Home » Hibrit sistemli Cupra Formentor

Hibrit sistemli Cupra Formentor

by adminn1
0 comment
Cupra Formentor

 

Hibrit sistemli Cupra Formentor

Seat’ın eski spor bölümü Cupra, yakında üretime hazır Formentor ile ilgili ilk ayrıntıları açıkladı. Devasa SUV kıskanılacak boyutlarıyla dikkat çekiyor – 4450 mm uzunluk, 1839 mm genişlik ve 1511 mm yükseklik. Bu etkileyici sayılar Formentor’un kaslı ve silüetini şekillendirmeye yardımcı oluyor.

Yeni Cupra Formentor melezinden bir kare

Sportif araç, üzerlerinde özel bakır boya ile gelebilen devasa, 19 inç alaşım jantlara basıyor. Jantlara ek olarak otomobil, Brembo frenler ve dış mekan için iki mat ve üç özel geliştirilmiş renk olmak üzere 9 farklı palet tonu ile sunuluyor.

Geniş ve zarif iç mekan, ergonomik spor koltukların konforunu (iki döşeme rengiyle), navigasyon dahil 12 inç panoramik dijital ekran ve yeni bir sportif direksiyon simidi (entegre motor çalıştırma düğmesi ile) dönüş yapan ayrıntılar arasında yer alıyor. Formentor’un iç mekanı hoş bir yer haline geldi.

Cupra Formentor hybrid'in yandan görünüşü

Kaputun altında, Formentor 2 motor seçeneği ile geliyor. İlki, 4Drive teknolojisi ve DSG şanzıman ile birleştirilmiş 2.0 L TSI turboşarjlı versiyon (310 hp/400 Nm).

İkincisi, 150 beygir gücünde 1.4 TSI hibrit sisteme sahip. 115 hp’lik bir elektrik motoru ve 13 kWh kapasiteli bir lityum iyon pil takımı ile birleştirilmiştir. Bu kombinasyon sayesinde Formentor’un hibrit sistemi, 245 hp’lik birleşik güç ve 400 Nm’lik bir torktan yararlanacak.

Cupra Formentor melezinin yandan görüntüsü

Yaklaşan Cupra Formentor’un elektrikli menzilinin yaklaşık 50 km olması bekleniyor.

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram