Home » 2022 Honda Ridgeline İncelemesi: Kuzu Gibi Uysal Bir Kara Koyun

2022 Honda Ridgeline İncelemesi: Kuzu Gibi Uysal Bir Kara Koyun

by adminn1
0 comment
2022 Honda Ridgeline

2022’de kamyonetlerin popülaritesinden hala şüphe duyan var mı? Çoğu kamyon alıcısının kamyonetlerini tam boyutlu tercih ettiği açık olsa da, hala daha küçük olmasını isteyen sağlam bir azınlık var. Dahası, orta büyüklükteki oyuncular, iki kompakt boyutlu manyetiklerin mücadeleye katılmasıyla altlarında yeni start up’ların ortaya çıktığını gördüler.

Honda Ridgeline

2022 Honda Ridgeline

Bunlar, büyük olmak istemeyen/ihtiyaç duymayan açık hava meraklılarına yönelik modeller olan Ford Maverick ve Hyundai Santa Cruz olacaktır. Çok daha eski bir kamyondan ödünç alınan bir tariften yapılmışlar: Honda Ridgeline. Ve bu kamyon, 2022’de, 2017’de tamamen yeniden tasarlanmasının ardından ilk kayda değer değişikliklerini aldı.

2006’da ilk kez piyasaya çıktığından beri (2007 modeli olarak), Honda’nın meraklı pikapı piyasada bir tuhaflık oldu, içine girdiği kategorinin öngördüğü tüm kuralları takip etmeyen bir model. 2022 için soru şuydu: Honda, Ridgeline formülüyle ne kadar uğraşacaktı?

 

Çok fazla kısıtlama
Ridgeline’a bir bakın ve muhtemelen ilk fark edeceğiniz şey modelin oldukça mütevazı tasarımı olacak. 2017’de yeniden tasarlandığında durum böyleydi ve ne yazık ki 2022’de de durum böyle. Tasarımcılar kamyona daha “sağlam” bir ön uç takmış olabilirler, ancak orta büyüklükteki kamyonetin geri kalanı kadar şık – yani artık değil ve en az – herhangi bir Honda markalı SUV! Yeni ızgaranın ön uca biraz saldırganlık kattığını düşünüyorum, ancak bu günlerde ticari araçlar neredeyse maceraya hazır görünmek zorunda.

2022 Honda

Honda

Bu doğru, 2022 Honda Ridgeline artık daha ciddi görünümlü bronz üniteler, arazi lastiklerine sarılmış 18 inç işler için stok tekerleklerini değiştiren HPD (Honda Performans Departmanı için) paketi ile donatılabilir. Siyah plastik çamurluk fişekleri, özel bir ön ızgara ve HPD rozetleri/çıkartmaları görsel paketi tamamlıyor. Bu aksesuar seçeneğiyle ilgili sorun, Ridgeline’ı Indiana Jones kılığına sokmak için ödenmesi gereken oldukça yüksek bir bedel olan 3.500 dolara mal olması.

 

Ridgeline’ın kolundaki aslar
Modelin 2006 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Ridgeline, kargo kutusu tabanının altındaki kilitli, su geçirmez bölmesiyle piyasadaki en esnek modellerden biri olmuştur. Yatak zeminini kaplayan kar ve buz tabakası nedeniyle test sürüşümün ilk birkaç gününde erişilemeyen bu açıklık bugün hala beni şaşırtıyor ve Hyundai tasarımcılarının Noel Baba olarak bu depolama çözümünü oldukça iyi bir fikir olarak gördükleri açık. Cruz’un benzer bir bölmesi var, ancak biraz daha küçük.

2022 Honda Ridgeline

Honda Ridgeline

Ayrıca, yatağın bagaj kapağı iki şekilde açılabilir: diğer tüm toplayıcılar gibi aşağı doğru veya zemin altı bölmesine daha iyi erişim sağlayan sağdan sola.

Ridgeline’in kolunda bahsetmem gereken bir as daha var ve bu, elemanlardan korunması gereken hacimli, dikey bir nesnenin depolanmasına izin veren, katlanabilen ikinci koltuk sırası.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram