Home » Audi AI:ME – Audi’nin akıllı geleceği

Audi AI:ME – Audi’nin akıllı geleceği

by adminn1
0 comment
Audi AI:ME

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Alman otomobil üreticisi Audi, bir gün yoğun şehir caddeleri Audi AI:ME’de dolaşacak olan fütürist görünümlü elektrikli konseptleriyle ünlendi.

Audi AI:ME concept 2019 e-tron rear

Sevimli ve kompakt AI:ME, elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış MEB platformunda adım atıyor. 4300 mm uzunluğu, 1900 mm genişliği, 1520 yüksekliği ve 2770 mm dingil mesafesi ile Audi AI:ME, sürücü ve yolculara her türlü yol macerasında en üst düzeyde keyif ve konfor vaat ediyor.

Audi AI:ME

Audi AI:ME

Fütüristik dış tasarım, yenilikçi teknolojilerle birleştirilmiştir – 3 boyutlu bir gösterge paneli ve geri çekilebilir bir direksiyon simidi

Audi AI:ME concept 2019 interior details

AI:ME’nin elektrik motoru arka aksa monte edilmiş olarak bulunabilir. 170 hp güç, 20 ila 70 km/sa azami hız, tek bir pil şarjıyla 400 ila 600 km otonom menzil, bir yandan AI:Me’nin seçeneklerinin bir parçası. Otonom Düzeyi 4 ise aracı, birkaç on yıl sonra geleceğin canlı bir örneğine dönüştürür.

Audi smart concept AI:ME 2019

Dahası, Audi, kompakt EV konseptini, aracın her türlü ortamda kolayca yönlendirilmesine yardımcı olan bir dizi yüksek teknoloji ürünü modern lazer ve ultrason sistemleri, radarlar ve kameralar ile donattı.Audi yetkilileri, üretimden hemen sonra niyetlerini dile getirdiler. ve resmi sürüm olan AI:ME, akıllı telefon aracılığıyla çağrılabilen “paylaşılabilir” bir araç olacak.

Audi AI:ME Yakın Vadeli Kendi Kendini Sürebilen Gelecek İçin Gerçekçi Bir Kapsül

 

Sürüşün geleceğinin nasıl görüneceği henüz belli değil. 1960’ların sürücüleri için uçan arabalar neyse, bizim neslimiz için de sürücüsüz arabalar o olabilir: görünüşte yakın bir gelişme, eğer sadece birkaç bilinmeyeni çözebilirsek. Ancak otomatikleştirilmiş araçlar da hemen köşede olabilir. Gerçekten de yakında geliyorlarsa, Audi AI.ME konsepti, o geleceğe belki de en gerçekçi bakışı sunuyor.

Kendi kendini süren veya sürücüsüz, yarının her türlü kentsel aracı için sağlam temeller üzerine inşa edilen AI:ME, kompakt ve tamamen elektriklidir. Yalnızca 169,0 inç uzunluğunda ve 74,8 inç genişliğinde olan AI:ME, bolca park edilebilir, ancak uzatılmış 109,0 inç dingil mesafesi ve 59,8 inç yüksekliği, “2+X” yolcu düzeni için daha fazla kabin alanı anlamına geliyor.

Bekle, 2+X düzeni nedir? Bu, kabinin çeşitli kullanımlar için yeniden yapılandırılabileceği anlamına geliyor; bu tür esneklik, geleceğin kendi kendini süren, yapay zeka destekli taşıma bölmelerinin anahtarı olacak. Araba, yaşam ve çalışma alanlarımızın bir uzantısı olarak, esasen tekerlekli bir oda olarak yeniden tasavvur ediliyor. Bu, oturma düzeninin yeniden düzenlenebileceği, uzanmak ve dinlenmek için daha fazla alana, üretkenlik için daha fazla masa benzeri alana veya bu büyük alışveriş gezileri için kargo için daha fazla alana izin verecek şekilde yeniden düzenlenebileceği anlamına gelir. Manyetik bardak ve tabak tutucular, yolcuların hareket halindeyken yemeklerin tadını çıkarmasına bile olanak tanır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram