Home » Volkswagen, ünlü Golf modelinin tamamen yeni 8. neslini piyasaya sürecek

Volkswagen, ünlü Golf modelinin tamamen yeni 8. neslini piyasaya sürecek

by adminn1
0 comment
Volkswagen Golf

Güvenlik Volkswagen Golf

NHTSA, Golf’e beş yıldızlı bir genel güvenlik derecesi verir (beş yıldız üzerinden).

Volkswagen Golf

2020 Golf, IIHS tarafından değerlendirildiğinde, beş çarpışmaya dayanıklılık testinde en yüksek İyi puanı aldı, ancak yolcu tarafında küçük ön örtüşmede ikinci en yüksek Kabul Edilebilir puanı aldı. Bununla birlikte, halojen farları en düşük olan Kötü bir puan aldı.

Volkswagen Golf

Otomatik acil frenleme ile önden çarpışma uyarısı, arka çapraz trafik uyarısı, kör nokta izleme ve yağmur algılamalı ön cam silecekleri Golf’te standarttır.

Volkswagen Golf
Cenevre’deki bu yılki otomobil fuarı, ünlü Volkswagen Golf’ün yaklaşan yeni nesli için ilk çıkış noktası olacak. GTD olarak adlandırılan geleceğin modeli henüz yüzünü ve teknik özelliklerini ortaya koymadı.

Resmi kaynağa göre, araba bazı yeni tasarım özelliklerinin yanı sıra birkaç önemli teknik iyileştirme getirecek. Resmi olarak Volkswagen tarafından yayınlanan eskizlere dayanarak, yeni nesil, göze çarpan bal peteği ön ızgarası, alçaltılmış tamponları ve güncellenmiş ön hava menfezleri tasarımı ile etkileyici bir ön fasyaya sahip olacak.

Volkswagen

GTD’nin benzersiz bir özelliği, damalı bayrak şeklinde özel olarak oluşturulmuş gün ışığı olacaktır. Izgarada tamamen kaynaşmış, dans eden bir titreme yanılsaması yaratıyorlar. Ayrıca ön kaputun hemen altına Volkswagen, farlar arasında bir bağlantı olarak kabul edilebilecek geniş bir ışık şeridi koymuş.

Motor serisi açısından Volkswagen henüz bunu açıklamadı. Ancak kesin olan bir şey var ki o da VW GTD’nin belki de otomobil üreticisinin bir arabaya koyduğu en güçlü ve daha ekolojik motor ünitesiyle donatılacağı.

Volkswagen Golf GTI Hızlı mı?

Golf GTI, dünyanın en iyi bilinen hot hatchback’i olabilir. Bu modelin çeşitli versiyonları 1970’lerin ortalarından beri sürüş tutkunlarının yüzünü güldürüyor. 2021 GTI, 220 hp ve 258 lb-ft tork üreten 2.0 litrelik bir turbo-dört motora sahiptir.

MotorTrend testinde, altı ileri manuel şanzımanla donatılmış bir GTI, 0-60 mil/saat süratini 6,2 saniyede yaptı ve çeyrek mili 14,7 saniyede 98,6 mil/saat hızla vurdu. Mevcut yedi vitesli çift kavramalı şanzımanla, biraz daha hızlıydı, 6.0 saniyede 60 mil hıza ve 98.6 mil / saat’te 14.5 saniyede çeyrek mil hızlandı. Elbette, kullanım güçlü bir takımdır; Golf GTI etrafta dolaşmak için çok eğlenceli.

Volkswagen, GTI’ye 2021 için birkaç güncelleme veriyor, ancak bir tane satın almak için beklemeye değer olabilir. Bunun nedeni, yeni nesil GTI’nin ortaya çıkması ve 2022 modeli olarak gelmesi bekleniyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram