Home » 2021 Hyundai Elantra N Line İncelemesi: Yakışıklı Ortanca Çocuk

2021 Hyundai Elantra N Line İncelemesi: Yakışıklı Ortanca Çocuk

by adminn1
0 comment
2021 Hyundai Elantra N Line

Bu günlerde, segment önemli ölçüde küçülmüş olsa bile, kompakt bir sedanın direksiyonunda eğlenmek hala mümkün. Ve kategoride hala hayat var: Birkaç ay içinde Honda, Civic Si sedan’ın yeni versiyonunu, Volkswagen’in Jetta GLI askerlerinin üzerinde, Mazda3’ün turbolu veya turbosuz olarak alınabileceğini ve Subaru WRX’i piyasaya sürmüş olacak. yukarıda listelenen sedanlardan biraz daha yüksek bir fiyat.

Hyundai Elantra N Line

2021 Hyundai Elantra N Line

Hyundai’den Elantra’mız var, ama şimdi aynı zamanda, Hyundai Grubu’nun yakın kuzeni Kia Forte GT ile birkaç mekanik bileşeni paylaşan daha keskin varyant olan 2021 Hyundai Elantra N Line.

Hyundai Elantra modeli 2021 için revize edildi, N Line varyantını memnuniyetle karşılıyor. Bu yeni baskının uygun fiyatlı performans otomobili tutkunlarını baştan çıkarmak için gereken özelliklere sahip olup olmadığını belirlemek için yola çıktık!

Dizinin en güzeli?
Performans, daha zarif bir gövdeye yalvarır. Ve bu bağlamda, Elantra N Line, özellikle denkleme iyi bir karakter dozu ekleyen 18 inçlik tekerlekleri denetleyen tekerlek bombeleri ile eskisinden biraz daha ikna edici. Ön fasya da bu versiyona özeldir ve sedanın renklerini bildiren N Line rozeti ile. Arkada, dik eğimli bagaj, gerekli spoyleri bile alırken, tamponda, sağ taraftaki ikili egzoza işlevsel bir difüzör katılıyor.

Son olarak, kıvrımlı kenarları ve dört kapılı coupe silüeti ile kuşkusuz pek de memnun etmeyen araca yan etekler eklendi. Şahsen, N Line’ı Elantras’ın en güzeli olarak buluyorum, çünkü bu küçük detaylar sedanın coupe benzeri tasarımını güçlendiriyor.

Hyundai Elantra

2021 Hyundai Elantra

Güç aktarma organı mı?
Kaputun altında sürpriz yok. Koreli otomobil üreticisi birkaç yıldır 1.6L’lik küçük turboşarjlı motoruna güveniyor ve burada görev başında. 201 hp ve 195 lb-ft tork ile motor, 7 vitesli çift kavramalı şanzıman ile oldukça iyi çalışıyor. Ancak, manuel şanzıman artık Kanada’da bir seçenek olarak bile mevcut değil; hayranlar sınırın güneyinde üç pedallı sürüşten keyif alabilen komşularımıza gıptayla bakacaklar.

Ne olursa olsun, Elantra N Line’ın güç aktarma sistemi, en azından gerçek N performans varyantı ortaya çıkana kadar, serideki en enerjik güçtür.

Bu günlerde giderek artan bir şekilde, elektroniklerin büyüsü bir düğmeye dokunarak bir arabanın karakterini değiştirebilir. Bu amaçla, tasarımcılar bu düğmeyi kolay erişilebilir hale getirmek istediler ve direksiyon simidinin arkasındaki bilgi göstergesinin solundaki yerinde onu gözden kaçırmamalısınız. Kabul edelim, bu büyük düğme karikatürün eşiğinde!

2021 Hyundai Elantra N Line

Hyundai Elantra N Line

Sport modu, sedanın tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için gidilecek yerdir. Ardından motor daha eğlenceli hale geliyor, vites geçişleri daha verimli ve egzoz sesi biraz daha boğuk. Daha sakin, yavaş bir sürüşe dönmek için Normal ve Akıllı modlar vardır.

Dört köşeli bağımsız süspansiyon, Elantra N Line’ın “arada” görevini başarıyla yerine getiriyor. Hyundai orijinal Elantra N’yi getirdiğinde, kadro tamamlanmış olacak.

 


Elantra’nın görünüşü kesinlikle hararetli tartışmalara yol açabilir, peki ya iç mekan? İyi görünen bir arabaya sahip olmak her şey yolunda ve güzel, ancak konforlu değilse, sürüş deneyimi ancak bu kadar yüksek olabilir. Bu bağlamda, N Line’ın daha destekleyici koltukları şikayet etmeye gerek yok – rahatlar ama yine de sportif sürüş için yeterli desteği sunuyorlar.

Sürüş konumunun bulunması kolaydır ve N harfiyle işlenmiş direksiyon simidi, daha kalın bir direksiyon simidi daha da iyi olsa bile tutması keyiflidir. Elantra N şüphesiz bu özel özelliğe sahip olacak.

 

Gösterge panelinin görünümüne gelince, diğer en yeni Elantras’lar gibi, N Line da parlak siyah bir panele sahip büyük bir ekran içeriyor. 8 inçlik dokunmatik ekran iyi yerleştirilmiş ve hatta sürücüye doğru hafifçe açılı olsa da, markanın daha peluş modellerinde bulunan ekranı almak güzel olurdu.

Ayrıca bilgi göstergesinin solundaki plastik parçası beni şaşırttı. Evet, sürüş modunun büyük düğmesini sürüş sırasında bulmak kolay ama ne kadar alakalı olduğundan emin değilim. Klima sistemi kontrolleri iyi yerleştirilmiş, direksiyon simidi kontrolleri ise ikinci doğa haline geliyor.

Orta konsolun sağındaki bu fiziksel ayırma, çok “yarış arabası kokpiti” gibi görünüyor, ancak yolcuyu örneğin klima kontrollerine erişmek için kolunu kaldırmaya, hatta kahve fincanını tutucuya almaya zorluyor. Ve hazırlık ücretleri ve vergiler öncesi 30.000 $’ın hemen altında olan bu daha sportif varyantın başlangıç ​​fiyatına rağmen ucuz plastik hala sedan ortamının bir parçası!

Bununla birlikte, normal büyüklükteki bir yetişkinin boynunu bükmeden oturabileceği ikinci sırada bile, bir sedan coupe için alan etkileyicidir.

 

Son kelime
2021 Hyundai Elantra N Line, üreticilerin performans odaklı varyantlar üretme konusundaki ilgisini bir kez daha doğruladı. Hyundai, Volkswagen ve Honda gibi, Veloster N zaten bu rolü oynuyor olsa da, yakında Elantra N ile süper sanatçılar arasına katılacak. O zamana kadar N Line çok kabul edilebilir bir alternatif. Tasarımı beğendiğiniz sürece!

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram