Home » Honda Civic Type R Limited Edition’ı tanıttı

Honda Civic Type R Limited Edition’ı tanıttı

by adminn1
0 comment
Honda Civic Type R

Güncellenmiş Honda Civic Type R ‘nin resmi lansmanından sonra Honda, canavarca Sınırlı Sürüm’ü piyasaya sürdü. Yeni araç Type R GT 2020 modeline adım atsa da, özel 20 inç dövme BBS alaşımları, özel palet lastikleri, Piyano siyahı ayna kapakları, tamamen siyah tavan, karartılmış genişleyen kaput girişi, arka kanat spoyleri sayesinde görünümü farklılaşıyor, benzersiz dış rengin yanı sıra.

Honda Civic Type R

Uygulanan teknoloji açısından, Limited Edition Type R, modifiye edilmiş amortisörler ve yeniden kalibre edilmiş direksiyon simidi ile birlikte gelir. Hafif, çevik ve hızlı mükemmel yarış arabasını yaratma girişiminde Honda mühendisleri, normal bilgi-eğlence sistemini ve iklim kontrollerini bırakmaya karar verdiler.

Ayrıca, ses yalıtım malzemelerinin sayısı azaltılarak otomobil coupe’sinden birkaç kilo daha kesiliyor. Sonuç olarak, yeni özel Honda Civic, öncekinden 47 kg daha hafif. Ayrıca, çarpıcı yeni Civic, canlı kırmızı spor koltuklar ve kırmızı Alcantara direksiyon simidi, gözyaşı şekilli vites topuzu ve otomobilin numarasını içeren özel bir plaka alır.

Honda Civic Type R Limited'in yandan görünümü

Yarış canavarının kaputunun altında, toplam 306 hp ve 400 Nm tork üreten güçlü bir motor yatıyor. Bu sayede araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 5,7 saniyede ulaşabiliyor. Motora 6 ileri şanzıman eşlik ediyor.

Bayi girişleri nedeniyle, yeni Honda Civic Type R Limited Edition sadece 100 adet olarak satışa sunulacak – sadece hardcore hayranlar için.

Honda’nın, 10. nesil Civic şasisini temel alan ve ABD topraklarında bir Civic için türünün ilk örneği olan turboşarjlı 2.0 L’lik bir değirmeni paketleyen yeni Civic Type R’ın kapağını geri çektiği daha dün gibi görünüyor. İnternet hızla tepki verdi ve birçoğu 5 kapılı hatchback ile gerçekten temasa geçmeden arabayı parçalara ayırdı. Günler geçtikçe ve daha fazla örnek sokaklara ve belki de daha da önemlisi piste çarpmaya başladıkça, birçoğu yeni sürümle ilgili duruşunu değiştirdi ve Honda’nın ellerinde özel bir şey olduğunu fark etti ve asla tatmin etmeyecektir. EK” kalabalığı, çoğunluk Type R ailesinin en küçüğünün tadını çıkarmaya geldi ve buna biz de dahil olduk.

Honda Civic
Honda’nın bir modelin ömrünün ortasında bazı değişiklikler yapması alışılmadık bir durum değil ve yakın zamanda Type R olmayan Civic serisinde bazı güncellemeler gördük ve ön ve arka ızgara iyileştirmesi gibi FK8’e eşlik eden bazı güncellemeler gördük. Birçokları için acı verici bir nokta olan büyük boyutlu, çoğunlukla sahte ızgara ekleri, artık siyah, bal peteği tasarımını kırmak için üst kadranda bir eğik çizgiye sahiptir. Sizi ve kitleleri memnun etmek için yeterli mi? Tahminimiz muhtemelen değil, ancak OEM’ler yıllardır bu tip ekleri tampon tasarımına dahil ediyor ve bu bir norm haline geldi. Resimde gördüğünüz parlak renk aynı zamanda “Boost Blue” olarak adlandırılan yeni bir seçenektir.

Uygulanan herhangi bir değişikliği görmeyeceğiniz yer, Civic’in kaputunun altında. İddia edilen 306hp/295lbs’yi ortaya çıkaran aynı K20C. ft tq. olduğu gibi kalır, ancak Honda, soğutma sisteminin işini biraz daha kolaylaştırması için ön ızgara açıklığının boyutunu artırarak pistteki aşırı ısınma sorunlarıyla ilgili bazı şikayetleri ele aldı. Yeni 2 parçalı rotorlar ve güncellenmiş balatalar ile daha az fren zayıflaması ile dönüş turları elde edilir. Buna ek olarak, ön süspansiyon daha az sürtünme ve daha iyi direksiyon girişi sunmak için revize edilirken arka kısım daha sert burçlara sahip olacak. Dört köşenin tamamında da seyiri biraz daha konforlu hale getiren yeni amortisörler bulunuyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram