Home » 2021 Acura TLX A-Spec İncelemesi: Oldukça İkna

2021 Acura TLX A-Spec İncelemesi: Oldukça İkna

by adminn1
0 comment
2021 Acura TLX

Acura Type S konsepti, Ağustos 2019’da Monterey otomobil Haftası sırasında tanıtıldığında, Honda’nın lüks markasının hayranları arasında kesinlikle umudu geri getirdi. Integra, NSX ve Legend ile Kuzey Amerika’da ilk kez damgasını vuran şirket, en azından sedan nişte (Acura’nın SUV’leri başka bir hikaye) yaratıcı olmayan tekliflerle itibarının bir kısmını kaybetti.

Acura TLX

2021 Acura TLX

Kaliforniya’da Type S’nin piyasaya sürülmesinden birkaç hafta sonra, Acura nihayet, onu temel alan ikinci nesil TLX’in üzerindeki perdeyi kaldırdı; bu, şimdi serinin hem sportif hem de lüks sunma konusunda inandırıcı bir şekilde övünen tek sedanını oluşturuyor. En azından söylemek gerekirse, üretim modeli prototipin yönergelerini harfi harfine takip ediyor.

 

Kanıt yerleştirmede
Yeni TLX’in en sportif versiyonu olan 2021 Acura TLX A-Spec’in direksiyonuna geçmeyi başardım ve Pearl Performance Red boya kaplamasıyla kesinlikle çekicilikten yoksun değil. Ama görünüş bir şeydir; Her zaman olduğu gibi, kanıt yerleştirmede – olduğu gibi, arabanın gerçek dünyada adımlarını atarken. Bakalım, merakla beklenen Type S’den biraz daha az enerjik olan bu versiyonun giriş fiyatına değip değmeyeceğini görelim.

2021 Acura

Acura

Güzel bir yüz?
Acura TLX’in iki cephede savaşmak zorunda olduğu doğru olsa da – modelin birincil görevinin TSX ve TL’yi tercih edenleri havaya uçurmak olduğunu unutmayın – yine de TLX’in lüks spor salonları arasında daha rahat oturduğunu düşünüyorum. , BMW 3 Serisi ve Lexus IS gibi araçlarla omuz omuza. Ve bu kategoride alışveriş yapan müşterileri ikna etmek için bazı keskin satış noktalarına sahip olmalısınız. Yani tasarımın yansıttığı görüntü neredeyse otomobilin performansı kadar önemli.

2021 Acura TLX

Acura TLX

Yeni TLX söz konusu olduğunda, görünüşünün evrimini ılımlı olsa da oldukça başarılı buluyorum. Halihazırda eski model güzeldi, ancak büyük bir gelişme olan yeni ters çevrilmiş beşgen ızgara sayesinde, tavrında değiştirilmesi daha kolay. Yeni modelin çok daha güzel bir buruna sahip olduğunu anlamak için eski TLX’in ön ızgarasının soldan, sağdan ve ortadan yaptığı eleştirileri hatırlamanız yeterli.

Ayrıca bagajın sonundaki “ördek gagası” etkisini vurgulayan spoyler ve çamurlukların içinde gerçekten ufacık (!) görünen 19 inçlik jantların antrasit rengi de hoşuma gitti. Yani, evet, bence görünüm ikna edici, ancak Type S’nin bunu geride bırakacağından oldukça eminim.

 

Ve içeride?
Japon otomobil üreticisi birkaç yıl önce Acura Precision konseptiyle bu alanın tasarımını revize ettiğinden, RDX’e aşina olanlar bu gösterge panosunu gördüklerinde kendilerini çok yabancı hissetmemelidir. Bu çok tartışılan otomatik şanzıman düğmeleri, gösterge panelinin tabanına daha iyi entegre edilmiş ve yerini büyük, fırçalanmış alüminyum bir düğme ile değiştirmiş. Bu tekerlek, sürücü tarafından öngörülen sürüş tipini seçmek için kullanılır. Orta konsolda biraz daha aşağıda, ön sıradaki yolcuların parmakları ile 10,2 inç ekran arasında bir bağlantı görevi gören dokunmatik yüzey bulunuyor.

İki yolcu arasındaki konsol daha geniş olduğundan, tasarımcılar ses sisteminin ses seviyesi için küçük bir dairesel düğme ve istasyon değiştirmek için başka bir düğme entegre etmeyi başardılar. Ne yazık ki, dokunmatik yüzeyi araç dururken kullanmak etkileyici olsa da, tüm dikkatimi öndeki yola vermek zorundayken kullanmayı hala çok zor buluyorum. Hala bir parmak tekerini veya daha iyisi klasik bir dokunmatik ekranı tercih ediyorum.

Aksi takdirde, gösterge paneli kaliteyi yayar ve direksiyon simidi hoş bir tutuş sağlarken, bu sedanda konfor seviyesi çok yüksek. Süper yumuşak ve davetkar koltuklarıyla, onu Genesis G70’in üzerine yerleştirirdim, ancak bu konuda BMW 5 Serisi seviyesinde değil. Her iki sıradaki geniş diz mesafesi ve çok rahat koltuklarla kanıtlandığı gibi, bu sedanın Kuzey Amerika için tasarlandığına hiç şüphe yok.

Son kelime
2021 Acura TLX A-Spec, markanın gerçekten modern olan tek sedanı için kesinlikle ileriye doğru bir adımdır (ILX hala önceki nesil Honda Civic platformuna dayanmaktadır). Biraz daha sportif olmayı ya da en azından yazı yazarken daha pahalı olan Platinum Elite görünümüyle sınırlı olan uyarlanabilir süspansiyonu isterdim.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram