Home » 2022 Polestar 2 Uzun Menzilli Tek Motor İncelemesi

2022 Polestar 2 Uzun Menzilli Tek Motor İncelemesi

by adminn1
0 comment
2022 Polestar 2

Daha bir yıl kadar önce Polestar markası, elektrikli tahrikle ilgilenen müşterileri çekmek amacıyla Kanada’da bir mağaza açtı. Etkileyici Polestar 1 plug-in hybrid coupe yollarımızda nadiren bulunurken, saf elektrikli Polestar 2, Tesla Model 3’e açık bir rakip olarak konumlandırıldı. km menzili, özellikle California merkezli otomobil üreticisinin çok popüler sedanına kıyasla arzulanan bir şey bıraktı.

2022 Polestar 2

2022 Polestar 2

2022 için Polestar, 2’si için bir uzaktan güncelleme ile şarjlar arasında seyahat edebileceğiniz mesafeyi artırdı (şu anda Çift Motorlu versiyon için 400 km’den bahsediyoruz). Ek olarak, iki motora göre daha fazla mesafe kat edebilen tek motorlu bir varyant ekler. Basitçe Polestar 2 Uzun Menzilli Tek Motor olarak adlandırılan bu yeni gelen, çok sayıda kaliteye sahip, ancak alıcıları karşı konulmaz mıknatıs olan Tesla’dan uzaklaştırmaya yetecek kadar var mı?

2022 Polestar 2 Uzman İncelemesi

Bu, Volvo’nun performans elektrikli kardeş markası tarafından üretilen, pille çalışan dört kapılı bir fastback olan Polestar 2’dir. Sizin de toplamış olabileceğiniz gibi, isim, bunun artık üretimi durdurulan Polestar 1 plug-in hybrid’den sonra Polestar’ın ikinci ürünü olduğunu gösteriyor. Bu altı haneli afetten farklı olarak Polestar 2, Tesla Model 3 ve Model Y, Volvo C40 Recharge ve Audi Q4 E-Tron dahil olmak üzere daha uygun fiyatlı lüks elektriklerle rekabet ediyor.

Polestar 2

Daha ucuz bir Polestar

Seriye yapılan bu yeni ekleme ile – Polestar 3 SUV gibi takviyelerin gelişine kadar – marka açıkça daha fazla araç satma görevinde, özellikle burada, Kanada’da, hükümetin indirimlerinin acısını dindirebileceği illerde. etiket fiyatı. Bu test sürüşünün gerçekleştirildiği Quebec’te, yeni varyant 8.000 dolarlık bir indirime hak kazanıyor; bu, yaklaşık 51.000 dolarlık bir fiyat etiketi ile (hazırlık ücretleri ve vergiler dahil) geçerli vergileri kabaca silen bir ayrıntı. Bu önemsiz değil! Ülkenin diğer tarafında, British Columbia hükümeti EV alıcılarına 3.000 dolar veriyor.

Polestar 2

Bu daha uygun fiyatlı varyantın Polestar’ın dediği gibi 2 Uzun Menzilli Çift Motor ile neredeyse aynı olduğu doğru olsa da, dikkate değer bir fark var: ikinci aksta bir motorun olmaması. Polestar’ın mühendisleri, diğer 2’dekiyle aynı motoru tuttu, ancak ona biraz güç eklediler. Makine şimdi orijinalinden 27 daha fazla, 231 hp geliştiriyor. Eve yazacak bir şey yok, ama alacağız.

 

Bu arada, EPA’nın tahminlerine göre teorik menzil 400 ila 427 km arasında değişiyor. Natural Resources Canada, bu yazının yazıldığı sırada henüz derecelendirmelerini açıklamamıştı, ancak çok benzer bir sonuç bekleyebiliriz. Ekstra menzil, kısmen arka motorun yokluğundan kaynaklanan ağırlık tasarrufundan kaynaklanmaktadır.

Gerçek bir temel model

Test aracımız bir Amerikan ön üretim modeliydi. Bunu nasıl bildim? Pekala, New Jersey plakası oldukça iyi bir ipucuydu, buna ek olarak hız göstergesi sadece mph olarak gösteriyordu. Polestar’a göre bir güncelleme meselesi.

 

Ancak, bu Polestar Tekli Motorla ilgili en şaşırtıcı şey, içerdiği seçeneklerin olmamasıydı. Gerçekten de otomobil, yolcular için panoramik bir tavan sağlayan Plus paketinin aksine, çelik tavanlı temel bir modeldi. 19 inçlik jantlar aynı zamanda bu sedanın daha alçakgönüllü tavrının da bir göstergesi. (Sonuçta Polestar 2, platformunu belirli bir Volvo XC40 ile paylaşıyor…)

 

İç mekan da kısmen antrasit renkli kumaş koltuklar sayesinde daha sade ve bu seçim, günlük hayatın beklenmedik olaylarını (hasar, kalsiyum lekeleri vb.) hesaba kattığınızda mantıklı olabilir.

 

Yine de, temel trim seçeneklerden tamamen yoksun değil. Gösterge tablosunun ortasında, Google adlı belirli bir şirket tarafından geliştirilen mükemmel bilgi-eğlence sistemini bulacaksınız. Bu sistem, net grafikleri ve dikey ekranının duyarlılığı ile kullanımı nispeten kolay olduğunu kanıtlıyor. Birkaç denemeden sonra bu dokunmaya duyarlı ortama alışıyorsunuz.

 

Ayrıca, ses tanıma sistemi oldukça verimlidir. Direksiyon simidindeki düğmeyle “Hey Google” yazarak yolumu bulabildim. Görünürde Apple CarPlay bağlantısına dair bir iz yok!

 

Direksiyon simidi ve ön koltuklar ısıtmalı, tüm Kanadalıların kesinlikle memnuniyetle karşılayacağı bir diğer özellik, küçük vites kolunun önüne takılan iki USB bağlantı noktası sayesinde akıllı bir cihazı şarj etmek mümkün. Ayrıca koltukların çok rahat olduğunu unutmayın. Bazı plastikler ucuz hissettirse de, montaj kalitesi Volvo ürünlerinin standardına bağlıdır. Bu arada Polestar ve Volvo, Çinli devi Geely’nin sahip olduğu konsorsiyumun bir parçası.

 

Bir arka kapağın varlığı, arka koltuk neredeyse düz bir şekilde katlandığından, bu sedan’a ticari araç görünümü verir. Bununla birlikte, 2, sanki bir performans kupasıymış gibi, arkadan verilen görünümün cimriliği nedeniyle eleştirilebilir. Ancak Polestar 2, sektördeki bu arızaya sahip tek model değil.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram