Home » 2021 Mazda MX-5 Uzun Vadeli İnceleme

2021 Mazda MX-5 Uzun Vadeli İnceleme

by adminn1
0 comment

Yaz geldi, hava güzel ve sıcak, nispeten geleneksel arabanızda sürüyorsunuz, klima işini yapıyor, radyo işini yapıyor, mutlaka muhteşem şeyler düşünmüyorsunuz ve sonra bu çifti görüyorsunuz.

2021 Mazda MX-5

2021 Mazda MX-5

ters yönden geliyor, direksiyonun başında, yanından geçerken manzaranın mutlu bir şekilde tadını çıkarıyor, çatı iniyor, sizinkinden çok daha eğlenceli görünen küçük arabaları ve hepsinden önemlisi, yüzlerindeki rahat bakış. bu yabancılar.

Bir Mazda Miata’da (veya MX-5 veya her neyse – incelememizin 1. Bölümüne bakın) olduklarını biliyorsunuz, çünkü bu Cabrio’yu uzun zamandır her yaz gördünüz. Görünüşü her seferinde memnuniyet , kıskançlık (onları da kıskanıyorsunuz) ve ilham.

Bir düğme mi yoksa bilek hareketi mi?

Mazda MX-5
Mazda bayisine gitmeden önce, buradaki amaçlarımız için tanışmanız gereken samimi ve bilgili satış danışmanı rolünü oynamama izin verin. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca bu roadster’ı kullanmak için harcadığım zaman sayesinde, mevcut modeller arasından seçiminizi yapmanıza yardımcı olacağım. Örneğin, önce ilk şey: İlginizi çeken RF mi?

Bu da ne?

RF, Geri Çekilebilir Fastback anlamına gelir. Yukarıya bakın – bu, hardtoplu. Muhtemelen aklınızdaki MX-5, sizi yıllardır çağıran, üstü açık olanıdır. Orijinal.

2021 Mazda MX-5

Ancak 2017’de Mazda, daha atletik bir görünüme sahip RF’yi tanıttı. Aynı zamanda bir cabrio. Ancak bir tuval üstü yerine çatısı alüminyumdur. Gösterge panelindeki düğmeyi çevirdiğiniz anda, üç panel hareket eder ve bagaj kapasitesini etkilemeden başınızın arkasına saklanır. Bir cazibe gibi çalışan mükemmel bir sistem.

Ve çatısız mı sürüyorum?
Ve çatısız sürüyorsunuz… ama yan kısımlar burada, yerinde duruyor. Ön cam, camlar yukarıda, arka cam arkanızda ve kulaklıklarla, başınızın etrafında bir devrilme çubuğu var. Ticarette buna Targa çatısı denir.

Ve yumuşak tavanlı 2021 Mazda MX-5

Doğumundan bu yana, kumaş üst kısmı dirsek yağının büyüsü ile çalıştırılmıştır. Ancak yüzey çok küçük olduğu için mekanizma hafif ve kolaydır. Koltuğunuzda otururken bile, sadece kolu kaldırın, üst kısmı ön camdan çıkarın ve ardından yerine oturduğu yere geri atın. Ters işlem de aynı derecede pürüzsüz. Üç saniye ve güneşe açıksınız veya yağmurdan korunuyorsunuz!

Kesinlikle. Otoyolda üstsüz RF’yi sevmediğimi itiraf etmeliyim çünkü çok gürültülü oluyor. Rüzgar, tutsak edilmiş gibi kulaklarınızın etrafında dönüyor. Yüksek hızlarda sizi çıldırtıyor. Çok geçmeden çatıyı kaldırmak için durdum. MX-5 tente ile türbülans da yaşarsınız, ancak kulaklarınız için o kadar agresif değildir. Ancak, kapak testini de geçemez.

Bu ne anlama geliyor?
Açık havada her zaman şapka takarım. Havalı görünmek için değil, dermatologumun emriyle. RF’de normalde kafama takılı kalıyor, ama diğerinde en iyisi kafama bir Noel kurdelesi bağlamak çünkü sürekli uçmakla tehdit ediyor. Açıktır ki, rüzgar yumuşak tavanlı roadster’da sert tavanlı olandan daha şiddetlidir.

Bu, bunu hak etmem gerektiğini söyledi. 6 fit boyundayım, bu yüzden kafam daha çok düşük açılı modda hareket eden hava akımlarında. Daha küçük bir sürücü daha iyi ücret almalıdır. Ayrıca, pencereleri aşağı indirdiğinizde RF’deki gürültünün azaldığını da buldum; rüzgarın bulduğu her şeyi kamçılaması dışında.Her neyse, otoyolda tam hızda giderken tüm MX-5’lerin gürültülü olduğunu söyleyebilirim. Yolcunuz tarafından duyulmak için bağırmanız gerekir. Ve Bose ses sistemi, dokuz hoparlörü ile en iyisi olmasına rağmen, rekabet edemez.

Neyse ki, basit bir çözüm var: otoyoldan inin! 90 km/s’den daha düşük bir hızda sürdüğünüz anda, tüm bu tahriş edici maddeler kaybolur. O mutlu çifte her zaman taşra yollarında ya da pitoresk bir köyün göbeğinde rastlamanız boşuna değil. Anladılar. Bir MX-5’in en iyi şekilde orta hızda oynandığını biliyorlar.Ve MX-5’inizi heyecan için iterken, söz veriyorum, otoyolda da olmayacaksınız ve gürültüyü umursamayacaksınız, çünkü oradaki gibi saf, katkısız sürüş eğlencesine odaklanacaksınız. yarın yok.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram