Home » 2021 Mercedes Benz GLS 63 4Matik İnceleme

2021 Mercedes Benz GLS 63 4Matik İnceleme

by adminn1
0 comment
2021 Mercedes Benz GLS

Mercedes Benz GLS, üç sıralı lüks bir SUV, ancak bundan çok daha fazlası var ve birçoğunun model adındaki o “S” ile ilgisi var.

2021 Mercedes Benz GLS

2021 Mercedes Benz GLS

“S”, bu özel SUV’u, GLS’nin GL selefinin tanıtıldığı katıldığım bir etkinlikte Mercedes tarafından kullanılan bir terimi alıntılamak için “S-Sınıfı SUV’lar” olarak belirtir. Bu büyük bir övgü çünkü lüks arabalar hakkında bir şey biliyorsanız, bunu bileceksiniz: Mercedes S-Serisi, büyük sedan oyunu söz konusu olduğunda endüstri standartlarından biri ve hip-hop ünlülerinin favorisi olmaya devam ediyor ve Mevcut sürüm, teknolojik olarak gelişmiş EQS EV gibi bir teknolojik harikadır.

2021 Mercedes Benz GLS Uzman İncelemesi

GLS-Serisi, Mercedes-Benz tarafından satılan ve otomobil üreticisinin neler yapabileceğini gösteren en büyük, en lüks SUV. Geçen yıl, yeniden tasarlanan üçüncü nesil GLS-Serisi’nin ilk çıkışı oldu ve 2021 iki özel varyant sunuyor: ultra lüks Mercedes-Maybach GLS600 ve Mercedes-AMG GLS63 olan 603 hp Autobahn özel. Muazzam Benz, Lincoln Navigator, Cadillac Escalade ve BMW X7 dahil olmak üzere diğer tam boyutlu üç sıralı lüks SUV’larla rekabet ediyor.

Mercedes Benz GLS

Öyleyse, GLS’nin doldurması gereken oldukça büyük ayakkabılar var.

Pekala, ultra hi-po AMG GLS 63 test cihazım söz konusu olduğunda, hip-hop’un bir arabanın tekerlekleri için seçtiği terimlerden birini kullanmak için, kendine ait kesinlikle MASSIVE ‘ayakkabıları’ ile başlar. Ne kadar büyük? Eh, yeni başlayanlar için, devasa bir 23 inç ölçüyorlar (bunların kullandığım bir test aracında gördüğüm en büyük tekerlekler olduğundan oldukça eminim) ama hepsi bu kadar değil. Boyut bir şeydir, ancak belki de daha da dikkate değer olan stilleridir.

Sadece kömür/siyah renkten de bahsetmiyorum; 80’lerin ve 90’ların büyük büyük Benz’leri tarafından popüler hale getirilen harika AMG “monoblok” jantlara açık bir geri çağrı olan kol tasarımından bahsediyorum. Burada inanılmaz derecede göz alıcılar ve onlarla ilk karşılaştığımda neye baktığıma inanamadım. 2.000 Dolar’da güzel bir kuruşa mal oluyorlar, ancak 170.000 Dolar’lık kapısını çalan bir aracınız olduğunda, 2.000 Dolar gerçekten çok büyük bir anlaşma değil, değil mi?

Benim tek etim renk seçimiyle. Siyah jantları sevmediğimden değil ama siyahın etrafı siyah lastiklerle çevrili olduğundan, bunlar da siyah boyayla çevrili olduğundan, jantlar onları tozlu gibi gösteren bir kontrast sağlıyor. Neyse ki, muhtemelen benim tercih ettiğim yol olan gümüş rengi de mevcut.

Aksi takdirde, dış stil oldukça iyi. Izgara, bunun gibi bir araçta olması gerektiği kadar büyüktür (ve AMG modeline özgüdür) ve her şeyin ortasındaki büyük üç köşeli yıldız gibi. ‘Arkada dörtlü egzoz çıkışları büyük ve çıktıkları arka difüzör serin ve tüm görünümü temellendirmeye yardımcı oluyor.

Bu arada tavan spoyleri en üstteki kirazdır ve zaten sizin için yeterince karanlık değilse, siyah ön ayırıcı ve hava giriş kanatçıklarının yanı sıra yan aynalar, yan cam çerçeveleri ve mat AMG Gece Paketi’ni ekleyebilirsiniz. siyah tavan rayları ve egzoz boruları.

İçeride, bu seviyede beklediğiniz türden bir teknoloji ile eski para Benz lüksünün güzel bir karışımı. Yüksek kaliteli deri koltuklar, smokin benzeri siyah-siyah renk seçenekleri, damarlı ahşap kaplamalar, muhteşem hoparlör ızgaralarına sahip Burmester ses sistemi: hepsi hemen hemen eski tarz lüks.

Sonra teknoloji var, örneğin MBUX bilgi-eğlence sistemi, gösterge kümeniz ve bilgi-eğlence ekranlarınız için ikili dijital ekranlar, baş üstü ekran, dokuz USB-C bağlantı noktası ve ortam aydınlatması. Pek çok yeni okul özelliği var ve bunlar iyi uygulanmış durumda.

Gösterge stili, kokpitin tüm teması gibi ayarlanabiliyor ve bu sadece ortam aydınlatmasını değiştirmeyecek, aynı zamanda arabanın tutumunu da değiştirecek. Örneğin, Dinlenme Salonunun seçilmesi, aydınlatmayı pembeye çevirecek ve sesinizi otomatik olarak açacaktır. Harika, ama sistem en son açıkken konuşma radyosu dinliyorsanız biraz garip; Şehrinizin hokey takımının koçu ile röportaj yapan kaç hip lounge bilmiyorum.

Her şeyi kontrol etme şekliniz de harika: Gösterge kümenizden Apple CarPlay’inize kadar her şeyde gezinmek için her bir tekerlek ispitine monte edilmiş küçük dokunmatik yüzeyleri kullanabilirsiniz. Veya bilgi-eğlence ekranı dokunmaya duyarlıdır veya iletim tünelinin üzerinde bir dokunmatik yüzey vardır. Oldukça sezgisel şeyler.

Bir sonraki rota talimatınıza yaklaştığınızda gösterge kümenizi bir kameraya dönüştüren artırılmış gerçeklik navigasyon sistemi de sezgisel ve sade bir şekilde harika. Daha sonra, yaklaştıkça ekranda, gideceğiniz yolu gösteren bir tabelanın görüntüsü belirir ve sizi yönlendirir. Artık yol işaretlerine bakmanıza gerek yok – ihtiyacınız olduğunda ekranda oradalar.

GLS’nin iç mekanını daha az bir araba iç mekanı ve daha çok bir oturma odası olarak düşünürseniz, tüm bunlar – özellikle tema meselesi – anlaşılması biraz daha kolay hale gelir. İşte bu kadar rahat ve donanımlı. Özellikle sıcak kaya masajı deneyimine benzer bir şey sunmak için masaj özelliğini ısıtmalı koltuklarla birleştiren bir program da dahil olmak üzere bir dizi program sunan masaj özelliğine sahip koltukların hayranıydım.

Veya daha çok performans sürüşüyle ​​ilgileniyorsanız, koltukta daha dengeli kalmanıza yardımcı olmak için koltukların aktif yan desteklerinin dönüşlerin şiddetine bağlı olarak otomatik olarak şişip sönmesini sağlayabilirsiniz. Bu bile farklı saldırganlık seviyeleri için ayarlanabilir.

Ayrıca tüm kapı kolçakları ve ön orta kol dayama ısıtmalı ve ön bardak tutucular ısıtılıp soğutuluyor.

Üç sıradan bahsetmişken: ön sıradaki oda iyi, ancak ikinci sıra öne ve arkaya ayarlanabilir olsa bile biraz daha fazla diz mesafesi kullanabilir. Bununla birlikte, ikinci sıra için kullanılmayan alan üçüncü sırada iyi bir şekilde kullanılmış gibi görünüyor, çünkü orada yetişkinler için bile uygun şekilde yaşanabilir. Bunu kullananlar çoğunlukla genç olacak olsa da, bir yetişkinin de sığabileceğini bilmek güzel.

Tabii ki, GLS 63’ün aslında GLS söz konusu olduğunda hattın en iyisi olmadığını unutmayın. Bir Maybach versiyonu da var ve daha lüks bir şekilde donatılmış ikinci bir sıra istiyorsanız, Maybach bir göz atmaya değer olabilir, ancak GLS 63’ün başladığı 160K ile karşılaştırıldığında tabanda neredeyse 200 bin dolara mal oluyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram