Home » 2022 Nissan Frontier PRO-4X İncelemesi – Old School Pickup’ın Yenilenmesi

2022 Nissan Frontier PRO-4X İncelemesi – Old School Pickup’ın Yenilenmesi

by adminn1
0 comment
2022 Nissan Frontier

Büyük bir kamyonetin, istediklerinden veya ihtiyaç duyduklarından daha fazla olduğu çalışan insanlar için uzun süredir alternatif bir seçenek olan orta boy hafif hizmet kamyonları, yıllar içinde eğlence için, örneğin tercih edilen bir kamp alanına yüksek kuyruklar çekmek ve almak için kullanılan araçlar haline geldi. kargo yatağının üzerine örtülmüş bir çadır veya açık havada geçen bir hafta sonu için gerekli teçhizatı taşımak için.

2022 Nissan Frontier

2022 Nissan Frontier

2005 model yılından beri hizmette olan Nissan Frontier, giderek macera odaklı bu segmentin duayeniydi. Evet, 2005. Bu da Japon pikap makinesinin kırışıklarını gizlemede giderek daha zorlandığı anlamına geliyordu. Nissan’ın karar vericileri hiç düşünmeden bir karar verdiler ve Frontier’a hak ettiği bir revizyonu verdiler.Bununla birlikte, 2022 Sınırı için devrimci bir dönüşümden bahsetmiyoruz. Ancak, modelin en azından kategorisinin bazı üyelerine eşit ve hatta onlardan üstün olmakla övünebilmesi yeterlidir.

Sonunda, layık bir tasarım 2022 Nissan Frontier

Arabalar ve SUV’larla karşılaştırıldığında, pikaplar tasarım söz konusu olduğunda genellikle kırışıklıklarıyla daha uzun yaşayabilir, ancak 2022 Nissan Frontier için sorun, oyunun gerçekten olmaması ve bir süredir olmamasıydı. Bu küçük yıllık ince ayarlar artık kimseyi kandırmıyordu.

Nissan Frontier

Dedikleri gibi köprünün altında su var. Yeni model çok daha kaslı bir görünüme sahip ve daha önce orada oturanla hiç alakası olmayan bir tamponla öne çıkıyor. Devasa ön ızgara, bir ağır makine parçasına ait gibi görünüyor, mat siyah renginin yardımcı olduğu bir izlenim, markanın arması ve kırmızı boyalı kurtarma kancaları burna biraz caz katıyor. Her şey daha dramatik ve yüzünüzde. Önde LED gündüz sürüş farlarına sahip yeni imza farları ve bu Frontier’in her yere gidebileceği konusunda ekstra bir mesaj gönderen kaput hoşuma gitti. Aynı şey kare çamurluklar için de geçerli.

Nissan Frontier

Kabin kısmı daha kısıtlı, ancak neyse ki, LED aydınlatmalı sürüş farlarının tasarımı, ön farlara bilinçli bir selam veriyor. Bu şekilde giyinen yeni Frontier, önümüzdeki birkaç yıl güvenle seyahat etmeye hazır.PRO-4X versiyonunda – serinin en iyi giyimi ve sürdüğümüz model – yeni Nissan Frontier, uzun bir yatak (72,6 inç) ve King Cab veya kısa bir yatak (58,9 inç) ile donatılabilir. Ayrıca, Frontier PRO-4X King Cab’in satın alınmasının neredeyse 2.000 $ daha az olmasıyla, iç alanın kargo alanından daha pahalı olduğunu unutmayın.

Peki ya iç mekan?
Dış tasarımın gelişimi ne kadar iyi olursa olsun, içeride işler daha da iyi. Yeni gösterge paneli muhtemelen herhangi bir tasarım ödülü kazanmayacak, bu doğru, ancak geliştirilmiş ergonomi ve çeşitli geleneksel düğmelerin varlığı birçok kişiyi memnun edecek. Geçmişten gelen birkaç kontrol hala burada ve orada gizleniyor, ancak orta ekran tek başına gri kabinin ortamına biraz hayat ve renk katıyor.

Nissan’ın bilgi-eğlence sistemi henüz birinci sınıf bir performans göstermedi, ancak en son evrimi günlük olarak deneyimlemek için yeterince memnuniyet vericiyken, Apple CarPlay ve Android Auto’nun kullanılabilirliği akıllı cihazlar, araç ve araç arasında bir nebze olsun bağlantı sağlar. onun sürücüsü.Geri kalanı için, Nissan’ın tasarımcıları bu yeni versiyon için sadeliğe odaklandığından, orta büyüklükteki kamyonetlere alışkın olanlar çok şaşırmayacaklar.

Gerçek bir kamyonetin direksiyonunun arkasında
Prensipte birçok sürücünün ihtiyaçlarını karşılaması gereken ve nihayet 2006’dan beri tek başına orada olan Honda Ridgeline’e biraz rekabet sağlaması gereken iki “tek gövdeli” kamyon olan Ford Maverick ve Hyundai Santa Cruz’un yakın zamanda gelişini yürekten kutluyorum. Ancak çoğu kamyonet hayranı için, hiçbir şey eski moda bir merdiven şasisinin yerini tutamaz. Daha zorlu arazi manevraları için bu mimari, özellikle kamyonetin uzun kutu, mürettebat kabinli versiyonlarından biraz daha manevra kabiliyetine sahip kısa versiyonuyla idealdir.

2022 Frontier’in direksiyonuna geçtikten sonra çok çabuk dikkatimi çeken unsurlardan biri de ses yalıtımı oldu. Yeni baskının sunduğu çok daha sessiz sürüş, kısmen yeni bir “akustik” ön cam sayesinde. Ayrıca Nissan’ın çok övülen ve mantıklı bir şekilde “sıfır yerçekimi” ön sıra koltuklarını da göz ardı etmek imkansız. Etkileyici bir şekilde rahattırlar ve ses yalıtımıyla birlikte daha uzun yolculukları sessiz VE konforlu hale getirmek için uzun bir yol kat ederler. Ya da en azından, eskisinden daha fazla.

İçiniz rahat olsun, Frontier hala “biraz kaba” bir toplayıcı gibi işliyor. Bununla birlikte, Bilstein şoklarının varlığı, yolumuzun düzensizliklerinin emilimini biraz yumuşatır. Yeni denge çubukları, yakında 20 yaşında olacak bu şasinin sağlamlığına da katkıda bulunuyor.Ayrıca, bazıları Frontier’i bu kadar çekici kılanın tam olarak bu “arkaik” sürüş olduğunu iddia edecek. Kuzu gibi yumuşak sürüşler sunan bir dizi unibody pikap ve SUV ve crossover’ın ortasında, Frontier zıplayan süspansiyonu (kargo kutusu boşken) veya Rogue’dan daha ağır olan direksiyonu ile neredeyse egzotik.

Ancak bazı elementler DNA’larının çoğunu korurken, diğerleri tamamen yenidir. En büyük değişiklik kaputun altında, çünkü Frontier artık eski 4.0L V6’dan değil, daha güçlü ve yakıt tasarruflu 3.8L V6’dan güç alıyor. 310 hp ve 281 lb-ft tork ile yeni değirmen, sağ ayak yere düştüğünde selefini (261 hp ve 281 lb-ft) kolayca gölgede bırakıyor ve müzikalitesi rahatsız edici olmaktan uzak. 9 vitesli otomatik ünite olan yeni şanzımanın performansına gelince, şanzıman daha yumuşak bir şekilde vites değiştirdiği için geçmişe göre daha sportif. Sonuç olarak, Frontier pek değişmedi, ancak sürüşü bu büyük yeniden tasarımla rafine edildi.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram