Home » 2022 Ford F-150 Lightning İlk Sürüş: Hataya Yer Yok

2022 Ford F-150 Lightning İlk Sürüş: Hataya Yer Yok

by adminn1
0 comment
2022 Ford F-150

Kamyonlar, Kuzey Amerika’da piyasadaki en çok satan araçlardır. Kamyonlar arasında F-150, 56 yıldır Kanada’da en çok satan kamyon ve onlarca yıldır herhangi bir kategoride en popüler araç olmuştur.

Ford F-150

2022 Ford F-150

Bu, tamamen elektrikli F-150 Lightning’in gelişini potansiyel olarak bugüne kadar EV pazarına giren en büyük şey haline getiriyor. Amerikalı tüketiciler bu kamyonu kabul ederse ve Ford, gaz motoru Pickup sadıklarını elektriğe geçmeye ikna etmeyi başarırsa, ABD iyi ve gerçekten köşeyi elektriğe çevirmiş olacak. Aksi takdirde, geçiş süresi birkaç yıl uzatılabilir.

Bu elektrikli kamyonetin ilk sürüşü için doğrudan kamyonet kültünün merkez üssü olan aslanın inine gittik. Ford’un cesur ve cesur bir hamlesiydi…

 

tanıdık stil
Ford, görünüş olarak benzinli modeline her yönüyle benzeyen Lightning ile en az dirençli yolu seçmiş ve bu bilinçli olarak yapılmış. 2022 Ford F-150 müşterisinin çok fazla değişiklikten hoşlanmadığını düşünüyor.

2022 Ford

Ford

GM yaklaşan Silverado ile farklı bir yol seçti ve açıkçası ikisinden hangisinin doğru çıkacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Ford, Lightning gibi oldukça tanınabilir bir aracın F-150 alıcılarını korkutmayacağına dair bahse girdi.

 

İçeride aynı hikaye
Yıldırım’ın iç tasarımı, tahmin edersiniz ki, benzinli motor modeline her yönden benziyor. Pratik anlamda, kullanımı kolay bir merkezi dokunmatik ekran ile sezgisel olarak yürütülen fiziksel kontrolleri birleştiren geniş bir kabin var.

2022 Ford F-150

Ford F-150

Mevcut ekipman da gazla çalışan F-150’ninkine benzer. Bunlar arasında isteğe bağlı katlanır orta konsol masası, uzanıp şekerleme yapabilmeniz için neredeyse düz yatırılabilen ön koltuklar ve arka koltuğun altında kilitlenebilir bir saklama kutusu bulunur.

Dikkate değer bir isteğe bağlı yükseltme, Ford’un elektrikli Mustang Mach-E’sinde zaten kullanıldığını gördüğümüz dikey olarak hizalanmış 15,5 inç dokunmatik ekrandır.

 

Kendi kendine sürüyor
Yıldırım’da güvenlik birçok biçimde gelir. Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta, gazla çalışan F-150’den öne çıkan akıllı teknoloji özellikleridir. BlueCruise eller serbest sürüş sistemi buna iyi bir örnektir. Kamyonun direksiyonunu, hızlanmasını ve frenlemesini kontrol ederek uzun mesafeli sürüşün stresini atmak için önceden haritalanmış 100.000 milden fazla bölünmüş otoyolda çalışır. BlueCruise, eller serbest bir sistem olmasına rağmen, sürücülerin olmaları gereken yerde oturduklarından ve dikkatli olduklarından emin olmak için kameraları kullanır.

Mustang Mach-E ve normal F-150 gibi, Lightning de bilgi-eğlence sistemi aracılığıyla canlı güncellemeler alabilir. Bu güncellemeler, gerekli bayi ziyaretine gerek kalmadan kamyonu en son yazılım ve özelliklerle güncel tutar.

Bunun ötesinde, her zamanki cömert elektronik sürüş yardımları listesini bekleyin.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram