Home » 2022 Toyota Corolla Apex İncelemesi: Nip n’ Tuck

2022 Toyota Corolla Apex İncelemesi: Nip n’ Tuck

by adminn1
0 comment
2022 Toyota Corolla

Toyota Corolla Apex’in, Toyota’nın çok satan kompakt sedan ve hatchback’i için gelecek olanın heyecan verici bir önizlemesi olduğu söylenmelidir.

Toyota Corolla

2022 Toyota Corolla

Varyant, pek çok harika görsel yükseltme ve birazdan tartışacağımız bazı hafif performans modları alıyor, ancak Toyota’nın bu yılın ilerleyen saatlerinde Corolla’nın bir GR versiyonunu, bir dizi üst düzey ayar ile piyasaya süreceğini biliyoruz. AWD bu onu gerçek anlamda performans kompakt alanına getirecektir.

 

Öyleyse, burada gördüğünüz Apex’ten ne haber?

22.700 dolarlık bir Corolla SE olarak hayata başlıyor, bu noktada Toyota özel tekerlekler, ön ayırıcı, rüzgarlık ve külbütör panelleri ekliyor. Şasi modları, eklenen dengeleyici çubukları ve süspansiyon ayarını içerir. Diğer Corolla’lardan daha alçak ve daha sert ve bu, güç aktarma organına çoğunlukla dokunulmadan kaldığı için performans modlarının kapsamını temsil ediyor. Tüm bunların maliyeti? 4,300 dolar.

Süspansiyonu geçtikten sonra, Apex daha çok bir stil paketi ama adamım, iyi görünüyor.

2022 Corolla

Corolla

Mevcut Corolla zaten bir göz alıcı – modelin geçmişi düşünüldüğünde söylenecek şaşırtıcı bir şey – ancak burada aldığı karartılmış ve aynalı kapaklar ve tekerlekler, ayrıca çok havalı siyah arma ve Çimento Grisi rengi, onu başka bir çentik alıyor. . Bazı şaşırtıcı bakır vurgulara sahip daha agresif alt ayırıcıyı ekleyin ve eğlenceli görünen sıcak bir kompakt elde edin. Doğrudan baştan bakıldığında biraz uğursuz ve o şaşı farları, büyük ızgara ve tampon açıklıklarını gerçekten çekebilirsiniz.

İçeride, Apex paketleri elektrikli bir açılır tavan, Apple CarPlay ve Android Auto işlevselliğine sahip 8 inç dokunmatik ekran, kablosuz şarj ve 6 hoparlörlü ses ekler.

İşin aslı, tüm bunların altında hala bir Corolla, hala bir Toyota. Alan açısından segmentinin zirvesine yakın bir iç mekana, büyük boyutlu bagaja ve modelin bilindiği ergonomiye sahip yaşaması kolay.

2022 Toyota Corolla

Toyota Corolla

Ne yazık ki, Toyota’nın bildiği bilgi-eğlence sistemini de alıyor ve yeni Tundra veya bazı Lexus ürünlerinde gördüğümüz yeni sistem değil. Corolla’da, evcilleştirilmiş grafiklerle tamamlanmış eski sistem, yanıt vermesi biraz yavaş olan bir dokunmatik ekran ve sizi mutlu eden bir navigasyon sistemi Apple CarPlay uyumlu çünkü çok daha üstün.

Ayrıca Toyota’nın Safety Sense 2.0 güvenlik teknolojisi paketi de dahildir. Yaya ve bisiklet algılama, dinamik hız sabitleyici, direksiyon destekli şeritten ayrılma uyarısı, şeritte kalma yardımı (tekerleğe monteli bir düğmeyi basılı tutarak kolayca kapatılabilir) ve otomatik kararan uzun farlar sağlar.

Tabii ki, bunlardn birinin peşinden koşan insanlar için en büyük çekicilik, oradaki iletim tünelinden filizlenen harika vites koludur. Bu, 6 vitesli bir manuel şanzımanla bağlantınızdır – bunu otomatik olarak alabilirsiniz, ancak gerçekten de, böyle bir araba manuel bir “kutuya saygı gösterilmesini gerektirir (özellikle otomatik, eğlenceden daha az CVT türünden olduğu için) ve bu yüzden Toyota mecbur olmaktan mutlu oldu.

Bu, kaygan bir vites değiştirme ünitesidir (ancak atışta biraz daha kısa olabilir), kısa oranlarda biraz canlı hızlanma sağlar. Tabii ki, 169 hp ve 151 lb-ft tork ile yüzünüzü geri çekmeyecek, ancak şanzıman, 1-3 dişliler arasında eğlenceli, hızlı bir sürüş elde etmeniz için tasarlandı. Bundan sonra biraz nefes darlığı çekiyor, ancak cömert bir ikinci ve üçüncü vites dönüşleri seçimi olan ve devir uyumlu vites küçültme özelliğinden yararlanan dar bir yoldaysanız (iyileşme ve ayak parmakları değil). Bu teknolojiye çok meraklıyım ama umurumda değil ve devre dışı bırakılabilir), bu güç aktarma organından elde edilecek bazı eğlenceler var. Kılavuz ayrıca bir yokuşta kalkış desteği özelliği de sunuyor, bu nedenle ailedeki herhangi bir genç sürücüye vites değiştirmeyi nasıl kullanacaklarını öğretmek için aslında kötü bir araç değil.

2022 Toyota Corolla, üzerine bindiğinizde de kulağa şaşırtıcı derecede uygun geliyor; Arabaya benzer bir tur olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmeyeceğim ama stil hakkını veren bir egzoz notası ile kendini hissettiriyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram