Home » 2021 Ford Escape Plug-In Hybrid İncelemesi – Modaya Uygun Geç

2021 Ford Escape Plug-In Hybrid İncelemesi – Modaya Uygun Geç

by adminn1
0 comment
2021 Ford Escape

Ford, 2019’da (2020 modeli olarak) yeni nesil Ford Escape’i tanıttığında, dört güç aktarma sisteminden söz edildi: iki gazla çalışan teklif, hibrit ve fişli hibrit. İlk üçü piyasaya hızlı bir şekilde geldi, ancak sonuncusu uzun zaman oldu, o kadar ki aslında Ekim 2021’in sonu ve Ford of Canada, yeni 2021 model yılı eklenti modelini yalnızca şimdi kullanıma sunuyor test sürüşleri için.

2021 Ford Escape

2021 Ford Escape

2021 Ford Escape Hibrit

Ford, 2005 için Escape Hybrid’i tanıttığında hibrit SUV segmentinin ortaya çıkmasına yardımcı oldu. On beş yıl sonra, 2020 Escape Hybrid her zamankinden daha fazla verimlilikle ve 37 mil tamamen elektrikli sürüş menzili sunan bir plug-in hibrit varyantla piyasaya çıktı.

Ford Escape

Bu, modelin Temmuz ayından bu yana ülke genelinde satışta olmasına rağmen. Gerçek şu ki, Ford Kanada, bir sürüş etkinliğine ev sahipliği yapacak kadar büyük bir filoyu bir araya getirmekte zorlandı. Bayilerde, modelin ilk birkaç birimi piyasaya çıktı – Ford’a göre yazdan bu yana 1.000’den biraz fazla satıldı – ve 2022 yakında burada olacak. Bu noktada, model yılı önemli değil, çünkü iki sürüm arasında çok az fark olacak.

 

Hangi yıl olursa olsun, tüketicilerin kompakt plug-in hibrit segmentinde artık bir seçeneği daha var, bu onlar için iyi bir haber. Ford Escape Plug-In Hybrid, Toyota RAV4 Prime ile olduğu kadar grubun öncüsü Mitsubishi Outlander PHEV ile de rekabet ediyor. Ancak model için olası bir sorun, Escape varyantlarının bu yakıt açısından en ekonomik olan aktarma organlarını içerir. Bu plug-in hybrid, rakipleri gibi dört tekerlekten çekiş sistemiyle eşleştirilemez. Alıcılar bu iki tekerlekten çekiş konfigürasyonuna bakıp hayır, teşekkürler diyebilir.

Ford Escape’in teknik özellikleri

İlk bakışta, Ford Escape Plug-In Hybrid, ön çamurluktaki kapak dışında, crossover’ın diğer sürümleriyle aynı görünüyor… tabii ki şarj kablosu için! Ancak birkaç ayırt edici işaret daha var: aracın jantları modele özel ve bagajın sağ tarafında küçük bir “Plug-In Hybrid” rozeti var.

Ford Escape

Kaputun altında, Escape Plug-In Hybrid, esasen Ford Escape Hybrid’in temellerini, yani 2.5L Atkinson çevrimli 4 silindirli benzinli motoru alır ve onu dördüncü nesil bir hibrit sisteme bağlar. Bu sistem, 14,4 kWh aküye bağlı 96 kW elektrik motoru ve sürekli değişken şanzıman içerirken, fren enerjisi geri kazanım sistemi de yer alıyor. Sonuç olarak, kombine çıkış 220 beygir gücüne ulaşırken, tork 155 lb-ft’de hibrit versiyonda olduğu gibi geride kalıyor.

Üç trim

Ford Escape Plug-In Hybrid üç donanım seçeneğiyle sipariş edilebilir: SE, SEL ve Titanium. Temel SE modeli 37.649 dolardan başlıyor, ardından SEL 40.649 dolardan ve Titanyum 43,749 dolardan başlıyor. Seçenekler listesinde, Co-Pilot360 paketi (850 $), hız sabitleyici ve şeritte kalma yardımı, direksiyon yardımı ve sesle etkinleştirilen navigasyon, SiriusXM Trafik uygulaması ve trafik işareti tanıma ekler; sadece SE ve SEL trimlerinde bulunabilir.

Ford, uzaktan çalıştırma, ısıtmalı direksiyon simidi ve aynalar içeren Soğuk Hava Paketi (1.000 $) ile Kanadalı sürücüleri düşündü. Kolaylık Paketi (1.000 $) bir elektrikli sürücü koltuğu, özel LED farlar, elektrikli bagaj kapağı, sarılmış direksiyon simidi, arka koltuk kol dayama yeri ve SecuriCode anahtarsız giriş ekler. Bu son iki paket yalnızca SE trimi için geçerlidir.

Ford Escape Plug-In Hybrid SEL, 10 hoparlörlü ses sistemi, ayakla etkinleştirilen elektrikli bagaj kapağı, direksiyon simidinin arkasında 12,3 inç bilgi ekranı ile isteğe bağlı bir Teknoloji Paketi (2,500 $) ile sipariş edilebilir. ön koltuk hafıza paketi ve kablosuz akıllı cihaz şarjı.

Son olarak, Elite Teknoloji Paketi (2.300 $) Titanium varyantına özeldir ve işlemeli paspaslar, baş üstü ekran, delikli deri döşeme, deri kaplı direksiyon simidi, panoramik tavan ve akıllı cihazlar için kablosuz şarj ekler.

Direksiyon başında

 

Ford’un Kanada otomotiv basınına daveti bizi Britanya Kolumbiyası Kelowna çevresine getirdi. Rockies’in eteğindeki Revelstoke kasabasına giden dolambaçlı yollarda, yolculuğumuz yer yer sağanak yağmurlarla doluydu. Kış lastikleri takılıyken Escape, dört tekerlekten çekiş olmamasına rağmen takdire şayan bir performans sergiledi. Bu dağlık rotada kış lastikleri kesinlikle zarar görmedi.

Ford Escape çok rahat, ancak lastiklerin asfaltla sürtünmesinin kabini oldukça yüksek bir desibel ile doldurduğu tekerlek davlumbazlarında biraz daha ses yalıtımı gerekiyor. Bu, üzerinde bulunduğumuz eski yol yüzeyinin hatası mıydı? Muhtemelen, ama daha fazla ses geçirmez malzeme bence zarar vermez.

Beklendiği gibi, Ford Escape biraz itildiğinde oldukça çevik. Direksiyon hafif ama hassastır ve süspansiyon yoldaki düzensizlikleri çok iyi emer. 2.0L turboşarjlı versiyon hariç diğer tüm Escape modellerinden daha güçlü olan PHEV, kısmen serideki en ağır model olduğu için kesinlikle gaz konusunda o kadar hızlı değil, aynı zamanda CVT aracı otoyol hızlarına çıkarmak için mücadele ediyor. .

Elektrikli araçlarda yaygın olduğu gibi, Escape Plug-In Hybrid, pil şarjını yönetmek için çeşitli sürüş modları ve hatta birkaç püf noktası sunar. Ancak Eco, Normal, Sport ve diğer modlar genellikle norm olsa da, bence bir PHEV için en kullanışlı modlar, hangi motorun/motorun ne zaman kullanıldığının kontrol edilmesini sağlayan modlardır. Burada, öndeki iki yolcu arasına yerleştirilmiş bir “EV” düğmesi, sürücülerin aracın enerjiyi uygun gördüğü şekilde yönetmesine izin vermek, aracı tahrik modu olarak yalnızca pili kullanmaya zorlamak, elektrik gücünden daha sonra tasarruf etmek veya kullanmak isteyip istemediklerini seçmelerine olanak tanır. pili şarj etmek için içten yanmalı motor… tabii ki yakıt ekonomisi pahasına.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram