Home » 2022 Porsche Cayenne GTS Coupé İlk Sürüş: Yaratıcı

2022 Porsche Cayenne GTS Coupé İlk Sürüş: Yaratıcı

by adminn1
0 comment
2022 Porsche Cayenne GTS

Porsche, Taycan EV sedan ve Sport Turismo modellerinin bir GTS (Gran Turismo Sport) versiyonunu piyasaya sürdüğüne göre, birdenbire Cayenne SUV’nin daha önce bir GTS versiyonunu üretmesi o kadar garip görünmüyor.

2022 Porsche Cayenne

Porsche Cayenne

Aslında, size daha iyisini yapacağım: 2008’de Cayenne GTS aslında gerçekten önemli bir araçtı, çünkü üzerine serpildikten sonra modern çağ için Porsche’de GTS rozetinin yeniden doğuşunu temsil ediyordu. 904 ve 924’ün beğenileri. Bu doğru, Cayenne SUV bu unvanı Boxster veya 911’den önce aldı.

2022 Porsche Cayenne GTS Coupé ile orijinal Cayenne GTS’den 14 yıl sonra şimdi buradayız.

Ah evet. Almanların – ve diğer birkaç kişinin – neredeyse kendilerine ait bir buluş olduğunu iddia edebilecekleri saygıdeğer dört kapılı coupe. Mercedes, kısa bir süre sonra 6 Serisi GT’sini takip eden BMW ile CLS-Serisi’ni piyasaya sürdüğü güne geri döndü. Coupe tanımlaması artık bunun ötesine geçti ve Cayenne’e BMW X6 ve Mercedes-Benz GLE Coupe gibi modellerin katıldığı crossover/SUV dünyasına taşındı.

Bu coupe crossover modellerinin arkasındaki mantığı sorgularken (arka koltuk alanını ve kargo odasını kaybetme eğilimindesiniz), hepsinden, Cayenne’in muhtemelen bir coupe olarak en mantıklı olduğunu söylemeliyim.

Porsche Cayenne

Porsche

Ne de olsa Porsche, her şeyden önce spor otomobiller üretmesiyle tanınırken, Mercedes ve BMW – daha çok eskisi gibi – büyük sedanları ve roadster’ları ile daha iyi tanınıyor. Ve Porsche ticari olarak bir spor otomobil üreticisi olduğundan, kaputunda o ünlü Stuttgart armasına sahip bir SUV’nin bir coupe olarak çalışması mantıklı.

Ayrıca benim kitabımda hepsinden en güzel görüneni. X6 ve GLE’den daha iyi orantıya sahip ve (çoğunlukla) bu modellerin arka fasyaları ile ilgili sorunlarından kaçınmayı başarıyor. Cayanne Coupe’nin iki ana rakibi çok yüksekte oturuyorlar ve düz bir zeminde otururken bile kalçaları göğe bakıyormuş gibi görünüyorlar.

Bununla mücadele etmek için Porsche, Cayenne’in arka tamponunu asfalta daha da indirdi (ve özel olarak ayarlanmış süspansiyonu sayesinde hala GTS görünümünde) ve tam boy ışık çubuğunu daralttı, böylece her şey daha modern ve kompakt görünüyor. Bu açıdan gerçekten çok kötü görünmüyor.

2022 Porsche Cayenne GTS

Porsche Cayenne GTS

Profilden bakıldığında Coupé’nin arkaya doğru agresif tavan çizgisinin Cayenne için tamamen yeni bir görünüm sağlaması ve gerçekten de Coupé’yi beş kapılı modelle karıştırmanın tek yolunun şuna bakmanız olması şaşırtıcı değil. düz üzerinde; Aksi takdirde, bu tavan çizgisi aşırıdır ve bu Cayenne’in coupe’liğini her açıdan görebilirsiniz.

Düşük sürüş yüksekliğine ek olarak, 2022 Porsche Cayenne GTS tanımı, ızgara ve sis farlarının çevresine özel jantlar, yan etekler ve siyah süslemeler ekler, far camları dumanlanır ve ayrıca karartma arması alırsınız. Test cihazımın tamamlandığı Carmine Red tonu da paranın üzerinde, bir şekilde Cayenne Coupé’nin siyah veya gümüş renginde bittiğinde olduğundan daha kompakt görünmesini sağlıyor. Ancak ben olsam ben de siyah jantları tercih ederdim; Bu, Porsche’de bir tür GTS elyafı ve siyah öğeler GTS için standart ücret olduğu için tekerleklerde size 1.850 $ tasarruf sağlayacak.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram