Home » 2022 Jeep Wagoneer – Grand Wagoneer İlk Sürüş

2022 Jeep Wagoneer – Grand Wagoneer İlk Sürüş

by adminn1
0 comment
2022 Jeep Wagoneer

Jeep’in piyasadaki hemen hemen her hizmet segmentinde ve alt segmentinde bulunduğunu söylemek doğru olur. Yeni Wagoneer ve Grand Wagoneer’ın eklenmesiyle, Jeep, kârlı büyük lüks kamu hizmetleri pazarındaki mücadeleye katılarak, serisinde kalan birkaç delikten birini dolduruyor.

2022 Jeep Wagoneer

2022 Jeep Wagoneer

Merak ediyorsanız: Jeep, geçmişe bir selam olarak dış cephedeki ahşap panellerin geri getirilmesi konusunda genel merkezde bir tartışma olduğunu ağzından kaçırdı, ama sonunda cevap hayır oldu.

2022 Jeep Wagoneer

Şu anda, büyük lüks SUV segmentinde aslan payını alan Tahoe, Yukon ve Escalade üçlüsü ile GM, ikinci sırada Ford Expedition ve Lincoln Navigator ikilisi var.

Jeep Wagoneer

Bu modeller, Tahoe ve Expedition gibi giriş seviyesi modellerde segment satışlarının yüzde 70’ini oluşturuyor. Jeep iki seviyede oynamak istiyor ve bu yüzden Tahoe ve Expedition ile rekabet edecek daha az zengin giyimli Wagoneer ve Escalade ve Navigator’ı ve hatta BMW X7 ve Mercedes-Benz GLS’yi hedefleyen Grand Wagoneer var.

 

lüks cip
Jeep Wagoneer için fiyatlandırma 69.995 dolardan başlıyor. Grand Wagoneer için biraz daha fazlasını ortaya koyacaksınız: fiyat 100.995 dolardan başlıyor ve iyi donanımlı bir model için hasar 130.000 dolara çıkıyor.

2022 Jeep Wagoneer

Adına rağmen Grand Wagoneer aslında daha büyük değil ama çok daha lüks ve daha güçlü mekanikler sunuyor. Wagoneer modeli standart olarak 392 hp ve 404 lb-ft tork üreten tanıdık 5.7L V8 ile gelir ve çeşitli işlevlere yardımcı olan ve 130 lb-ft tork ekleyen 48 voltluk bir pil takımı olan eTorque sistemi ile donatılmıştır. Grand Wagoneer, 471 hp ve 455 lb-ft tork üreten daha güçlü bir 6.4L V8 alıyor. İçinde 0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık altı saniyede yapabileceksiniz.

Ancak, hepsi bu değil. Jeep, Wagoneer için 10.000 lb’lik bir çekme kapasitesi talep ediyor. Bu önemli ve aslında bu segmentteki başka hiçbir araç daha iyisini yapamaz.Bu bir Jeep olduğu için Kanada’da satılan tüm modeller 4×4 olacak. Selec-Terrain sistemi şu sürüş modlarını sunacak: Otomatik, Spor, Kaya, Kar ve Kum/Çamur. Quadra-Lift havalı süspansiyon (Wagoneer’da mevcuttur ve Grand Wagoneer’de standarttır) sürüş yüksekliğini 9 cm’den fazla artırabilir. Modele bağlı olarak, üç adet 4WD sistemi arasından seçim yapabilirsiniz. Tam zamanlı Quadra-Trac I, iki hızlı transfer kutusuna sahip Quadra-Trac II veya en gelişmiş olan sınırlı kaydırmalı arka diferansiyelli Quadra-Drive II.

Üst düzey iç mekan
100.000 doların üzerindeki bu fiyat etiketi göz önüne alındığında, en yeni Jeep’leri keşfetmeye hazırlanırken beklentilerimizin yüksek olduğuna bahse girebilirsiniz. Fark ettiğimiz ilk şey, Grand Wagoneer’ın Wagoneer’dan daha fazla ekrana sahip olması. Her ikisinin de bir orta ekranı var, ancak Grand Wagoneer’ınki daha büyük (12 inç’e karşı 10,1 inç). İkincisi, Grand Wagoneer, yolcu için ayrılmış 10,25 inçlik bir ekran dahil olmak üzere toplam 75 inç ekran alanına sahip. Bu, ön sıradaki yolcunun navigasyonu ve telefon eşleştirmesini ve ayrıca arka eğlence sistemi kontrollerini kontrol edebileceği anlamına gelir.

İkinci bir 10.25 inç ekran da Grand Wagoneer’ın ana ekranının altında bulunuyor. Arka yolcular, sırasıyla 10,25 inç orta ekranın ve iki adet 10,1 inç eğlence ekranının keyfini çıkarıyor. Ayrıca iki kaptan koltuğu veya ikinci sıra için bir sıra koltuk arasında seçim yapma seçeneğiniz de var.Hem Wagoneer hem de Grand Wagoneer, Alexa sanal asistanı, Apple CarPlay, Android Auto kablosuz, SiriusXM 360L, 4G LTE Wi-Fi, Tom-Tom navigasyon ve yüzlerce kişiye erişim sağlayan Fire TV gibi çeşitli bağlantı özellikleriyle donatılmıştır. filmler ve TV şovları – tıpkı bir uçaktaki gibi.

Tüm bu özellikleri işlemek için yeni Uconnect5 sistemi çağrılır. Ayrıca aracı park ettiğinizde ekranları ve ortam aydınlatmasını kullanarak huzurlu bir atmosfer yaratan Rahatlama Modu’nu etkinleştirebilirsiniz.23 hoparlörlü bir McIntosh MX950 eğlence sistemi, birinci sınıf Wagoneer ve çoğu Grand Wagoneer modelinde mevcuttur. Grand Wagoneer alıcıları 1.375 watt’lık bir amplifikatörü tercih edebilir.

Büyük ve…
Grand Wagoneer rekabete ayak uyduruyor mu? Kısa cevap evet. Bir Suburban kadar büyük değil ama Tahoe ya da Yukon Denali için oldukça uygun.En güzel kamyon iç mekanlarını sunan Ram kamyonlarına çok benzeyen Jeep’in Grand Wagoneer’ı yüksek kalibreli bir görünüm sunar. Bunu bir Cadillac, Lincoln veya Mercedes modelinde elde ettiğinizle karşılaştırmak abartılı değil. Bal tonlarından lavanta mavisi deri tonlarına ve daha koyu renklere kadar farklı doğal ahşap ve deri kombinasyonlarınız var. İnce deri gibi kokuyor.

Isıtmalı ve havalandırmalı elektrikli ayarlanabilen koltuklar ayrıca bir masaj işlevi sunar. Alman büyük şutörleri kadar rahat değiller, ancak Lincoln ve Cadillac ile karşılaştırılabilir.

Araba sürmek aslında çok hoş ve basit bir iştir, bu kadar büyük bir canavar için şaşırtıcıdır. Bununla birlikte, gaza ve birçoğuna koymaya hazırlıklı olmalısınız. Grand Wagoneer’ımızdaki 6.4L motor, otoyolda yalnızca bir kişiyle sürerken bize yaklaşık 16L/100 km’lik bir ortalama tüketim verdi. 48 voltluk aküye sahip 5.7L motor biraz daha iyi performans gösterecek, ancak sadece biraz.

Her iki model de sürüş konforunu artıran bağımsız bir arka süspansiyona sahiptir. Test cihazımız, sürüş yüksekliğini 3,6 inç artırabilen veya yarım inç alçalabilen ve ayrıca yoldaki delikleri sorunsuzca emebilen uyarlanabilir bir havalı süspansiyonla geldi. Ayrıca 10 inç yerden yüksekliği, 2 fit su boşluğu vardır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram