Home » 2023 GMC Sierra Denali Ultimate ve AT4X İlk Sürüş

2023 GMC Sierra Denali Ultimate ve AT4X İlk Sürüş

by adminn1
0 comment
2023 GMC Sierra Denali

Denali lüks versiyonu, GMC‘nin Sierra satışlarının yaklaşık yüzde 40’ını oluşturuyor. AT4 versiyonuna gelince, piyasaya sürüldüğü andan itibaren başarılıydı, ancak bazıları off-road için tasarlanan varyanttan daha fazlasını bekliyordu. 2023 için GM, hem lüksün hem de arazi kabiliyetinin sınırlarını zorlayan modeller sunarak hem bu kalabalığın hem de lüks setin arzularına hitap etti.

GMC Sierra Denali

2023 GMC Sierra Denali

2023 GMC Sierra Denali Ultimate örneğinde, GMC sadece Denali sürümünde bulunan tüm seçenekleri aldı ve onları standart hale getirdi ve işte – bir Denali Ultimate sürümü elde edersiniz. Model, her şey dahil 93.000 dolardan başlıyor. Motoru 6.L V8’dir.

 

Aynı motor, farklı yaklaşım
Ultimate modelini kısaca sürdükten sonra, aldığı değişiklikleri kendi gözlerimizle gördükten sonra, X’e geçtik. GMC, AT4X’in yeteneklerini test etmek için California’daki Borrego Çölü’nde tam günlük bir macera kurdu.

GMC Sierra

2023 GMC Sierra

Off-road meraklıları için, GM’nin AT4X versiyonunu elde etmek için AT4 versiyonuna yaklaşık 13.000$ değerinde ekstra ekipman eklediğini belirtmekte fayda var. Başlangıç ​​fiyatı 87.000 doların üzerinde, ancak hiçbir şeyiniz eksik olmayacak.

Özellikler arasında süspansiyon hareketini artıran Multimatic DSSV amortisörleri, tek pedalla gezinmeye izin veren bir arazi modu ve arkadakini tamamlamak için ön sınırlı kaymalı diferansiyelin eklenmesi yer alıyor.

Bu model aynı zamanda GM’nin 6.2L V8’i ile birlikte gelir, bu motordan gelen güç, transfer kutulu 10 vitesli otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerlekten çekiş sistemine gönderilir.

 

Lüks arazi sürüşü
Her gün 110° Fahrenheit’te (bu 43° Celcius’un üzerinde) bir çölde klima ve masaj koltuğu ile gerçek bir arazi yolculuğuna çıkamazsınız. Test modelimizde ayrıca sırçalı deri, beyaz şeritler ve kırmızı dikişler, gerçek dişbudak ağacı süslemeler ve bir dizi ileri teknoloji vardı.

2023 GMC Sierra Denali

GMC Sierra Denali

Çölde bir gün
Günümüze Carlsbad ve Borrego Çölü arasındaki yolda Julian Pie Factory’de bir dilim Elmalı-Hollandalı karamelli turta à la mode için mola vererek başladık. Oradan kısa bir süre sonra, sıcaklığın 37-43°C arasında değiştiği Borrego Çölü’nün dolgulu toprak, yumuşak kum ve dik yamaçları için asfalt yoldan ayrıldık.

Öğleden sonra, nadir bulunan bir ağacın gölgesinde küçük bir barbekü ile başladı (evet, bu sürüş etkinliklerinde sık sık yeriz). GM ekibinin, yumuşak zeminde konforu ve tutuşu iyileştirmek için araçlarımızdaki lastik basıncını 37’den 15 lb’ye düşürmesi için bir fırsattı.

Elimde kızarmış domuz eti tabağımla, GMC’nin 2023 için bu Sierra modellerinde yaptığı değişikliklere baktım. İnce ama ikna ediciler. Değişikliklerden biri, C şeklinde gündüz sürüş farlarına sahip çift projektörlü LED far tasarımını içeriyor. Sierra 1500’e ayrıca içinde bazı akıllı ışık animasyonları verildi. Ek olarak, araç sahibi araca yaklaştığında veya araçtan ayrıldığında dış ışık animasyonları eklendi.

AT4X modeli, standart 1500 modelleriyle aynı uzunluk ve genişliği korur, ancak çeki kancalı bir tampona sahiptir. 25,5 derece yaklaşma açısına ve 23 derece uzaklaşma açısına sahip olan AT4X, 18 inç jantlar ve 32 inç arazi lastikleri ile kendi tekerlek ve lastik kombinasyonuna sahiptir.

Multimatik DSSV şokları, AT4’ün süspansiyon düzenine kıyasla süspansiyon hareketini önde 50 mm ve arkada 25 mm artırır. AT4X’in toplam yerden yüksekliği 11,1 inç ve bunun yeterli olmadığı durumlarda, resimlerde gördüğünüz rocker paneller bir seçenek olarak sunuluyor.

Altı işlevli MultiPro bagaj kapağı standarttır ve kaba işlemeyi planlıyorsanız CarbonPro karbon fiber kompozit gövde güzel bir seçenektir.

 

Tatlıdan sonra çöl
Güzergahımızın ilk kısmı bizi kuru nehir yataklarında ve engebeli yollarda ayaklar altında çiğnediğimizi gördü; GM’nin neden lastiklerde sadece 15 librelik hava bırakmakta ısrar ettiğini çabucak anladık. V8’in 420 beygir gücü, bu koşullar altında neredeyse utanç verici bir lüks içinde bu arazide tepinmekte hiçbir sorun yaşamadı.

 

Ayrıca taşıma kapasitesinin 1,400 lb olduğunu ve 8,900 lb’yi çekebileceğinizi bilmelisiniz. Dikkate değer bir başka gerçek, gemideki ses yalıtımının mükemmel olmasıdır. Off-road için tasarlanmış Goodyear Wrangler DuraTrac Mud-Terrain lastikleriyle bile kabin oldukça sessiz kaldı.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram