Home » Audi RS Q8 – canavar 700 HP’nin üzerinde

Audi RS Q8 – canavar 700 HP’nin üzerinde

by adminn1
0 comment
Audi RS Q8

2020 Audi RS Q8 henüz kullanmadık ama hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce bildirdiğimiz gibi, RS Q8, ünlü Nürburgring Nordschleife’ı geçmiş olan en hızlı üretim SUV’sidir.

Audi RS Q8

Dünyanın en zorlu yarış pistinde süper arabalarla koşabilen devasa bir spor ute yaratmak, muhtemelen otomotiv mühendisliği kaynaklarının en verimli kullanımı değil, özellikle de birkaç RS Q8’in Fuchsröhre’de tepeden tırnağa langırt yapması muhtemel olduğundan. Ancak Audi Sport yöneticileri için bu, RS Q8’in çarpıcı biçimde genişletilmiş Audi RS serisinin tepesindeki yerini doğrulayan bir kanıt noktasıdır.

Audi RS Q8

İlk olarak, sayılar: 2200 rpm’den 4500 rpm’ye 591 hp ve 590 lb-ft tork; 0-60 mph 3,8 saniyeden daha kısa sürede ve 0-124 mph 13.7 saniyede; İkiz turbo 4.0 litrelik V-8’deki ahır kapısını açan ve bu midillilerin büyük Audi’yi 190 mil / saate kadar damgalamasına izin veren isteğe bağlı Dinamik paketi sipariş etmediğiniz sürece 155 mph’lik en yüksek hız. Evet, 5,291 lb’lik bir SUV için çok hızlı.

Audi RS Q8
RS Q8, bu yıl piyasaya sürülen altıncı yeni veya yükseltilmiş RS modelidir. Yeniden tasarlanan RS 6 Avant ve RS 7 ile pek çok donanımı paylaşıyor: Kaputun altında gümbürdeyen yarı hibrit V-8, sekiz vitesli otomatik şanzıman, frenler ve daha fazlası.

Audi Q8
RS 6 Avant ve RS 7’de olduğu gibi, güç aktarma organının 48V kayışlı alternatör marş sistemi 12kW’a kadar elektrik enerjisi toplar ve depolar, bu da 14 mph’ye kadar hızlarda durdurma/çalıştırma işlemine ve motorla 40 saniyeye kadar serbest bırakmaya olanak tanır. sürücü gaz kelebeğini kaldırırsa, 35 mph ile 100 mph arasındaki hızlarda kapatın. Kayış alternatör marş motoru, daha fazla güce ihtiyaç duyulduğunda motoru anında çalıştırır ve iki, üç, beş ve sekizinci silindirleri kapatan bir silindir devre dışı bırakma sistemi ile birlikte, seyir hızlarında yakıt verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

Mekanik bir merkez diferansiyel, normal koşullar altında önden arkaya 40/60 tork dağılımı sağlar, ancak kayma tespit edilirse, dönme hareketinin yüzde 70’ini ön tekerleklere ve yüzde 85’ini arka tekerleklere otomatik olarak aktarır. Standart frenler çeliktir, önde 16,5 inç rotorlar ve arkada 14,6 inçlik birimler bulunur. Karbon seramik frenler, kırmızı, gri veya mavi kaliper seçenekleriyle isteğe bağlı olarak mevcuttur. Bu devasa durdurucular (ön rotorlar 17,3 inç çapındadır, 10 pistonlu kaliperlerle kenetlenmiştir ve arka rotorlar 14,6 inçtir) toplam yaysız ağırlığı 75 pound kadar azaltır.

Arka tekerlekten yönlendirme, RS 6 Avant veya RS 7’den 2,8 inç daha uzun dingil mesafesine sahip bir araçta çevikliği artırmak için RS Q8’de standarttır. hızlı şerit değişiklikleri sırasında stabiliteyi artırmak için 1,5 dereceye kadar. Bir yol savaşçısı olmasına rağmen, RS Q8, yüksek sürüşlü bir off-road ayarı içeren uyarlanabilir havalı süspansiyona sahip SUV formatına saygı duruşunda bulunuyor. Bununla birlikte, standart donanım olarak dev 22 inç alaşım jantlar ve düşük profilli 295/40 lastiklerle (295/35 Pirelli P Zero lastiklerle donatılmış 23 inç jantlar isteğe bağlıdır) bu Audi kesinlikle yumuşak bir yolcudur.
Güçlü ve (biraz) pratik olan Audi RS Q8, Nürburgring Nordschleife’ı geçen en hızlı seri üretim SUV olabilir. Ancak Randy Pobst’u Laguna Seca’da tur atana kadar, bu Audi’nin şimdiye kadar test ettiğimiz en hızlı SUV olan gülünç derecede güçlü Lamborghini Urus’u geride bırakmak için gerekenlere sahip olup olmadığından emin olmayacağız.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram