Home » 2021 Toyota Highlander Hibrit

2021 Toyota Highlander Hibrit

by adminn1
0 comment
2021 Toyota Highlander

Toyota Highlander Hybrid bir plug-in hibrit değil, bunun yerine bir elektrik motoruyla desteklenen 2.5 litrelik bir I-4 motorunun paralel bir hibrit sistemine dayanıyor.

Toyota Highlander

Kombine çıkış 243 hp ölçer. Motor, FWD standardı ve AWD isteğe bağlı olarak bir CVT otomatik ile birleştirilmiştir. MotorTrend testinde, bir AWD Highlander Hybrid 8,4 saniyede 60 mil hıza çıktı. EPA tarafından derecelendirilen yakıt ekonomisi, FWD ile 36/35 mpg şehir/otoyol ve AWD ile 35/35 mpg’dir; AWD ile Sınırlı ve Platin kaplamalar 35/34 mpg’ye düşer.

Toyota Highlander Hibrit Uzman İncelemesi

Highlander Hybrid – tahmin ettiniz – sadece iyi bilinen Highlander crossover’ın hibrit bir versiyonu. Hibritleştirilmiş Toyota, güç aktarım mekanizmasının yanı sıra standart SUV ile aynı tasarımı, özellikleri ve teknolojiyi sunar. Mevcut dördüncü nesil Highlander, 2020 model yılı için tamamen yeniden tasarlandı.

2021 Toyota Highlander

Toyota Highlander

Güvenlik Toyota Highlander

2020 modeli olarak test edildiğinde Highlander, IIHS’nin 2020 En İyi Güvenlik Seçimi unvanını kazanır. Highlander Hybrid’in tüm donanımları, altı çarpışmaya dayanıklılık testinde en yüksek olan İyi bir puan aldı. Artık LED projektör farları LE ve XLE’de standart olduğundan, güncellenen Toyota’nın hiçbir trimi, 2020’nin alt trimlerinde olduğu gibi Kötü bir puan almıyor. NHTSA testinde, Highlander Hybrid, mümkün olan en yüksek puan olan beş yıldızlı bir genel güvenlik derecesi aldı.

Toyota Safety Sense 2.5+ (TSS 2.5+) sürücü yardımı ve aktif güvenlik özellikleri paketi, tüm 2021 Highlander Hybrid modellerinde bulunur. Adaptif hız sabitleyici, şeritte kalma yardımı, ön otomatik acil frenleme, acil direksiyon yardımı, yol işareti tanıma ve otomatik uzun farlardan oluşur.

Temel donanımlarda, Highlander Hybrid 8.0 inç dokunmatik bilgi-eğlence ekranı ve 4.2 inç gösterge paneli ekranı ile donatılmıştır. Üst seviye donanımlarda, 12,3 inç dokunmatik ekran ve 7,0 inç gösterge ekranı takılmıştır. Tüm modellerde Apple CarPlay, Android Auto, Amazon Alexa, Wi-Fi hotspot özelliği ve Bluetooth akışı bulunur. Standart olarak beş USB şarj bağlantı noktası dahildir ve üst düzey modellere bir kablosuz cihaz şarj pedi eklenir. Diğer isteğe bağlı yükseltmeler arasında dijital bir dikiz aynası ve 11 hoparlörlü JBL ses sistemi bulunur.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram