Home » 2020 Infiniti Q50 İncelemesi

2020 Infiniti Q50 İncelemesi

by adminn1
0 comment
2020 Infiniti Q50

Nissan ve Infiniti premium markası, son zamanlarda kuvvetli fırtına rüzgarlarıyla sarsıldı ve bu muhtemelen yetersiz bir ifade. Pandemi, geçtiğimiz baharda tüm otomobil üreticilerini sert vurdu ancak Japon otomobil üreticisi, satışları o zamandan önce zaten düştüğü ve filosu yaşlanmaya devam ettiği için, durumu diğerlerinden daha da kötüleştirmiş olabilir. Sırada bir sürü yeni model ve nesil var, ancak şimdilik bu gelecekte – süvari yolda ama henüz gelmedi.

2020 Infiniti

Infiniti

Özellikle Infiniti markasına bakıldığında, bu geleceğin büyük bir bölümünün faydalı modellerde yattığı açıktır – gelecek üretim modelinin bir ön tadı olan QX60 Monograph’ın yakın tarihli sunumuna bakın. Ayrıca, Infiniti ile ilgili tartışmaların merkezinde muhtemelen elektrikli mobilite hakkında çok şey duymaya devam edeceğiz, çünkü hemen hemen her otomobil üreticisi bu yönde adımlar atıyor.

Peki bu, Q50 (sedan) ve Q60 (coupe) performans otomobillerini nerede bırakıyor? İyi soru. Şimdilik, markanın otomobil serisinin tamamını oluşturmaya devam ediyorlar ve ayrıca şimdilik Infiniti, şirket merkezindeki geleceklerine ilişkin rüzgarın hangi yönden estiğine dair çok fazla ipucu vermedi.

Infiniti Q50

Infiniti

Bu yüzden şimdi sadık kalacağız. Şimdilik. 2020’de Q50 serisi, Pure varyantını partiye davet ediyor. O ve Signature, Sport ve I-Line Red Sport donanımlarının tümü bir V6 motorda çalışıyor, 4 silindirli motor geçen yıl bir olasılık olarak durdurulmuştu. Standart motor olarak bir V6, bu nedenle bu segmentte yaygın değildir. Ünite, manuel modlu 7 vitesli otomatik şanzımanla birlikte çalışarak 300 hp ve 295 lb-ft tork sunar. Test cihazım, göz alıcı bir İridyum Mavisi ile süslenmiş Signature sürümüydü. Çok mavi.

Dışarıda bir önceki yıla göre bir değişiklik yok, bu iyi çünkü 2020 Infiniti Q50 güzel orantılı bir araba ve fazla ince ayara ihtiyaç duymadı. Yere yakın oturuyor, bu da bazı insanların inip çıkarken sırtları/dizleri kötü durumda olmasına neden olabilir, ancak iyi görünüyor ve muhtemelen aerodinamik olarak bundan faydalanıyor. Geniş ağ ızgarası, eğimli farları ve oymalı kaputu sayesinde modelin duruşu cesur.

 

sürümler
Yeni Pure temel modelde 17 inç alaşım jantlar, otomatik açılır/kapanır LED farlar, LED gündüz farları, LED sis farları ve arka farlar, pasif anahtarsız giriş ve hatta karşılama aydınlatması bulunur. İçeride, direksiyon simidi (ısıtmalı) deri kaplı ancak koltuklar suni deri kaplı. Her iki ön koltuk da ısıtmalı ve 8 yönlü elektrikli ayarlanabiliyor ve işlevler arasında çift bölgeli otomatik klima kontrolü, çift ekranlı bilgi-eğlence ekranı, 6 hoparlörlü ses sistemi ve Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu bulunuyor.

2020 Infiniti Q50

Infiniti Q50

Test cihazım Signature, açıkçası, model için ödediğiniz fiyat kadar premium hissettiren bir Q50 isteyen herkes için gerçek başlangıç ​​noktasıdır. 19 inç jantlar (ve lastikler), spor ön tampon, ön kaplamada krom kaplama ve gövde renginde arka bagaj kapağı spoyleri ile birlikte gelir. İçeride, elektrikli kayar renkli cam açılır tavan, deri spor koltuklar, uzatılabilir ön koltuklar, sürücü koltuğu için bel ve gövde desteği, ikiye katlanan arka koltuk (Pure sürümde olmaması biraz şaşırtıcı), eko pedal ve uzaktan motor çalıştırma.

Bundan sonra Sport, şirketin direksiyon simidi sistemini (Doğrudan Uyarlanabilir Direksiyon olarak adlandırılır), dinamik bir dijital süspansiyonu, spor frenleri, akıllı seyir ve direksiyon simidine monte edilmiş kürek değiştirenleri tanıtıyor. Yığının en üstünde, 400 beygirlik 3.0L V6, daha heyecan verici bir ses için revize edilmiş egzoz, benzersiz tasarımlı 19 inç alüminyum alaşım jantlar ve kırmızı fren kaliperleri ile donatılmış Red Sport I-Line oturuyor.

 

Sürüş
Göründüğü kadar sportif bir performans sergileyen Q50’yi sürmenin yadsınamaz bir zevki var. 0-100 km/s hızlanma yaklaşık 5,8 saniye ile etkileyicidir. Araba virajlarda çevik ve yola bilerek sarılıyor.

Tek uyarım ve bu endişe verici bir durum, modelin direksiyonunu içeriyor (İmza’da bu sadece elektrikli direksiyon, daha önce bahsedilen direksiyon sistemi değil), üçüncü yıl boyunca ara sıra gergin olma eğiliminde olduğunu buldum. araba ve ben hızla hareket ederken – hız 110 km/saatin üzerindeyken. Rahatsız edici olabileceğinden bahsetmiş miydim? Tam olarak kötü bir sistem değil – aksi takdirde kesin, ancak ellerde özellikle ağır olmasa da – ancak itiraf etmeliyim ki 110 km/s veya üzeri hızlarda, yolla gerçekten sağlam ve güvenilir bir bağlantı hissetmek istiyorum. . Ve sürpriz yok.

Aksi takdirde, 2020 Infiniti Q50’den aldığınız sürüş, özellikle günlük rahat bir ulaşım olarak çok iyi iki katına çıktığı göz önüne alındığında, hapşıracak bir şey değil. Lüks katsayısının kategorinin Alman atletleriyle aynı seviyede olduğunu kimse iddia edemez, ancak bu Infiniti, örneğin Genesis G70 ve Acura ve Lexus’un rakipleriyle karşılaştırıldığında çok iyi durumda. Infiniti direksiyon sorununu (gerçek ve mecazi olarak) sıkılaştırabilse ve iç mekanı biraz daha lüks hale getirebilseydi, bu kategoride korkunç bir iddia sahibi olurdu.

 

Tabii ki bu, şirketin modele bağlılığını sürdürdüğünü varsayar. Zaman gösterecek, ancak Japon otomobil üreticisi için sorun, performans sedanını modernize etmek ve yükseltmek için kullanabileceği kaynakların sınırlı olmasına rağmen, Almanların kendi ürünlerine iyileştirme getirmeye devam etmesi. Infiniti’nin bu tür bir silahlanma yarışını kazanacak silahlara sahip olup olmadığı net değil. Ve bu, etkileyici Cadillac CT5-V’nin gelişini hesaba katmadan önce.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram