Home » 2022 Toyota Corolla Cross İlk Sürüş

2022 Toyota Corolla Cross İlk Sürüş

by adminn1
0 comment
2022 Toyota Corolla Cross

Eski Matrix sahiplerine o Toyota aracını sorarsanız, genellikle size aracı çok beğendiklerini ve modelin çok kısa sürede ortadan kaybolduğunu söylerler. Ancak gerçek şu ki, Amerikalılar istasyon vagonlarına pek düşkün değiller ve bu gerçeklik muhtemelen Matrix modelini erken ölüme mahkûm etti.

2022 Toyota Corolla Cross

2022 Toyota Corolla Cross

Matrix’in ölümünden 10 yıldan fazla bir süre sonra Toyota, saygın bir isim olan Corolla ile geri döndü ve dizilişin toplamını bir artırdı. 2022 Toyota Corolla Cross, daha büyük olmasına ve firmanın TNGA-C şasisine dayalı olmasına rağmen, eski Matrix’in modern bir yorumu olarak görülebilir.

Model, boyut olarak Honda CR-V, Mazda CX-5 veya Hyundai Kona ile karşılaştırılıyor.Stil göz alıcı ve göze hoş geliyor. Oranlar iyi ve içindeki boşluk cömert. Ayrıca Toyota, modeli tasarlayan ve geliştiren ekibin 7/24 özverisini temsil eden 24 Corolla Cross logosunu aracın içine ve oraya dağıttı.

fiyat 2022 Toyota Corolla Cross

Toyota dört farklı model sunar: L, LE, LE Premium ve XLE. İlk iki versiyon, önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli bir sistem seçeneği ile geliyor. Önden çekişli temel model 24.890 dolardan başlıyor. Dört tekerlekten çekiş için ek 1.400 $ gereklidir.

Toyota Corolla Cross

Bu temel model 7 inç ekran, 6 hoparlörlü ses sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı, 4,2 inç renkli çok işlevli ekran, 17 inç çelik jantlar, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli ayarlanabilen ısıtmalı yan aynalar, ayarlanabilir aralıklı silecekler, çift huzmeli LED farlar ve LED kombinasyonlu arka lambalar.

LE kaplaması önden çekişli modellerde 27,090 dolardan başlıyor (artı dört tekerlekten çekiş için 1400 dolar) ve daha büyük 8 inç ekran, ısıtmalı deri kaplı direksiyon simidi, basma düğmeli Akıllı Anahtar gibi birkaç lüks dokunuş ekliyor , kargo kapağı, hırsızlık önleme alarm sistemi ve Toyota’nın Arka Çapraz Trafik Uyarılı Kör Nokta Monitörü.

Herkes için tek motor

Motor Toyota’nın alet kutusundan geliyor. Sadece CVT ile çalışan 169 beygir gücünde, 2.0L 4 silindirli. Bu güç aktarma organının performansı en iyi ihtimalle vasat. Bu arabanın direksiyonunda kimse fazla gülmeyecek.

Toyota Corolla Cross

Yine de motor iyi çalışıyor. Tembel olan ve versiyona bağlı olarak 1.470 ila 1.508 kg arasında herhangi bir ağırlığa sahip bir gövdeyi sürüklemesi gereken CVT’dir. Sonuç olarak, hızlanma hantal olma noktasına kadar gürültülüdür.

Dört tekerlekten çekişli modeller, arkada yolda daha iyi kavrama sağlayan çok bağlantılı bir süspansiyona sahiptir. Modele bakarsanız ve RAV4 ile bir bağlantı görürseniz haklısınız. Dingil mesafesi sadece birkaç inç daha kısadır ve Corolla Cross, 750 litreye kadar kargo alanı (2WD konfigürasyonunda) dört yetişkin için yer sunar ve 1.500 lb çekme kapasitesine sahiptir. Muhtemelen biraz genişletilmiş koltuklardan daha fazla destek alırdık. , ancak sürüş pozisyonu çok iyi.

Toyota, iki tekerlekten çekişli modeller için yaklaşık 7,3 L/100 km ve dört tekerlekten çekişli modeller için 7,8 L/100 km ortalama yakıt tüketimi talep ediyor. Quebec’in Gatineau bölgesinde bir gün boyunca test ettiğimiz XLE modeli ile ortalama 9,7L/100 km yaptık.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram