Home » 2021 Toyota RAV4 Prime İncelemesi: Her Şeye Sahip SUV’ye Ne Alırsınız?

2021 Toyota RAV4 Prime İncelemesi: Her Şeye Sahip SUV’ye Ne Alırsınız?

by adminn1
0 comment
2021 Toyota RAV4 Prime

Toyota‘nın 2019 model yılı için son derece popüler kompakt SUV’sini güncellemesi, son zamanlardaki en başarılı revizyonlardan biriydi. Yenilenmeden önce bile, RAV4, 2018’de satılan 55.000 adet ile Kanadalı tüketiciler arasında en iyi seçimdi. Revize edilmiş sürüm, 2019’da 65.000 alıcıyı hayrete düşürerek, Kanada’da en çok satan model oldu. pikaplar.

Toyota RAV4 Prime

2021 Toyota RAV4 Prime

2021 Toyota RAV4 Prime başarısı elbette tesadüf değil. Kanadalılar, üreticisinin güvenilirlik, mükemmel yapı kalitesi, iç mekan çok yönlülüğü ve konforu, yakıt ekonomisi ve genel olarak paranın karşılığını fazlasıyla alma konusundaki efsanevi itibarından yararlanan bu modele akın etmek için iyi bir nedene sahipler.

Peki Toyota’nın bakış açısından, görünüşte her şeye sahip olan SUV’yi nasıl elde edersiniz? Neden, elbette bir plug-in hibrit çeşidi! RAV4 Prime uzun zamandır geliyor ve çok bekleniyordu ve şimdi nihayet burada. Ve talep o kadar fazla ki, aracı eve park ettikten sonra yoldan geçen bir kişiden aldığım ilk rastgele yorum, bir tanesine sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğum, bayilerde haftalarca hatta aylarca süren bekleyiş oldu.

2021 Toyota

Toyota

güç aktarma organı
2021 Toyota RAV4 Prime, 2.5L 4 silindirli bir motorda çalışır. Ancak bu durumda elbette tek başına çalışmıyor – ayrıca arkada 134 kW’lık bir motor ve önde 40 kw’lık bir motor daha var. PHEV’in toplam gücü, RAV4 hibrit modelinin 83 üzerinde, 302 hp’dir. Resmi olarak, tam şarjla menzil 68 km’dir ve Toyota, benzin deposunun doldurulması arasında 979 km gidebileceğinizi söylüyor; bu, fren sisteminin enerji rejenerasyonunu hesaba katıyor. Pil paketini boştan şarj etmek, hızlı şarj olan 240 voltluk bir prizde 2,5 saat ve normal 120 voltluk bir fişte yavaş bir şekilde 12 saat sürer.

2021 Toyota RAV4 Prime

Toyota RAV4 Prime

İşte deneyimlediklerim: aslında 12 saat sürdü ve pili ev fişimde tam şarja getirmek için değişti. Menzil gelince, o noktada araç bilgisayarı bana 78 km verdi. Bu harika, ancak gerçekte elde ettiğiniz menzilin, belirli bir günde RAV4 Prime’ınızı nereye götürdüğünüze bağlı olarak çılgınca değişebileceğini unutmayın. Bir durumda, 15 km otoyolda sürdüm ve 78 km’lik menzilimin neredeyse hiç vakit kaybetmeden 30’un altına düştüğünü gördüm. Ancak şehirde, özellikle trafikteyken ve bu nedenle düzenli olarak fren yaparken gerçekten uzatabilirsiniz.

Sonuç olarak, araç sahipleri, araç kullanımlarına göre RAV4 Prime’larının gerçek menzilini büyük olasılıkla anlayacaklardır. Batarya, örneğin her yöne 20 km’lik bir mesafeyi kapsayan çoğu tipik işe gidiş gelişlere izin verecektir. Bunun ötesinde, benzin deposuna dalmanız gerekecek. Ama sadece daldırın, ki bu önemli nokta. RAV4 Prime’da geçirdiğim hafta için ortalama yakıt tüketimim… 1.0L/100km idi. Benzin için toplamda 2,40 dolar harcadım.

Bu arada, bu 68 km’lik menzil, örneğin Ford Escape (61 km), Subaru Crosstrek (27) ve Mitsubishi Outlander (35) gibi şu anda piyasaya çıkan veya piyasaya yeni çıkan diğer PHEV’lere göre daha avantajlı. Range Rover (51 km) ve Mercedes-Benz GLC 350e (49 km) gibi gösterişli modellerin pil paketleri bile RAV4 Prime’dan önce tükeniyor.

2021 RAV4 Prime’ın konfigürasyonu ve yeteneklerinin, tam federal hükümet elektrikli araç indirimi için uygun olduğu anlamına geldiğini belirtmekte fayda var (ayrıca Quebec ve British Columbia’nın teşvikleri).

 

Yolda
Özellikle elektrik kullanımı konusundaki karar verme gücümü sevdim. SUV, bir miktar elektrik gücü olduğu sürece yalnızca elektrik gücüne bağlı kalmanıza izin veren tam bir EV modu ile birlikte gelir; ya da, suyu ineceğiniz zamana saklamak için otoyolda uzun bir yolda kapatabilirsiniz. Ve böylece şehir içi sürüşüm yalnızca pil gücüyle yapıldı. Ve bu nedenle, hat dışı hızlanma fevkalade tatmin edicidir. Bu kadar hızlı, en azından üzerinde BMW veya Porsche rozeti olmayan ve üzerindeyken neredeyse hiç ses çıkarmayan, oldukça büyük bir aracın direksiyonunda olmak hala biraz sarsıcı. Bu arada Toyota, RAV4 Prime’a resmi 0-100 km/s’lik 6 saniyelik bir süre veriyor.

Benzinli motor modunda bile RAV4 Prime’ın canlı olduğunu belirtmeliyim – filo tilkisinden daha az hantal öküz. Dürüst olmak gerekirse, Mazda CX-5’e piyasadaki en sürülebilir uygun fiyatlı kompakt SUV olarak parasının karşılığını verdiğini söyleyebilirim, ancak tam olarak oraya ulaştığını da söyleyemem. Birincisi, direksiyon istediğim kadar net değil ve şasi ve süspansiyon, köşelere sıkıca sarılmaktan daha rahat bir sürüş sağlamakla ilgileniyor. Bu arada dört tekerlekten çekiş sistemi işini yetkin bir şekilde yapıyor.

 

Görünüm
Henüz Prime’ın görünümüne dokunmadım ve bunun nedeni, komşularınıza sıcak öğe PHEV sürümüne sahip olduğunuzu hatırlatmak için birkaç doodad ile hemen hemen normal RAV4 olması. Ve böylece RAV4 Prime, farklı bir siyah ön ızgaraya, LED vurgu lambalarına ve farlara ve isteğe bağlı olarak 19 inç jantlara sahiptir.

İçeride, kabinde büyük bir değişiklik yok, ancak elbette sığacak büyük bir pil takımı var. Zeminin altına yerleştirilmesi, kabinde RAV4’ün kendisinde olduğu kadar yeriniz olduğu anlamına geliyor. Belirtildiği gibi, konfor birinci önceliktir ve bu nedenle baş mesafesi cömerttir, koltuklar yumuşaktır ve modelin nispeten dik duruşu sayesinde özellikle ön sıradakiler için görünürlük harikadır.

Orta konsol tam olarak şık bir tasarım örneği değil, kutu şeklindeki ekran, sanki tasarımcılar oyunun sonlarında bir şey unuttuklarını fark etmişler gibi konsolun üst kısmına zımbalanmış gibi görünüyor. Ancak adil olmak gerekirse, Toyota bu konuda hayal gücünden yoksun olma konusunda pek yalnız değil.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram