Home » 2022 Ford Maverick Hybrid: Ve En İyi Fikir Oscarı…

2022 Ford Maverick Hybrid: Ve En İyi Fikir Oscarı…

by adminn1
0 comment
2022 Ford Maverick

Otomotiv endüstrisinin gerçekten iyi olduğu şeylerden biri de yeni modeller üretmek. Ancak dürüst olmak gerekirse, on yıl boyunca, gerçekten harika fikirleri temsil eden modellere bir elin (belki iki) parmaklarına güvenebilirsiniz.

Aralarında Ford Maverick Hybrid’i de sayın.

Ford Maverick

2022 Ford Maverick

Ve 18 ay önce hala bir söylenti olan bu model için her şey hızla bir araya geldi. Perde arkasında uzun süredir çalışmalar vardı, bu yüzden Haziran 2021’de piyasaya sürüldüğünde pazarda fırtına koparmaya hazırdı.

Peki bu küçük alıcıyı harika yapan nedir? Aslında birkaç şey. Tek tek ele alındığında, bu şeyler mutlaka dikkate değer şeyler değildir. Ancak birlikte ele alındığında etkileyici bir bütün oluşturuyorlar. Bu bütün, bir başarıdan başka bir şey göremediğimiz bir model, hatta bir hit. Biz konuşurken, tüketiciler 2022 Ford Maverick satın alıyorlar.

Peki bu unsurlar nelerdir, soruyorsunuz? Bir tanesi için formatı, kompakt bir kamyonetin formatı. Ayrıca, melezliği vurgulayan bir temel yapılandırma ve aşırı olmayan bir fiyat noktası. Sonra pratiklik, makul yakıt ekonomisi (bu günlerde özellikle takdir edilmektedir) ve inanılmaz sürüş keyfi var.

2022 Ford

Ford

Gerçek şu ki, Ford’un Maverick formülü ve özellikle Hibrit versiyonu sadece sağlam değil, aynı zamanda zamanında ve otomobil üreticisinin elinde potansiyel yeni bir yıldız var. Potansiyel diyorum çünkü Ford söz konusu olduğunda dikkatli olmalısınız. Demek istediğim, model yaşlandıkça güvenilirliğe dikkat edin. Ne yazık ki, otomobil devinin yepyeni modelleriyle tarihi parlak değil, bu nedenle coşku seviyemiz biraz azaldı.

 

Biçim
Kimse için bir sır değil, tam boy ve orta boy manyetikler son birkaç on yılda giderek büyüdü. Örneğin, mevcut Toyota Tacoma neredeyse 1979 Chevrolet Silverado kadar büyük.

2022 Ford Maverick

Ford Maverick

Kompakt olarak tanımlanan Maverick’e gelince, 2011 yılına kadar satılan Ranger kamyonet ile kabaca aynı dış orantılara sahip. O zamanlar orta boy olarak tanımlanan bir model.

Her halükarda, “kompakt” boyutu Maverick’in ilk parlayan kalitesidir.

 

İlk andan itibaren hibrit
Hibrit sistemler sunulduğundan, genellikle trim gagalama sıralamasında daha yüksekte bulunurlar. Maverick ile elektrik gücüyle gelen giriş seviyesi versiyonu. Ve başlangıç ​​fiyatı cazip bir 25.000 dolar. Tamam, nakliye masrafları vb. 28.000 dolara tırmanıyor, ancak yine de 30.000’in altında.

Ve içerdiği ekipman… oldukça cömert. Maverick, XL ve XLT konfigürasyonlarında ve ayrıca 2.0L EcoBoost 4 silindirli motorla donatılmış donanımlarda mevcuttur. Tam yüklü bir Lariat çeşidi bu motora özeldir.

Hibrit motora gelince, Maverick pikap Ford Escape Hybrid’e hizmet eden bileşenleri, yani bir elektrik motoru ve 1.1 kWh pil ile 2.5L 4 silindirli motoru (191 hp, 155 lb-ft tork) ödünç alıyor.

Tek hayal kırıklığı, hibrit versiyonun sadece önden çekişli konfigürasyonda mevcut olması, benzinli varyantların ise dört tekerlekten çekişli olması. Bu AWD ve hibrit sistemler arasında bir uyumluluk sorunu olsaydı anlaşılabilirdi, ancak değil – Escape Hybrid SUV dört tekerlekten çekiş ile sunuluyor.

Ford’un fiyatı mümkün olduğunca düşük tutmak istediği açık. Farklı modellere ve tüm donanıma gelince, sizi normal sürüm incelememize başvurmaya davet ediyoruz.

 

kapasiteler
Kamyoneti düşünün, çekme kapasitesini düşünün. Maverick Hybrid ile, çekme paketi ile 2000 libre, bu normal versiyondaki 4.000 librenin aksine. Bu tabii ki büyük bir düşüş, ancak savaşınızı seçmek, önceliklerinizin nerede olduğunu görmek size kalmış. Maverick’inizle çok ağır yükler çekmeyi planlamıyorsanız, temel yapılandırma yeterli olacaktır ve ödül olarak yakıttan bol miktarda tasarruf edeceksiniz. Yük, olasılıkları artıran 1500 lb’dir.

Ve tabii ki, arkadaki bu yatak, bir SUV’ye sığdırmayı hayal bile edemediğiniz eşyaların taşınmasına da izin veriyor. Daha da iyisi, bagaj kapağının konumlandırılma şekli 4×8 kontrplak tabakasının taşınmasına izin verir. Aslında, bagaj kapağının üst kısmını gövde içindeki çamurluk kanatlarıyla aynı yüksekliğe getiren yüzde 45 oranında konumlandırılmış. Ekipmanı yığabileceğiniz yüzeyi esasen genişletmek için bir devrilme çubuğu da yerleştirilebilir. Kısacası, arkada yardımcı olacak bağlantı noktalarıyla birlikte seçenekler çoktur.

Ve çok yönlülüğe odaklanma gemide aynıdır. İkinci sıra koltuk üç kişiyi ağırlayabilirken, ekipmanı saklamak için de katlanabilir ve ayrıca bol miktarda saklama alanı vardır. İçindeki ayrıntılar, Maverick’in her şeyden önce verimli olmak ve onu iş için kullanacaklara hizmet etmek için tasarlandığını anlamamızı sağlıyor.

 

Tüketim
Açıkçası, havalı formatı ve uygun fiyatının yanı sıra, özellikle bu hibrit versiyonun en büyük kalitesi, gaza karşı yetersiz iştahı. Ford, 5,7 L/100 km (şehir), 7,1 L/100 km (otoyol) ve 6,3 L/100 km (ortalama) çekici derecelerini açıkladı. Evet lütfen.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram