Home » Honda Odyssey 2021 ABD pazarı için güncellendi

Honda Odyssey 2021 ABD pazarı için güncellendi

by adminn1
0 comment
Honda Odyssey 2021

 

2021 Honda Odyssey ABD pazarı için güncellendi

Honda Motor Company, Honda Odyssey 2021 minivanının yalnızca Amerikan otomobil pazarı için yapılmış yükseltilmiş bir versiyonunu piyasaya sürdü. Otomobilin ABD’nin New York kentinde düzenlenecek olan otomotiv etkinliği sırasında piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak Japon otomobil üreticisi hayranlarını beklenenden daha erken şaşırttı.

Teknik olarak, yeni Odyssey, otomobilin önceki versiyonundan bilinen 284 hp ve 355 Nm tork ile 3.5 L doğal emişli V6 i-VTEC motorunu elinde tutuyor. Aracın yoldaki hızlı tepkilerinden ve çevikliğinden sorumlu olan 10 vitesli otomatik şanzıman ile birleştirilmiştir. Ayrıca uygulanan VCM teknolojisi, motora 3 ve 6 silindirli çalışma süreci arasında geçiş yapma yeteneği sağlar.

Odyssey’nin yapılandırılabileceği donanım seviyeleri de öncekiyle aynı kalır – LX, EX, EX-L, Touring ve Elite. Aralarındaki tek fark, yüksek donanım seviyesindeki bazı seçeneklerin temel olanlara geçişi ile ilgili birkaç ince ayar. Buna bir örnek, EX döşemesinde bulunan üç tonlu döşeme ve aydınlatmalı USB bağlantı noktalarıdır. EX-L versiyonu ise artık kontrast dikişli konforlu koltuklarla geliyor. Daha yüksek kaplamalar, Touring ve Elite, piyano siyahı kumaş ve delikli deri döşeme kombinasyonu gibi küçük değişikliklerle karşı karşıya.

2021 Honda Odyssey'nin iç tasarımı

Güvenliğe gelince, Honda’nın adaptif hız sabitleyicili Sensing sistemi, temel donanım seviyelerinin önemli bir parçası haline geldi.

Yeni Odyssey minivandan getirilen belki de en dikkate değer değişiklik, dış makyajda bulunabilir. Yatay pervazlara sahip göze çarpan siyah ön ızgara, yeni tasarlanmış LED farlar, entegre sis farlarına sahip güncellenmiş ön tampon ve otomatik kararan yan aynalar, yeni Odyssey’nin getirdiği en son özellikler arasında.

Ayrıca, katlanabilir ikinci koltuk sırası artık çıkarılabilir ve daha fazla saklama alanı açar. Aksi takdirde, otomobilin daha önce piyasaya sürülen versiyonundan bu yana iç ve dış tasarımın genel görünümü değişmeden kalır.

Aracın bu yıl içinde bayilere girmesi bekleniyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram