renault Twingo ZE - arka, siyah ve beyaz

Motor

Twingo’nun 60kW (82hp) motoru 160 Nm’lik bir tork sağlar. 0’dan 50km/sa hızlanma yaklaşık 4 saniyede, azami hız ise 135km/s’dir. Elektrikli süpermininin tahmini menzili, WLTP şehir döngüsünde 250 km’dir. ve Tam WLTP döngüsünde 180 km. “Eko” modunda, çalışma aralığı 215km olarak hesaplanır. Renault’nun yeni otomobili, üretici tarafından patentli Cameleon şarj sistemi ile donatıldı. Bu teknoloji, her bir şarj istasyonunda mevcut olan güce adapte olmayı sağlar. Sonuç, 22 kW istasyon kullanılması durumunda sadece 30 dakikalık optimum şarj süresidir.

Modern teknolojiler

Renault Twingo ZE - iç mekan teknolojisi

Yeni ZOE’ye dayanan Twingo ZE, akrabasının en son teknolojik başarılarından bazılarını ödünç alıyor. Minik araba bu sayede şehir içi yolculukları için daha da keyifli ve pratik hale geliyor. ZEVOice, yaya koruması için bir güvenlik sistemidir. Aracın hızına bağlı olarak yakındaki insanları yaklaşan araba için uyaran bir ses düzeni üretir. Diğer bir akıllı karar, Twingo ZE’nin sahibinin mobil cihazı için mevcut mobil gösterge panelidir Renault Easy Connect, yerleşik multimedya sistemi, hem Apple CarPlay hem de Android Auto ile uyumlu 7 inç HD ekran sağlar. Uydu navigasyon sistemi, Google arama ve Arabamı Bul seçeneği de mevcuttur. ZE modelindeki özel bir özellik, yolda şarj için durmanız gereken noktaları tam olarak belirleyen bir rotayı simüle edebilen “EV Route Planner”dır.

Model üzerinde sıkı bir çalışma yaptıktan ve en iyi teknolojileri özel bir elektrik platformuna uyguladıktan sonra Renault, yeni Twingo ZE’yi yaratıyor, gelecek neslin süpermini, dünya pazarlarını fethetmek için gelecekten gelen kompakt şehir yeşil otomobili.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram