Home » 2021 Ford F-150 İncelemesi : Tercih Edilen Güç(Artırma)

2021 Ford F-150 İncelemesi : Tercih Edilen Güç(Artırma)

by adminn1
0 comment
2021 Ford F-150

Baktığınızdan haberiniz olmayabilir, ancak 2021 Ford F-150 tarafından “tamamen yeni” bir kamyon olarak adlandırılıyor. Gerçekten de, nedenini anlamak için oldukça yakından bakmanız gerekiyor – 11 ızgara stili, bazı yeni jantlar, yan ızgaraların çevresinde bazı ayrıntılar (test cihazımda şık mat siyahla tamamlandı), yeni renkler ve DRL’ler yeni ama bunun dışında, tanıdık bir şekil.

Ford F-150

2021 Ford F-150

Bu sürekliliğin mantıklı olmasının iki nedeni var: her şeyden önce, F-150, yaklaşık 50 yıldır Kuzey Amerika’da en çok satan binek araç oldu ve Ford, korkudan asla stil teknesini çok fazla sallayan biri olmayacak. sadık müşterilerini yabancılaştırmaktan. İkinci olarak, herhangi bir tasarımcıya sorun, size SUV’lerin ve pikapların – özellikle pikapların – stil vermesi en zor şeylerden bazıları olduğunu söyleyeceklerdir. Ayrıca, stil departmanında gerçekten bir çentik (veya yedi) bir adım atmak istiyorsanız, yakında piyasaya sürülecek olan F-150 Raptor her zaman vardır.

“Tamamen yeni” sütunundaki bir diğer büyük çentik, kamyonumun Powerboost Hybrid güç aktarma organının eklenmesidir ve mevcut toplam motor sayısını altıya çıkarır: iki turboşarjlı altılı, doğal emişli altılı, turbo dizel altılı, V8 ve hibrit, 430 hp ve 570 lb-ft tork ile, Raptor’un Powerboost’unkileri muhtemelen gölgede bırakacak güç rakamlarını açıklayana kadar alabileceğiniz en güçlü F-150’dir.

2021 Ford F 150

Ford F 150

Dış tasarım devrimci olmaktan çok evrimsel olsa da, özellikle elektrikli katlanır vites kolu göz önüne alındığında, iç tasarım çok daha farklı. Bunun anlamı, bir düğmeye basarak konsola monte vites değiştiriciyi küçük bir saklama kutusuna katlayabilirsiniz, böylece kolçak ve çevresi bir dizüstü bilgisayar, tablet veya sandviç için mükemmel olan tamamen düz bir çalışma yüzeyine dönüştürülebilir. işte.

Bu harika bir özellik, ancak bu çizgiler boyunca bir pim ya da başka bir şey bırakarak mekanik olarak katlayabilmenin daha mantıklı olup olmayacağını merak ediyorum. Sanırım bu elektrik motorunun sadece başka bir bakım kaynağı olduğuna dair kafamın içinde kalıcı bir korku var. Ayrıca, park edip kilitledikten sonra “düz” modda bırakılırsa, yeniden başlattığınızda otomatik olarak açılmasını diliyorum. Bu, elbette, katlanır çalışma yüzeyini istiflenmiş halde bıraktığınızı varsayar.

2021 Ford F-150

Ford F-150

Diğer yeni iç parçalar arasında, Android Auto ve kablosuz Apple CarPlay ile 12 inçlik büyük bir dokunmatik ekranda görüntülenen SYNC4 bilgi-eğlence sistemi; şimdiye kadar gördüğünüz benzersiz gösterge gruplarından birine sahip yeni bir dijital gösterge grubu; isteğe bağlı katlanır düz ön koltuklar; ve hatta daha yüksek döşemelerde B&O ses sistemi için kafalık hoparlörleri. Ayrıca çeşitli paneller için daha fazla birinci sınıf malzeme kullanılıyor ve son olarak bu, geniş bir kabin.

Kamyonumun SuperCrew kabini, büyük bacak mesafesi ve vites saklama için arkada düz bir zemine sahip (ayrıca kilitlenebilir koltuk altı saklama alanı da var), boyut olarak, aynı platformu paylaştığı Expedition SUV’nin ikinci sırası ile neredeyse aynı. Pikapta aslında daha fazla diz mesafesi var. Basitçe söylemek gerekirse: F-150’nin içinde muazzam bir his veriyor ve “SuperCrew” adının hakkını veriyor.

Mürettebat ve çalışma yüzeylerinden bahsetmişken: iç sistem bir şeydir, ancak Ford ayrıca yatağa özel bir önem vermiştir. Gerekli tüm ankrajlara ve aksesuar raylarına sahiptir, ancak aynı zamanda kabinin arkasına kadar uzanan elektrikli geri çekilen yan basamaklar gibi bonuslar da alır, böylece bunları yatağın önüne erişmeye yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Bagaj kapağı Lariat test cihazımda elektrikli olarak çalıştırılıyor ve açıldığında, oymalı cetvel, c-kelepçe yuvaları, telefonunuz, masanız ve kahveniz için tutucular ve akıllı yatak erişim sistemi ile eksiksiz bir çalışma tezgahı haline geliyor. Önce basamağı sonra tutamağı açmak iki aşamalı bir süreç, ancak bir kez yapıldığında, karşılaştığım herhangi bir toplama yatağına en kolay erişimi sağlıyor… sistem iyi bir sistem.

Yine de, sihir parçası, yatağa geldiğinde parça direnci bile değildir. Bu, yerleşik bir jeneratör için süslü bir isim olan Pro Power Onboard (PPO) olarak adlandırılan bir şeydir. Powerboost hibrit güç aktarma organına sahip herhangi bir kamyonda standart olarak gelir, ancak 5,5 fit (burada görülüyor) veya 6,5 ​​fit yatağınız olduğu sürece dizideki herhangi bir kamyona eklenebilir; 8 fitlik yatak ile mevcut değildir. Benzinli kamyonlarda 2.0 kW’lık bir jeneratördür, ancak Powerboost hybrid’in aküsü standart olarak 2,4 kW’a izin verir ve 7,2 kW’a kadar isteğe bağlı olarak seçilebilir, bu da yalnızca iş sahasında veya bir televizyonda şerit testereye güç sağlayabileceğiniz anlamına gelmez sosyal mesafeli güzel bir bagaj kapısı partisinde, muhtemelen bir eve elektrik de verebilirsiniz. Ya da küçük bir köy.

Belki bir köy değildir. Ancak sonuç olarak, gittiğiniz her yerde yalnızca elektrik üretimine sahip olmakla kalmaz (dört adet 120V çıkış ve bir 240V çıkış vardır), ayrı bir jeneratörü yerleştirmek için değerli yatak alanını boşa harcamak zorunda kalmazsınız. Bir ton işlevsellik ekleyen harika bir eklenti.

İşlevsellikten bahsetmişken: PowerBoost alabileceğiniz en güçlü F-150 olsa da (şimdilik), EcoBoost’a çekme ve taşıma konusunda biraz yetenek veriyor. İkincisi, 14.000 lb çekebilir ve 3.250 lb çekebilirken, eski benzer şekilde donatıldığında 12.700/2.120’ye düşer.

 

Yine de bir tedavi sürüyor. Güç güzel ve sorunsuz bir şekilde gelir ve EV gücünden gaz gücüne geçiş incedir. Benzinli motor devreye girdiğinde gerçek bir titreşim yok, sadece pürüzsüz bir güç aktarımı ve önünüzdeki yolda cesur ilerleme var.

Performans yelpazesinin bir ucunda Eco ve diğer ucunda Sport dahil olmak üzere, aralarında Çekme/Yükleme, Çamur/Yürüme, Kaygan vb. Bunlar çeşitli elektronik sürücü yardımcıları, şanzıman ve motorla birlikte çalışarak her türlü arazide ve her türlü baskı altında optimum ilerleme sağlar. Bazı modlar daha çok gaz motoruna dayanırken, diğerleri – örneğin Eco – daha çok EV motorlarına dönüyor. Bu arada güç, benzinli kamyonlarda olduğu gibi aynı 10 vitesli otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe de aktarılıyor. Harika bir güç aktarma organı, hiç şüphe yok..

Ford herhangi bir adaptif süspansiyon şekli sunmasa ve arka süspansiyon hala bir yaprak yay düzeni olsa da, şehir sokaklarında tipik olan tümsekleri ve dalgalanmaları ölçmeye yardımcı olmak için iki aşamalı çeşitliliktedir. F-150’lerin normalde geçtiği şantiyeler ve orman yolları.

 

2021 Ford F-150 PowerBoost hibriti ne olacak?

 

Pekala, Lariat’ın 2.7L V6’sından yükseltme yapmak 4.850 dolara mal oluyor ve bu hibrite girmenin en ucuz yolu. Sağladığı gücü kesinlikle seviyorum ve ayrıca daha güçlü PPO seçeneklerine sahip olduğu gerçeğini de seviyorum, ancak deneyimlediğim 12.7L/100 km, Ford’un iddia ettiğinin 3.0L üzerinde bir sıçrama ve çoğu zaman olduğu gibi hemen hemen her tür hibrit modelde, yakıt tasarrufunu geri kazanmak için çok sürmeniz gerekecek. Daha muhafazakar bir şekilde – ve benim yaptığımdan daha uzun bir büyü için – eminim avantajlar daha fazla ön plana çıkacaktır ve birçok alıcının sağladığı ekstra güçten memnun olup olmayacağını merak ediyorum. 3.5L EcoBoost, muhtemelen F-150 serisinin en büyük satıcısı olmaya devam edecek, ancak bu hibrit çok çekici bir alternatif ve bence, kamyonlarını bir aile taşıma aracı olarak kullananların ve ayrıca bir dişli taşıyıcı olarak kullananların beğeneceğini düşünüyorum.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram