Home » 2021 Toyota Corolla Hatchback Özel Sürüm incelemesi

2021 Toyota Corolla Hatchback Özel Sürüm incelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Toyota Corolla Hatchback

2021 Toyota Corolla Hatchback Special Edition’ı inceliyor.

Bu haber değil: Geçen yüzyılda bildiğimiz otomobil ölüyor. SUV’ler yakın zamanda sedanları, vagonları ve coupe’leri yeryüzünden silecek değil, ancak birkaç yıldır satış rakamlarına hakim olan yerden yüksekliği daha yüksek olan araçlara yönelik eğilimin son derece açık olduğu da ortada. solup gitmek.

2021 Toyota Corolla Hatchback

Ancak bunun 2021 Toyota Corolla Hatchback SE Yükseltmesi (Special Edition kıyafetinde) ile ne ilgisi var? İlk bakışta hiçbiri, ama gerçekte, Toyota’nın Kanada’da sattığı (Yaris’in çıkışından bu yana) en küçük otomobiliyle yaptığım en son test sürüşüm, en azından bir konuda bana güven veriyor: endüstri, geleneksel otomobili tamamen terk edemez. en az!

Tamam tamam, bir Volkswagen Golf GTI veya Toyota GR Supra’nın araba için davayı yapmak istiyorsa daha zorlayıcı bir seçim olabileceği doğru, ancak ben ortalama bir insan olan ana akım bir otomobilin bu test sürüşünden yararlanmayı tercih ediyorum. iyi bilir, değilse de en azından isim ve itibara sahip olduğu için.

İşte bu yüzden geleneksel otomobilin, SUV’lerin hakim olduğu bir otomobil olsa bile, otomotiv dünyasındaki yerini hak ettiğine inanıyorum.

Toyota Corolla Hatchback

Yere daha yakın
Yüksek yerden yükseklik, SUV’ların ve diğer geçitlerin ana cazibe merkezlerinden biridir. Bir SUV’un bir kar yığınından daha iyi çıkabileceği ve iki kişi için rezil Kanada çukurlarımıza dayanabileceği fikri. Bu yüksek duruş aynı zamanda arabaya inmeyi sevmeyenlerin de ilgisini çekiyor. Ve kabul edildiğinde, birinin aracına kayması daha kolaydır.

Ancak gerçek şu ki: Tüm SUV’lar eşit yaratılmamıştır. Tüm faydalı modeller Rubicon Trail’i bir Jeep Wrangler gibi geçemez. Sahip olduğu dört tekerlekten çekiş tipine bağlı olarak – hatta bazı SUV’ler sadece iki tekerlekten çekiş ile gelir – ve yerden yüksekliğine bağlı olarak, SUV’niz bir kar yığınında sıkışıp kalabilir.

Ve elbette, artan yükseklik de yol tutuşunu etkiler. Evet, 2021’deki SUV’lerin çoğunun araba benzeri bir sürüş deneyimi sunduğu doğru, ancak ağırlık merkezi hala daha yüksek. Bu Corolla Hatchback gibi kompakt bir otomobil hiçbir yerde bir BMW M4 kadar keskin değildir, ancak yine de bir RAV4 veya Highlander’dan daha çeviktir. Çevik bir şekilde hareket edebilen bir arabayı kullanmak da daha eğlencelidir.

 

 

Daha çevik mi?
Elbette Corolla’nın 2.0L 4 silindirli motorundan elde edilen 168 hp ve 151 lb-ft’lik torkun hızlandığımda tüylerimi diken diken ettiğini söyleyemem ama bu aktarma organının Toyota’nın global motoruna çok uygun olduğunu söylemeliyim. platform. Bu, önden çekişli otomobilin bir başka avantajıdır. Genel olarak, bir araba bir SUV’den daha hafiftir, bu nedenle mühendislerin gövdeyi hareket ettirmek için daha güçlü bir motora sığması gerekmez.

Sırtında daha az ağırlık olan bu Corolla Hatchback gibi bir otomobil, doğru motora sahip (temel versiyonlarda bulunan 1.8L bloğun 2.0L kadar canlı olmadığını belirtmeliyim), ağır sürüşlerde güçsüz hissetmez. trafik, ancak otoyolda belirli geçiş durumlarında huysuz bir motora neden olacak sürekli değişken şanzımanla yaşamayı öğrenmek zorunda olsanız da.

Bununla birlikte, şehirde, bu ilk vitesin varlığı, daha az sarsıcı hale getirir. CVT’nin on “programlanmış vitesini” kendiniz değiştirmek de mümkündür, ancak bu, markanın kataloğunda bulunan manuel şanzıman kadar orijinal değildir.

Ve motor bir Honda Civic Type R kadar patlayıcı olmasa bile, şasinin sertliği çok yumuşak bir sürüş sağlıyor. Ana akım bir otomobil için, Corolla Hatchback, sektördeki daha sportif ve daha pahalı seçeneklerle karşılaştırıldığında gerçekten utanılacak bir şey yok – eğer sadece birincil görevi bu olmadığı için!

2021 Toyota Corolla Hatchback

2021 Toyota Corolla Hatchback Special Edition, bagaj

Sınırlı kargo alanı?
Tamam, burada bir Corolla Hatchback’in RAV4’ü ve onun devasa kargo alanını ölçemediği bir alan var. Yeni Corolla Cross bile bu konuda hatchback kuzeninden daha iyi durumda.

Sadece birkaç yıl önce, vagon formatının çok fazla bagaj alanının keyfini çıkarmak için kompakt SUV’ye çok ilginç bir alternatif sunduğunu unutmayın. Burada sahip olduğumuz son model Volkswagen Golf SportWagen, 2019’da katlandı ve Avrupa’da otomobilin yenilenmesine rağmen, vagon varyantı artık orada bile geçmişte kaldı. Aslında, uygun fiyatlı vagonun Kuzey Amerika pazarından çekilmesi, ticari araçların işgali ile doğrudan ilgilidir.

Daha az pahalı
Ah evet, fiyat sorunu! Toyota Corolla Hatchback gibi bir araba satın almak genellikle bir crossover’dan daha ucuzdur. Örneğin, 2022 Corolla Hatchback S 21.390 dolara satılırken, SUV eşdeğeri 2021 C-HR LE’nin en ucuz versiyonu 23.750 dolardan başlıyor.

2021 Corolla Hatchback SE Yükseltme test cihazımız durumunda, 25.300 $ fiyat etiketi ile geliyor. Bu sürüme dahil edilen ekipmanın neredeyse en donanımlı Corolla XSE kadar cömert olduğunu unutmayın. Test ettiğimiz araba, birkaç ilave daha, yani benzersiz stil dokunuşları şeklinde olan bir Özel Sürümdü.

Corolla Hatchback ile yaptığım test sürüşü, tüketiciler SUV kategorilerine akın ederken bile arabanın hayatta kalacağına inanmaya devam etmemin birkaç nedenini hatırlattı.

Rekabet

Honda Civic
Mazda3
Nissan Sentra
Subaru Impreza
Volkswagen Jetta

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram