Home » 2022 Mini Cooper S 5 kapılı inceleme | Araba İncelemeleri

2022 Mini Cooper S 5 kapılı inceleme | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
2022 Mini Cooper S 5

imdbgram 2022 Mini Cooper S 5 kapılı incelemesi.

2022 model yılı, modern enkarnasyonunda Kanada’daki 20. yılını kutlayan küçük otomobil olan Mini Cooper’daki değişikliklerden payını getiriyor. (Aslen İngiliz otomobil üreticileri Austin ve Morris tarafından satılan orijinal Mini, 1959’da doğdu).

Çağdaş Cooper’ın şu anki üçüncü nesli, BMW Group evreninde bir otomobil için sanal bir sonsuzluk olan 2014 model yılından bu yana işini yapıyor. Ancak Mini’nin başka öncelikleri de var: şirket şu anda elektriğe geçişin başlangıcı üzerinde çalışıyor. Evet, yüzde 100 elektrikli Cooper SE zaten mevcut ve Countryman’in bir plug-in hibrit versiyonu birkaç sezondur markanın kadrosunda yer alıyor, ancak İngiliz marka uzun vadeli bir elektrifikasyon stratejisi üzerinde çalışıyor. 2030 yılına kadar tamamen elektrikli bir ürün yelpazesine

Bu arada Mini Cooper S, öne monte edilmiş turboşarjlı benzinli motorun eski formülünü ve direksiyona geçtiğiniz andan itibaren sürüş keyfi hissini koruyor. Ve bir arabanın iyi vakit geçirmek için büyük olması gerekmediğine dair daha fazla kanıt sunan bu sevimli böcekte eğlenmemek zor.

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, profil

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, profil

Minimal dış detaylar
Tabii ki, Cooper’ın benzersiz silüeti, İngilizlerin hissettiği gibi aynı kalıyor. Bu 5 kapılı konfigürasyonda Cooper S, 3 kapılı Cooper’dan biraz daha büyüktür. Ancak arka kapılar hala dar. Bu sürüm 2014’tekiyle aynı iskelete dayandığından, tersi şaşırtıcı olurdu.

Önde, tampon şimdi ızgaranın etrafında parlak siyah bir bantla çevrelenmiştir. Ön kısımdaki açıklıklar da 2022 için yeni. 18 inç Pulse Spoke jantlara gelince, pakete retro-modern bir dokunuş katıyorlar. Ve arkada İngiliz kimliğini doğrulayan Union Jack tarzı işaret lambaları var. Ah evet, unuttum. Kaputtaki beyaz çizgiler (200 $’lık bir masraf) bu İzlanda Mavi Metalik Cooper S ile gerçekten dikkat çekiyor!

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, iç mekan

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, iç mekan

İçeride aynı hikaye
5 kapılı kabin, selefininki kadar küçüktür. Mini bunun yerine bugünlerde moda olan bağlantıya odaklandı. Gösterge paneli tanıdık gelse de, merkeze yerleştirilmiş ekran yeni ve şimdi 8,8 inç. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, BMW ürünlerine aşina olanlar, Alman otomobil üreticisinin bilgi-eğlence sisteminin olağan düzenini tanıyacaktır.

Ekran dokunmaya duyarlı olsa da, kullanıcılar bir parmak çarkı ve iki ön koltuk arasına yerleştirilmiş birkaç düğme aracılığıyla çoklu menülere de erişebilirler. İyi haber şu ki, Mini klima kontrolü, çekiş kontrolü, sürüş modları, ısıtmalı koltuklar ve hatta çalıştırma kolu için geleneksel düğmelerini kaldırmadı.

Test cihazımız, hem Mini hem de BMW tarafından bolca kullanılan 7 vitesli çift debriyajlı şanzımanla donatıldı. Puristler kesinlikle manuel şanzımanı tercih eder, ancak Mini’nin otomatik ünitesi, üreticinin daha küçük motorlarıyla çok iyi çalışır. Bu, öndeki bu ergonomik kolun varlığını açıklar.

Geri kalanı için, iç mekan, 20 yıl önce kurulan felsefeye, yani saran koltukların ve kaliteli malzemelerin kullanılmasına ve montajda kaliteye gösterilen titizliğe saygı duyuyor. Alan sınırlıdır, ancak daha fazlasını isteyenler için her zaman Clubman ve hatta Countryman SUV vardır.

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, dörtte üçü arka

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, dörtte üçü arka

Gülümse ve dünya seninle birlikte gülümsesin
Test sürüşümüzün çoğu aslında Highway 401’in Montreal’den batıya Ontario’ya giden bir bölümünde gerçekleşti. İlk bakışta Cooper S, Kingston’a gidip gelmek için bana pek iyi bir seçim gibi gelmedi. Bu, sürüş mesafesi söz konusu olduğunda aklınıza gelen ilk araba değil. Aşağıdaki kaldırımın kalitesi, Cooper S’deki konfor seviyenizi etkileyecektir. Ancak 401’in pürüzsüz yüzeyleri, 18 inçlik jantları ve düşük profilli lastikleriyle bile bu küçük arabayı gerçekten güzel gösteriyordu. I Montreal, inişli çıkışlı sokaklarda Cooper S biraz daha “güçlüydü”.

Şehir otomobilinin öne çıktığı yer, biraz daha sürdürülebilir sürüşte. İster otoyol hız sınırının kenarında hareket ediyor, isterse dolambaçlı bir yola sarılıyor olsun, Cooper S soğukkanlı davranır. 2.0L turboşarjlı 4 silindirli motor, 189 hp ve 221 lb-ft torkunu hissettirirken, çift kavramalı şanzıman bize bunun Volkswagen Golf GTI’ye ilginç bir alternatif olduğunu hatırlatıyor.

401 uzun, düz ve donuk esnemelere sahip olsa da, Mini Cooper S, sürüşün çoğu için yüzümde bir gülümseme yapıştırmayı başardı. Çok hassas direksiyon, bazen motorun boğuk sesi (Spor modu sayesinde) ve olağanüstü yol tutuşu Cooper S’yi sürüşü zevkli bir araç haline getiriyor, bu kadar basit.

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, arka

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, arka

Son kelime
Mini Cooper S herkes için değildir. Araba, küçük bir arabada sürüş keyfi için hala bir ölçüt oluşturuyor, ancak sunduğu deneyim her zaman pek çok kişiye çekici gelmiyor. Ayrıca, kargo alanı birinci sınıftır ve istenen fiyat, popüler bir alt kompaktınkinden çok daha yüksektir. Ancak böylesine eğlenceli bir ikonu sürmek için bedelini ödemeye hazır olmalısınız – ve bu durumda fatura 43.630 doları buluyor.

Cooper 5 kapılı, Cooper 3 kapılı kadar “saf” değildir. Bununla birlikte, iki ilave kapı daha pratik bir unsur ekler. Ancak daha fazla alan için Clubman vagonu en mantıklı seçenektir.

Küçüklüğüne ve 2014’ten beri bu formda olmasına rağmen, Mini Cooper S, yaşına rağmen, direksiyon başında kaliteli sürüş zamanı geçirmek isteyenler için hala mükemmel bir seçenek.

Severiz

Araba sürmek eğlenceli
Şasiye mükemmel şekilde uyarlanmış mekanikler
Pompada verimli

daha az seviyoruz

Bazen sarsıntılı iletim
Sınırlı iç hacim
pahalı seçenekler

Rekabet

Acura ILX
Audi A3
BMW 2 Serisi Gran Coupe
Mercedes-Benz A-Serisi / CLA
Volkswagen Golf GTI / Golf R

2022 Mini Cooper S 5 kapılı, rozet, arka lamba

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram