Home » 2020 Dodge Grand Caravan İncelemesi: Saygılarımızla

2020 Dodge Grand Caravan İncelemesi: Saygılarımızla

by adminn1
0 comment
2020 Dodge Grand Caravan

Artık çok fazla tanıtıma ihtiyacı yok: Dodge Grand Caravan, dedikleri gibi, mobilyaların bir parçası. Ve buna ihtiyaç duysa bile, bir tanıtım bu noktada pek iyi olmazdı, çünkü ne yazık ki 1984’te bir segmenti piyasaya süren Dodge minivan, Chrysler Pacifica’nın yerini aldığı için 2020’den sonra tamamen ortadan kalkacak. – ama aynı zamanda otomobil üreticisi 2021’de serisini ikiye katlamaya karar veren Chrysler Grand Caravan için.

Dodge Grand Caravan

2020 Dodge Grand Caravan

Gerçek şu ki, Dodge – Chrysler değil – Grand Caravan, her şeyden önce, piyasadaki diğer minivanların vaat ettiği lüksü umursamayan genç ailelere hitap ediyor… ve bu modellerin daha dik fiyatlarından tiksiniyor. Çünkü, şüphesiz piyasadaki “en eski” modelin ana cazibesi budur: Fiyat!

Hoşçakal demeden bırakmaya karar verebilirdik, ancak hayır, yıllar boyunca etkileyici sayıda test sürüşü yaptıktan sonra bile, Dodge Grand Caravan bizi son bir tur için bir kez daha aradı. banliyö çıkmaz sokağı.

 

Bir ticari araçtan daha faydacı
Genç ailelerin uzun süredir Grand Caravan’a duyduğu belirgin ilginin birincil nedeni, yavruları A’dan B’ye piyasada bulunan herhangi bir crossover’dan daha rahat bir şekilde almasıdır. Evet, bu eski Dodge’un minibüs kategorisindeki diğerleriyle paylaştığı bir avantaj. Ancak, marka serisindeki en aile dostu aracın rakiplerinden ayrıldığı yer burasıdır, Stow ‘N Go sistemi bu çok yönlü insan taşıyıcının en çekici özelliklerinden biridir.

2020 Dodge

Dodge

Aslında, FCA Kanada’ya göre Stow ‘N Go sistemi, Grand Caravan ve onunla donatılabilen daha yeni Chrysler Pacifica alıcılarını etkileyen en önemli faktörlerden biri. Kuşkusuz, ikinci sıradaki kaptanın koltuklarını aracın zeminine hızlı bir şekilde katlayabilme yeteneği, piyasadaki diğer üç minibüsün (Kia Sedona, Honda Odyssey ve Toyota Sienna) sunmadığı büyük bir artı. Bu ünlü sistemle donatılabilen serideki en uygun fiyatlı donanıma sahip olan bu Grand Caravan SXT’nin satın alınmasını motive eden şey buydu.

Bu önemli, çünkü bu 2020 minibüsünün yeni sahipleri, evdeki üç genç amcaya bakmadıklarında ressamlar olduğu için, çocuklara ek olarak zaman zaman çok büyük tabloları taşıması istenecek.

Kabul etmeliyim ki, Stow ‘N Go sisteminin kullanımı gerçekten çok kolay ve hayatları basitleştiriyor.

 

2011 iç mekanı
2020 Dodge Grand Caravan en son bir eon önce, daha doğrusu 2011’de yeniden tasarlandı. Bu noktada minivan, eski 4.0L V6 motorunu o zamanlar en yeni 3.6L Pentastar bloğuyla takas etti. Gösterge paneli de o dönemde biraz değiştirilmiş ve malzeme kalitesi yükseltilmiş.

2020 Dodge Grand Caravan

Dodge Grand Caravan

Ancak Kia, Honda ve Toyota ve hatta Chrysler Pacifica’daki rakiplerine karşı yığılmış olan Dodge Grand Caravan, yer yer sert plastikler ve FCA ürünlerinin hala geride kaldığı bir dönemden kalma titrek montaj ile yeterli değildi. kalite seviyesi için paket.

Öte yandan, kumaş koltukların konforu, çevresel görüş veya gösterge paneli kontrollerinin çoğunun konumu hakkında hiçbir şikayetim yok. Ancak, bir aile minibüsünde saçma olan, açılabilen ikinci sıra pencerelerin olmadığını belirtmeliyim! Neyse ki arka yan camlar biraz havalandırma sağlıyor – ilk sıradaki camlar da açıkken. Buradaki tek teselli noktasına klima deniyor ve bunun önümüzdeki yaz kullanışlı ve güvenilir bir şekilde olacağına yürekten inanıyorum.

Dikiz kamerasına bağlı ekranın küçük boyutu hakkında da sızlanabilirim (dikiz aynasının içinde bulunur), ancak şu anki Grand Caravan’ın, üreticilerin tüm araçlarını arka görüş ile donatmasını zorunlu kılan yasadan çok önce tasarlandığını unutmayalım. Kuzey Amerika’da kamera devreye girdi.

Bir minibüsün direksiyonunda
Dodge Grand Caravan, ileri yaşına rağmen, diğer minivanlara çok benzer bir sürüş ve canlı deneyim sunuyor. İçeride olduğu gibi, alçak zemin ve geniş kapılar sayesinde içeri girip çıkmak kolaydır ve gemide insan, depolama ve kargo alanı sıkıntısı yoktur.

V6 motoru, tümü 6 vitesli otomatik şanzımanla yönetilen 283 hp ve 260 lb-ft tork sunar. Bu açıdan Dodge’ın diğerlerine göre biraz pasaklı olduğu doğru ama daha kötüsü de olabilirdi. Her neyse, Büyük Kervan’ın şaşırtıcı performansı hakkında bir hayal kurmayacağım; misyonu farklı bir düzendedir. Neyse ki, otomatik şanzıman iyi bir iş çıkarırken, Amerikan 6 silindirli motor oldukça kabul edilebilir geliyor. Direksiyon başında geçirdiğim kısa süre boyunca herhangi bir düzensizlik fark etmedim ve hatta hızlanma sırasında Pentastar’ın müzikalitesini anmak için otobanda mekaniği biraz zorlamayı başardım.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram