Home » 2022 Toyota Tundra İncelemesi: Yeniden Doğuş

2022 Toyota Tundra İncelemesi: Yeniden Doğuş

by adminn1
0 comment
2022 Toyota Tundra

Maple Leafs’in son Stanley Cup galibiyetinden (veya playoff serisi galibiyetinden) daha uzun bir süre gibi görünen bir süreden sonra, Toyota Tundra pikap 2022 için tamamen yeniden tasarlandı.

2022 Toyota Tundra

Toyota Tundra

Yeni stil, her türden yeni iç teknoloji ve hepsinden önemlisi, başlangıçtan beri bu bebeklere güç sağlayan iForce V8 motoru gitti, yerini hibrit seçenekli 3.5L çift turbo V6 aldı.

Stil cephesinde, değişiklikleri görmek zor değil. Değiştirebilecekleri her şeye sahipler. Far camları her zamankinden daha agresif (ve rakiplerinin çoğundan daha agresif), karartılmış ızgara bir dev ve genel hatlar keskinleştirilmiş, görünür çamurluk fişekleri, süper bloklu tamponlar ve kaslı kaput sağlıyor. Bazı eğriler burada görülen koyu Ordu Yeşili boya işi tarafından gizlenmiş olsa bile, modern kamyonun her santimini gösteriyor.

Toyota Tundra

2022 Toyota Tundra

İçeride, TRD Off Road özellikli aracım – ısıtmalı bir direksiyon simidi, ağır hizmet tipi bağlantı alıcısı, kör nokta monitörü ve birkaç başka parça ve bob ekleyen 6.000 dolarlık bir seçenek paketi – şaşırtıcı derecede sportif bir olay. TRD’ye geçiş, tıknaz direksiyon simidinde görünen logo (aynı zamanda çok yarış arabası benzeri bir merkezleme kırmızı merkezleme bandı alır) ve inatçılığı olduğu gibi görünmesini sağlayan vites kolu ile içeride kolayca görülebilir. daha küçük bir araçta ev. Aslında, tüm bu TRD’lerin ne kadar belirgin olduğuna hoş bir şekilde şaşırdım.

Tabii ki, böyle bir kamyondan bekleyeceğiniz bloklu ve geniş yüzeylerle tezat oluşturuyor. Sürüş modu seçme düğmesi, aktarma kutusu anahtarı, HVAC havalandırma şekilleri, gösterge kümesi surround kaputu – tümü ultra tıknaz, uzun ömürlü olacak şekilde üretilmiştir. Bunu düşündüğünüzde, her şey mantıklı geliyor. Daha büyük kamyon olsa da, Tundra aslında daha küçük, çok popüler Tacoma kardeşinin gölgesinde oturuyor. Hem iç hem de dış tasarım açısından Tacoma’nın stilistik havasının bir kısmını daha büyük kamyona aktarmaya çok dikkat edildiği açık.

Öte yandan, 2022 Toyota Tundra, iç mekan teknolojisi söz konusu olduğunda Tacoma’yı ve diğer birçok Toyota’yı temizleyicilere götürüyor. Bunun nedeni, daha keskin bir ekran sağlayan, dokunmatik girişlere daha duyarlı ve genel olarak daha iyi görünen Toyota’nın bilgi-eğlence teknolojisinin en son sürümünü almasıdır. Kamyonum standart 8 inç ekrana sahipti (14 inçlik de isteğe bağlı olabilir), tüm modellerde göstergeler arasında 4,2 inç TFT ekran bulunur. Kablosuz şarj istiyorsanız, Sınırlı spesifikasyona yükseltmeniz gerekecek. Daha küçük cihazlar biraz kayabilir olsa da, oldukça iyi bir akıllı telefon noktası sağlayan hafif açılı ama düz bir yüzey var.

2022 Toyota

Toyota

İş eldivenleriyle vakit geçiren ve tamamen dokunmatik ekran fikrinden hoşlanmayanlar için endişelenmeyin: tüm ihtiyaçlarınız için geleneksel bir ses düğmesi ve merkezi ekranın altında bir dizi geleneksel “sabit” düğme ve geçiş var. koltuk ısıtma ve iklim ihtiyaçları. Bunun altında, kilitleme diferansiyeliniz, tehlikeleriniz ve çekiş kontrol sisteminiz için büyük düğmeler buluyoruz. Hepsi o kadar büyük ve erişilebilir ki, Hurt Locker tarzı takım elbise ve eldiven giyen biri bile kontrolleri çalıştırabilir.

 

Kabin alanı söz konusu olduğunda, ön koltuk büyük bir alanda oturuyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Koltuklar iyi dolguludur (ve burada kumaşla kaplanmıştır) ve spor sedan koltuklar gibi kaburgalarınızı desteklemeyecek olsa da, burada daha uzun sürüşlerde bile sizi rahat ettirmek için yeterli destek ve ayarlanabilirlik vardır.

 

Özel kamyonumdaki arka koltuk, mevcut iki seçenekten daha küçüğüdür, kamyonum, diğer tek seçeneğiniz olarak hizmet veren tam boyutlu CrewMax’in aksine Double Cab çeşidindedir. Yani, arka koltuk diz mesafesi birinci sınıf. Bu, mürettebatınızı içinde taşımak isteyeceğiniz türden bir taksi değil.

 

Alt yastığı yukarı kaldırıp alanı depolamak için kullansanız daha iyi olur – ama bu da mükemmel bir çözüm değil, çünkü burada düz bir yük zeminimiz yok. Şanzıman tüneline izinsiz giriş var ve sabit koltuk altı saklama kutuları ile birleştiğinde, donanımınız için çok az yer var.

 

Test cihazımın iki yatak uzunluğunda olabileceği gibi hayata başladığı SR trimi: burada görüldüğü gibi 6,5 fitlik bir sayı ve ayrıca 8 fitlik bir seçenek. Daha kısa yatak uzunluğunun Tundra’ya biraz çeviklik katmasını seviyorum, ancak daha küçük kabin ve daha az kullanışlı zemini ile birleştiğinde, Tundra’nızı çalıştırmak istiyorsanız tercih etmeniz gereken özellik bu değil.

 

Bununla birlikte, tüm yataklar hafif ve güçlü bir ilişki için alüminyum ve kompozit malzemelerin bir karışımı kullanılarak yapılmıştır ve erişim kolaylığı için sol arka stop lambasına monte edilmiş bir düğme ile aşağı çevirebileceğiniz bir elektrikli bagaj kapağına sahip olabilirsiniz. Elektrikli bagaj kapağı basamağı da dahildir.

 

Test cihazım mı? Bagaj kapağı ve kutusu oldukça basit. Hiçbir hile serbest bırakma, herhangi bir türde yatak erişim yardımı yok. Yatağın kendisi de oldukça basit, elektrik prizi, ek ışık veya herhangi bir tür saklama kutusu, sadece birkaç bağlama ve bazı ayarlanabilir kilitler. Bu bağlamda biraz daha fazla içerik kullanılabilirdi, ancak elbette hiçbir ışık veya hileli elektrikli bagaj kapağı serbest bırakma, fren yapacak daha az şey olduğu anlamına gelmez. Ancak bu spesifikasyonda, 5.000 kg’ın üzerinde çekme ve 800 kg taşıma ile ürün yelpazesindeki en yetenekli 4×4’tür.

 

TRD Off Road spec ayrıca, her şeyi arazide mümkün olduğunca uyumlu ve yolda mümkün olduğunca rahat tutmak için ayarlanmış özel olarak ayarlanmış Bilstein monotüp şoklarını da ekler.

 

Herhangi bir ağır arazi sürüşü yapma fırsatımız olmasa da, yaptığımız hafif patika çalışması, derin kar, çamur, kum ve kir sağlayan çoklu arazi sisteminin de yardımıyla şasiden etkileyici bir tepkiyle döndü. modlar. Kir modu bu iş için ihtiyacım olan tek şeydi, ancak bu senaryoda bile, Tundra’nın gerçekten rahat olduğu ve önüne attığınız her şeyi fethetmeye istekli olduğu hissine kapılıyorsunuz.

 

Bu arada yola geri döndüğünüzde, Tundra da parlıyor. Tüm bu ekstra arazi süspansiyonuna rağmen, dalgalanmalar, tümsekler ve banketler üzerindeki gövde kontrolü çok etkileyici. Ram 1500 muhtemelen bu segmentteki en iyi sürüşü geri getiriyor, ancak bu en yeni Tundra, kamyonun hissine en yakın olduğum şey ve hepsini örnekledim.

 

Bence en etkileyici olanı, yüksüzken bile arka ucun çok iyi bir geri tepme ayarıyla nasıl kontrol altında tutulduğu ve boş bir pikap yatağından aldığınız abartılı bob’u alamamanızı sağlamak. Bunu konforlu (ve ısıtmalı!) ön koltuklar ve çift bölgeli klima kontrolü ile birleştirin – ön taraftaki cömert alandan bahsetmiyorum bile – ve kendinizi çok sakin ve rahatlatıcı bir ortamda buluyorsunuz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram