Home » Renault, en çok satan Clio ve Capture’ın hibrit versiyonlarını piyasaya sürüyor

Renault, en çok satan Clio ve Capture’ın hibrit versiyonlarını piyasaya sürüyor

by adminn1
0 comment
Renault

 

Yeni Renault Clio ve Capture E-TECH

Renault, 2020’ye şirketin en çok satan araçları olan Clio ve Capture’ın yeni versiyonlarının sürpriz bir lansmanıyla başlıyor. Yeni eklemeler, devrim niteliğindeki bir E-TECH teknolojisini ve geliştirilmiş CMF-8 modüler platformunu kullanır.

E-TECH’in kökleri, Renault’nun, şirketin Formula 1’e katılımı etrafında yoğunlaşan uzun yıllara dayanan deneyimi ve testlerinden kaynaklanmaktadır. Yeni hibritlerin güç aktarma sistemi mimarisi, Renault’nun F1 tek kişilik yarış arabalarında uygulanana çok benzer. Bu, Fransız otomobil üreticisinin yeni Clio ve Capture’ın kaputunun altına bir yanmalı elektrik santrali, iki elektrik motoru ve bir pil kombinasyonunu entegre ettiği anlamına geliyor. Çok modlu bir hibrit şanzıman kutusu, yenilikçi paketi tamamlıyor.

Debriyajsız şanzıman kullanımı sayesinde, Renault’nun otomobilleri %100 saf elektrikli marş ve yumuşak vites anahtarına sahiptir. Bu, ilk kez 2014 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan, uygulanan teknolojinin sürekli iyileştirilmesinin doğrudan bir sonucudur.

Geçen yıl ünlü Clio’nun beşinci neslinin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden sonra, elektrikli varyantı tam zamanında üretim hattına katılıyor. Bu, şirketin otomotiv sektörünün geleceği – sürdürülebilirlik (özerkliğe dayalı), elektrifikasyon ve bağlanabilirlik hakkındaki vizyonuna meydan okuyan politika ve değerlerle uyumludur.

2020 Clio’daki yenilikler, iki elektrik motoru (biri yüksek voltajlı marş jeneratörü) ve debriyajsız şanzıman ile birlikte gelen hibrit bir E-TECH motorunun kullanılmasıdır. Bu kombinasyon, E-TECH Clio’nun sürücülerine benzersiz bir tepki, yakıt ve enerji ekonomisi, yumuşak hızlanma ve performansın yanı sıra saf bir sürüş keyfi sunabilmesini sağlar. Yeni Clio’yu kendi alanında benzersiz bir araç yapan şey, şimdiye kadar EV’ler için ayrılmış bir bölge olan rejeneratif frenleme kullanmasıdır.

Yeni Renault Clio E-TECH

Renault mühendisleri, Clio’nun bu yeni özelliğinin etkilerini yoğunlaştırmak için, onu kurulu lityum iyon pilin yüksek şarj kapasitesi ve enerji optimizasyonu ile birleştirdi. Bu önemli özelliklerin uygulanmasının doğrudan bir sonucu, aracın şehir içinde günlük gidiş gelişler için elektrik gücünü kullanabilmesidir ve bu da tüketim rakamlarında önemli bir azalmaya yol açmaktadır. Clio E-TECH’in kapasitesi 1,2 kWh’dir (230V).

Ayrıca, uygulanan hibrit cihazların, dCi 115 motorlu geleneksel versiyona kıyasla aracın toplam ağırlığına yaklaşık 10 kilo eklemesi de önemli bir ayrıntı. WLTP’ye dayanan çevre dostu olması açısından, yeni piyasaya sürülen Renault Clio E-TECH, 100 g/km’den daha az emisyon salıyor.

Yeni E-TECH sistemi ile birlikte, taze Clio bazı benzersiz iç ve dış özelliklerin yanı sıra çeşitli sürücü destek sistemlerine de sahip. Clio’nun ruhunu taşıyan tanınabilir ön ızgara, farlar ve silüet gibi önemli ayrıntılara dokunulmaz.

Bununla birlikte, modelin sürdürülebilirlik politikasına geçişini işaret eden, aracın içine ve dışına birkaç karmaşık E-TECH rozeti eklenir. Modern bilgi-eğlence sistemlerinin yepyeni 7 inç (yatay) ve 9,3 inç (dikey) yüksek çözünürlüklü ekranları kabin içinde yerlerini buldu. Artık 7 inç TFT ekrana sahip yenilikçi enstrümantal küme eşlik ediyor.

Pil cihazlarının durumunu gösteren çeşitli animasyonlar sayesinde, Clio sürücüleri pilin enerji seviyelerini izleyebilir. İlginç bir yenilik, medya ekranının altında bulunan Başlat/Durdur düğmesinin bir EV ile değiştirilmesidir. Renault için ikinci lansman, PHEV Capture’ın sunumu olacak.

Yepyeni Renault Capture E-TECH

Yeni aracın arkasındaki fikir, otomobil üreticisinin endüstrinin geleceğine ilişkin tanımına da dayanıyor. Yakalamanın en önemli özelliği, uygulanan pilin gelişmiş kapasitesi – 9,8 kWh. Tıpkı Clio gibi, Capture hafta boyunca tamamen elektrikle çalışabilirken, uzun hafta sonları hibrit sisteminin geleneksel kısmını kullanıyor.

Fransız otomobilinin yenilikçi doğasını tanımlayan en önemli özelliklerden biri, otomobilin e-motorunun kullanımını kısıtlayabilen E-SAVE modudur. Bunun yerine Capture PHEV, gücünü içten yanmalı motorundan alıyor. Plug-in’in hibrit pili 9,8 kWh (400 V) enerji kapasitesine sahiptir. Capture E-TECH sisteminin ana avantajı, elektrik modunda sistematik bir başlatma ve böylece çalıştırma maliyetlerini düşürme yeteneğidir.

Yeni Renault Capture E-TECH 2020

Yine, siluet, iç ve dış aynı kalır. Tek yeni eklemeler, yeni güç aktarma organını belirleyen birkaç rozet. Capture’ın sürücüleri, otomobilin önüne yerleştirilmiş yeni, yüksek çözünürlüklü ekranlar karşısında hoş bir şekilde şaşıracaklar. Güncellenmiş dijital gösterge paneli ve bilgi-eğlence sistemi de Capture E-TECH olanaklarının bir parçasıdır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram