Home » 2022 Volkswagen Tiguan İncelemesi: Şimdi İşler İlginçleşiyor

2022 Volkswagen Tiguan İncelemesi: Şimdi İşler İlginçleşiyor

by adminn1
0 comment
2022 Volkswagen Tiguan

Sorun, Volkswagen‘in yeniden tasarlamak için çok uzun süre beklemesiydi. 2018’e kadar, SUV satışları, birçok rakibin bu arada kendilerini neşeyle güncellediği ve yükselttiği için boşa gitmişti.

Volkswagen Tiguan

2022 Volkswagen Tiguan

Bu 2018 yeniden tasarımı, temelde farklı bir Tiguan sundu. Burada görmek istediğimiz daha kısa versiyon Avrupa’da kaldı ve bunun yerine pazarımız ortalama Amerika için tasarlanmış bir modelle doluydu. Anlamı daha büyük bir SUV ve bilinenlerden herhangi birini sergilemek için acı veren bir SUV. Volkswagen DNA’sı. Örneğin, mekanik olarak, hemen çok tartışılan, ancak tüm yanlış nedenlerle bir güç aktarma organı verildi. Ellerinde yalnızca mütevazı ve çoğunlukla kötü dağıtılmış güç bulunduğundan, sürücüler genellikle bir römork çekiyor veya kısmen etkinleştirilmiş bir park freni ile sürüyormuş izlenimine kapıldı.

Buna rağmen, model iyi sattı, bu da güçlü bir isim plakasının ve uzun süredir sadakat uyandıran marka imajının gücünü gösteriyor.

 

Yeniden işlenmiş stil
Dış kısımda, burun yeniden tasarlandı ve bazı modellerde aydınlatılabilen bir ızgara bulunuyor. Modele bağlı olarak 17, 18, 19 veya 20 inç olan jantlar ise tamamen yeni bir tasarıma sahip. 20 inçlik jant, Kanada’daki Tiguan için bir ilk.

2022 Tiguan

Tiguan

İçeride, daha zengin malzemeler bekliyor ve öğeler iyileştirildi, modele yeni, daha keskin renkler, daha parlak ortam aydınlatması, daha fazla bağlantı özellikleri ve daha akıcı bir sunum için dokunmaya duyarlı düğmeler eklendi… ergonomi ve kullanılabilirlik.

Belki VW çok fazla şey yapmaya çalıştı; her halükarda sonuç daha iyi görünen bir iç mekan ama aynı zamanda daha az pratik.Teklifle ilgili tüm ayrıntılar ve her bir varyantın sunduğu özellikler için, Volkswagen’in web sitesindeki model yapılandırma aracı, doğru ve güncel bir resim elde etmenin en iyi yolu olmaya devam ediyor.

Ayrıca, 2022’de teklifte önden çekişli Tiguanların olmayacağını da unutmayın. Geçen yıl model satışlarının yüzde 0,6’sının tamamını iki tekerlekten çekişli Tiguanların oluşturduğu düşünülürse şaşırtıcı değil.

 

motor
Giden Tiguan’ın en büyük hatası olan motorun anemik performansından bahsediyordum. Bu artık bunlar değil, mekanik değişmemiş olsa da bu. Anahtar, şanzımanın yükseltilmiş olmasıdır. Daha spesifik olarak, kalibrasyonu ve geri dönen 2.0L turboşarjlı 4 silindirli motorun kalibrasyonu revize edildi. Güç aktarma organlarında çalışmayan şeyi onardığı için VW’ye şapka çıkartılır.

2022 Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

Daha önce, yalnızca ölü zaman ve çok tembel bir yanıt bulmak için gaza basardınız. Motor, modeli hareket ettirmek için mücadele ediyor gibi geldi. 2022 Volkswagen Tiguan ile durum çok daha az. Başlangıçta hala biraz tereddüt var (bunun kapsamı hızlanmanın gücüne bağlıdır), ancak aksi takdirde mekanikler çok daha iyi tepki veriyor. Öyle ki, kaputun altında yeni bir 2.0L 4 silindirli motor olduğu izlenimini ediniyorsunuz.

İnce ayar, Tiguan’ı daha ilginç bir SUV yapıyor. Hâlâ Alman DNA’sından daha fazla Amerikan DNA’sına sahip, ama en azından artık anemik bir motor tarafından engellenmiş değil. Motor ve 8 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu artık beklediğiniz işi yapıyor.

Yakıt tüketimine gelince, norm içinde kalıyor; olağanüstü değil, korkunç değil. Test haftam 8.9L/100 km’lik bir derece ile sona erdi.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram