Home » Yüzyılın arabası büyüledi

Yüzyılın arabası büyüledi

by adminn1
0 comment
Yüzyılın arabası büyüledi

Czinger nihayet ilk modeli C21 hakkında biraz daha bilgi yayınladı. Seri üretim, yasal yol ve yarış aracı olmak üzere iki varyantta sadece 80 adetle sınırlı olacak. Her iki versiyon da müşterilerin talep ve beklentilerine bağlı olarak yüksek düzeyde kişiselleştirme ile sağlanacaktır.

Czinger 21C - beyaz ve mavi, profil

21C modeli dört tekerlekten çekiş sistemi ve hibrit güç aktarma organları ile donatılacak. 2.88 litrelik V8 çift turbo ünitesi ve her biri aracın ön tekerleklerinden birini tahrik eden iki güçlü elektrik motorundan oluşacak. Ultra modern otomobil, hafif ağırlıklı yedi vitesli otomatikleştirilmiş manuel şanzımanla donatılacak. Hibrit sistemin maksimum güç çıkışı 11.000 rpm’de 1250 hp’ye ulaşacak. Sportif araçların hızlanma süreleri gerçekten etkileyici:

  • о 0’dan 100 km/sa’e 1,9 saniye.
  • 15 saniye boyunca 0’dan 300 km/s’ye.
  • 29 saniye boyunca 0’dan 400 km/s’ye.

Devrim niteliğinde üretim teknolojisi

21C, tamamen entegre patentli bir üretim sistemini uygulayan tamamen yeni bir teknolojiyle üretilmiştir. Czinger ekibi, her küçük detayın tam otomatik ve hassas bir şekilde üretilebilmesi ve kullanılan malzemeleri güçlendirmek için bir yenilik yolu yapabilmek için patentli süreç için az otomatik şema ve optimize edilmiş yazılım tasarımı geliştirdi. 21C, bu yeni devrim niteliğindeki sistem tarafından üretilen ilk model olacak.
Bu, Czinger’in mühendislik ve tasarım ekibinin 21. yüzyılı sadece tek bir araçta değil, her aracın parçacığında, her detayında, her boya damlasında temsil etmesini sağlayan teknolojidir.

Czinger 21C - mavi profil

inanılmaz performans

Aracın çarpıcı performansı, bir araya getirildiğinde uyum içinde çalışacak şekilde her detayın ve her parçanın hassas bir şekilde tasarlanmasının bir sonucudur. 21C, Czinger’in LA, California’daki genel merkezinde yer seviyesinde tasarlanmış ve üretilmiştir. Modern aracın yüksek kaliteli alaşım, karbon fiber ve diğer çok malzemeli yapılardan oluşan hafif yapısı, 21C’nin güçlü şasisini oluşturuyor. Şasinin tüm mühendislik, baskı ve montajı süreci, bilgisayar kontrollü teknoloji altında yürütülür. Sağlam yapı, aracın hibrit gücünü barındırır. 1:1’lik inanılmaz kütle/güç oranını elde eden 2,88 litrelik V8 motor, otomobile 1250 beygir gücünde bir sistem çıkışı sağlamak için iki elektrik motoruyla başarılı bir şekilde birleştirilir.

Çarpıcı tasarım

Czinger’in tasarım ekibi, gelecek fikirlerin vizyonunu 21C görünümüne getiriyor. Şirketin ilk modeli, kabinin iki boşluklu konfigürasyonu için mükemmel bir alan dağılımı sunuyor. Bu özel çözümle daha iyi ağırlık dağılımına ve sonuç olarak güzel otomobil için daha iyi performansa izin verilir. Aracın tasarım fikri, işlevsel özelliklerle bağlantılıdır. Bu nedenle, dramatik siluetin her açılışı, her çizgisi işlevsellikte kendine özgü bir role sahiptir ve aracın mükemmel orantılarını ve aerodinamiğini sağlamak için doğru yerdedir. Sıralı oturma kokpiti, havayı keskin bir şekilde delen dar bir kabin oluşturur. Aynı zamanda, otomobilin küçültülmüş gövdesi şasiyi sararken, ön ve arka tekerlek davlumbazlarının etrafına sarkan hafifçe şekillendiriyor. Şimdiye kadar hiçbir üretim aracı bu tür tasarım öğelerini birleştirmedi. Ancak şimdi yenilikçi ve devrim niteliğindeki teknolojileri sayesinde Czinger, bu alanda öncü olma şansına sahip.

Czinger 21C - iç mekan

Ek olarak, en iddialı müşteriyi bile rahatlatmak için üretici, harika modelle birlikte sunabileceği uzun bir ek ekipman ve ekstralar listesine sahiptir. Bazı özellikler için Czinger, Michelin, Alcantara, Mr Leight gibi otomotiv endüstrisindeki en popüler isimlerden bazılarıyla işbirliği yapıyor.
Yüzyılın otomobili hakkında daha fazla bilgi, merak edilenler ve fotoğraflar 5-15 Mart 2020 tarihleri ​​arasında Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sunulacak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram