Home » 2021 Chrysler Pacifica Pinnacle İncelemesi

2021 Chrysler Pacifica Pinnacle İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Chrysler Pacifica

Chrysler, şu anda Grand Caravan’ı ürün grubuna dahil etmek için serisini yeniliyor – Dodge Grand Caravan’ın kullanımdan kaldırılmasının ardından karşılığını vermesi gereken bir strateji. Ancak 2021 için yeni olan tek şey Grand Caravan değil.

Chrysler Pacifica

2021 Chrysler Pacifica

Birincisi, 2021 Chrysler Pacifica paketine dört tekerlekten çekişi yeniden tanıttı. İki kişilik, Amerikalı üretici aynı zamanda Pinnacle kaplamasıyla çıtayı yükseltiyor. Chrysler, minibüsünün yan taraflarına ahşap paneller koymaya cesaret etseydi, kolaylıkla Town & Country olabilecek bir rozet!

Fiyat korkutucu ama ödevini yap
Bununla birlikte, bu tekerlekli lüks çatı katı hakkında bahsetmek için küçük bir ayrıntı var: Pacifica Pinnacle’ın taban fiyatı – kendinizi hazırlayın – 65.000 $! Doğru. Ah. Ancak, Amerikalı üreticinin bizi yıllar içinde önemli indirimler sunmaya alıştırdığını unutmayın. Yani, bu 65 binlik fiyat etiketi, satış süreci başladığında önemli ölçüde daha az bir şeye dönüşebilir.

2021 Chrysler

Chrysler

Üst raf minivanlar gerçek lüks kozalar haline geldi. Chrysler markasının belli bir itibarı olduğu doğru olsa da, Toyota, Honda veya Kia’da durum böyle değil. Ne olursa olsun, ortalamanın üzerinde bütçeye sahip geniş aileler, konforlu, pratik ve teknoloji açısından zengin bir araca yatırım yapabilir.

Pacifica Pinnacle’a gelince, Chrysler Kanada’nın web sitesinde hızlı bir üretim ve fiyat, başlangıç ​​fiyatından yaklaşık 10.000$ indirim sağlıyor. Başka bir deyişle, bu indirim ile ülkedeki en lüks Chrysler vagonu piyasadaki herhangi bir premium minivanla aynı fiyata satın alınabilir.

 

Eşsiz bir minibüs
2021 Chrysler Pacifica Pinnacle, en azından bu durumda, soğuk havalarda daha iyi çekiş ve dolayısıyla gönül rahatlığı arayan tüketicileri memnun edecek yeni bir özellik olan dört tekerlekten çekiş sistemi ile öne çıkıyor. Sistem, ön tahrik tekerleklerinin yeterli olduğunu düşünürse ikinci dingili bile ayırabiliyor. Ayrıca tüm torku en iyi çekişe sahip tekerleklere gönderme yeteneğine de sahiptir.

2021 Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica

Dışarıdan, Pinnacle özel rozetlere ve hatta 20 inç krom jantlara sahip, ancak gövdenin geri kalanının, Pacifica modelinin 2021 için yeniden tasarlanan diğer sürümleriyle aynı olduğunu unutmayın. Peki “lüks” nerede? İçeride, özellikle kaptan koltuğunun yastıklı bel yastıklarıyla donatıldığı ikinci sırada. Diğer modellere göre daha dolgulu olan bu koltukların ünlü Stow’n’Go tarafından zemine katlanamayacağını unutmayın. Burada daha rahat koltuklara sahip olmak için ödediğiniz bedel budur.

Üçüncü sıra koltuk, diğer Pacifica’larınki gibidir, ancak piyasadaki diğer tüm minivanlarda olduğu gibi, arkasında yer sıkıntısı yoktur. Modelin bu versiyonunda karamel Nappa derisinin daha kaliteli olduğunu ve gemide bulunan donanımın oldukça kapsamlı olduğunu belirtmiştim. Orta ekran yüksek verimli UConnect 5 sistemini barındırırken, arkada iki ek ekran, yedekte kendi iPad’leri olmayan çocukları kablosuz kulaklıklarla ve zaman geçirmek için çeşitli oyunlarla eğlendirmekle ilgileniyor. Pacifica Pinnacle ayrıca arkadaki yolcuların görüntüsünü orta ekranda görüntüleyen FamCAM kameraya da sahip. Helikopter ebeveynleri not alın.

 

Bu iyi bir yol gezisi seçimi mi?
Pacifica Pinnacle rahat koltuklara, nispeten iyi yalıtılmış bir kabine ve açık yol için ayarlanmış bir süspansiyona sahiptir. 20 inçlik jantlar, Odyssey kadar yumuşak olmayan minivanın yol tutuşu üzerinde bir etkiye sahip. Ama içiniz rahat olsun, Pacifica Pinnacle daha uzun yolculuklar için hala mükemmel bir yol arkadaşıdır.

Tüm donanımlar ve eksiksiz bir yolcu listesiyle, minibüsün 3.6L Pentastar V6’sının elleri engebeli taşra yollarında dolu olacak, ancak araç o kadar yüklü olmadığında, hızlanma iyi… bir minibüs için! 287 beygir gücü ve 262 lb-ft tork ile Chrysler Pacifica’nın güç aktarma organı yeterli güce sahip. Her durumda, böyle bir aracın amacı, pistte asfalttan bir şerit koparmak değildir.

Evet bu doğru, minivanlar daha “soğuk” hale geliyor olabilir, ancak yine de sınıftaki hiçbir araç kapalı bir devrede bir spor otomobilin hızına ayak uydurmak için gerekenlere sahip değil. Birkaç hafta önce test ettiğim Honda Odyssey bence hala segmentin en canlısı, ancak Pacifica çok geride değil – kesinlikle sarkık değil. Bir viraja hızla yaklaşırken bir miktar yuvarlanma olur ve fren mesafeleri ultra hafif bir roadster’ınkinden daha uzundur, ancak rekabet ettiği modeller aynıdır.

Pacifica’nın puan kaybettiği yer yakıt ekonomisidir. Birkaç günlük testimde ortalama 12.7L/100km yaptım. Şehir içi sürüş kesinlikle yardımcı olmadı, ancak burada Pacifica’nın bir numaralı düşmanı ağırlıktır! Pinnacle hafif değil.

 

Son kelime
Bu, Chrysler’in minivanına bir doz lüks enjekte etmeye yönelik ilk girişimi değil. Ne de olsa fikir, 1989 yılında artık markanın geçmişine ait bir isim olan Chrysler Town & Country ile başlatıldı. Donanım ve hatta uygulama açısından 2021 Chrysler Pacifica Pinnacle, dört tekerlekten çekiş de dahil olmak üzere her şeye sahip. Ancak şunu belirtmeliyim ki Toyota Sienna dört tekerlekten çekiş ile de donatılabiliyor ve hibrit motoru sayesinde oldukça az benzin tüketiyor.

Bir de yere katlanamayan rahat ikinci sıra koltuklar var. Bu sizin için önemliyse, Pacifica Limited versiyonunu düşünmenizi öneririm. O kadar kapsamlı bir donanım listesine sahip değil, ancak Stow’n’Go sistemi, bir minibüsün tüm çok yönlülüğünün gerekli olduğu günler için orada.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram