Home » 2022 Porsche 718 Boxster GTS 4.0 İlk Sürüş: Doğal Emişli, Doğal Yetenekli

2022 Porsche 718 Boxster GTS 4.0 İlk Sürüş: Doğal Emişli, Doğal Yetenekli

by adminn1
0 comment
2022 Porsche 718 Boxster

Casablanca filmi, belki? Boeing 747’ye ne dersiniz? Belki bir Tiger Woods yaklaşımı, en iyi döneminde vuruldu? Film patlamış mısır? Annenin elmalı turtası mı?

Porsche 718 Boxster

2022 Porsche 718 Boxster

Tabii ki, tanımı gereği, “mükemmellik” ölçülebilir bir şeydir – örneğin yüzde 100 – ancak “mükemmellik” kelimesinin, onu söyleyen kişinin doğal öznel önyargısından kaçması nadirdir, bu nedenle her zaman tartışmalar olacaktır.

Ama bugün değil. Kitabımda yok çünkü yakın zamanda ne olabileceğini örnekledim. Mükemmel. Spor Dalları. Araba.

2022 Porsche 718 Boxster GTS 4.0’ın güzelliği, kağıt üzerinde mükemmel olmamasıdır. Porsche’nin sunduğu en güçlü spor otomobil değil. En pahalısı da değil. Heck, 718 Spyder ve 718 Cayman GT4 RS hard-top kardeşi tarafından – fiyat, performans ve ayrıcalık açısından – gölgede kaldığı için alabileceğiniz en pahalı 718 bile değil.

Porsche Boxster

2022 Porsche Boxster

Ancak olay şu: Bu arabalar ne kadar harika olsa da, tehlikedeler. Spyder’ın tavanı, bunu yapmak bile istemeyeceğiniz bir noktaya kadar çalışmak için bir acıdır ve GT4 RS ve kabin içi hava kutusu ve ultra sağlam şasi ayarları, gerçekten esas olarak pist kullanımı için tasarlanmış bir araba yapar.

GTS 4.0 kutsanmış bir şekilde geleneksel bir elektrikli katlanır kumaş tavana sahip olur ve aynı zamanda diğer ikisinin merkezinde yer alan bir şey – gerçek atan kalp –: doğal emişli, düz-6 “boksör” motor. Taycan EV ve 911 GT3’ü koruyan diğer tüm Porsche’lerin turboşarjlı olduğu bir çağda, GTS 4.0, turbo dalgası kırılmadan önce Porsche’leri bu kadar aranan hale getiren şeyin harika bir görünümü olarak duruyor: bir motorun pürüzsüz, ilerici ve tamamen benzersiz güç sunumu. düz NA motoru.

Bu uygulamada, 395 hp ve 310 lb-ft tork üretiyor ve bu, GTS serisi söz konusu olduğunda güç yelpazesinin en altına yerleştirirken (Macan GTS crossover bile daha fazlasını yapıyor), bunu asla bilemezsiniz. . Bunu asla bilemezsiniz çünkü bu, 7.800 RPM redline (ve 7.000 RPM’ye kadar en yüksek gücü sağlayan) bir motorun o kadar serbest devirli bir haykırışıdır ki, hız neredeyse canlı tel hissinin bir yan ürünüdür. muslukları açtığınızda Artı, hepimiz biliyoruz ki rüzgar saçınızdayken (ve poponuz yere çok yakınken) her şey daha hızlı geliyor.

2022 Porsche 718 Boxster

Porsche 718 Boxster

718 GTS bir sarkık değil. 7 vitesli çift debriyajlı modellerde (burada görüldüğü gibi) 0-100 km/s sadece 4.0 saniye ve 288 km/s azami hıza ulaşır. Yani evet, sarkma yok.

Bütün bunlar, bu şeyin gerçek özüne, gerçek “Gran Turismo Sport” (oyun değil; Porsche’nin “GTS” nin anlamı budur) bu arabanın neyle ilgili olduğuna dair yönleri: köşeler.

4 silindirli 718 Boxster S (yaklaşık 45 hp daha fazla ve devasa 1 ekstra lb-ft) üzerinde sahip olduğunuz güç artışına ek olarak, GTS spesifikasyonu bir dizi standart şasi özelliği sunar. Örneğin, gösterge panelinin üzerinde saati bulunan Sport Chrono paketi burada standarttır. Daha da hızlı vites değiştirme, aktif motor takozları, tork yönlendirme ve mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyel için Sport Plus modu ekler. Sport Chrono’ya ek olarak, Porsche Active Suspension Management (PASM) ile sürüş yüksekliği 20 mm azalır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram