Home » 2020 Toyota RAV4 Trail TRD Off Road İncelemesi

2020 Toyota RAV4 Trail TRD Off Road İncelemesi

by adminn1
0 comment
2020 Toyota RAV4

Geçen yıl Toyota, RAV4’ün şimdiye kadar yapılmış en sağlam versiyonu diyebileceğiniz şeyi tanıttı. TRD Off Road paketine sahip 2020 Toyota RAV4 Trail, TRD (Toyota Yarış Geliştirme için) rozetiyle birlikte gelen beklediğiniz tam muameleyi alır.

Japon otomobil üreticisi burada tekerleği yeniden icat etmiyor; Off-road özellikli SUV’ler son zamanlarda çok moda, ancak “off-roading” in tam olarak ne olduğunun tanımı, sektöre yayıldıkça büyük ölçüde değişiyor. Bazıları için, asfalt yoldan çıkıp kulübeye ulaşmak için çakıllı bir yolda kısa bir mesafe sürmek arazi sürüşü kategorisine girer; diğerleri için, sürüşün bir noktasında bir düzeltmeden çıkmak için bir vinç kullanmanız gerekmiyorsa, buna off-roading diyemezsiniz.

Toyota RAV4

2020 Toyota RAV4

Çitin hangi tarafında olursanız olun, Sahra’yı ve/veya Antarktika’yı geçmeye hazır görünmesi için bir kentsel faydalı model giydirme eğilimi gerçek bir şeydir ve büyük olasılıkla burada kalacaktır. Otomobil üreticileri, SUV serilerinde bu tür teklifleri çoğaltıyor.

Dikkat edin, TRD donanımının ötesinde, bu RAV4, özellikle büyük kardeşi Toyota 4Runner ile karşılaştırıldığında, pompa konusunda bağışlayıcı olan aile dostu bir araçtır. İşte yakın zamanda 2020 Toyota RAV4 Trail TRD Off Road ile yaşadığım bir kış büyüsünün sonuçları.

 

TRD tedavisi
İlk şeyler elbette. Sağlam 4×4 makyajı, SUV’nin oldukça hırçın görünmesini sağlıyor. TRD Off Road paketinin (maliyet: 3360 $) sadece RAV4’ün Trail versiyonunda mevcut olduğunu hemen belirtelim, zaten maço görünümlü araçların hayranlarını çekmek için en iyi konumlanmış varyant. O zaman bile, TRD Off Road paketi, Trail’in geldiği tüm renk şemalarında mevcut değildir – örneğin Alev Mavisi ve Yakut Kırmızısı, paketle birleştirilemez. Ne ayıp, gerçekten. Neyse ki, test cihazımız Metalik Manyetik Gri gövdenin üzerinde oturan zıt “River Ice” zıt çatısı ile mülayimlikten kurtarıldı – bence mutlu bir evlilik.

2020 toyota

toyota

En göz alıcı görsel eklenti, Off Road paketine özel 18 inç TRD alaşım jant setidir. (Yaz ayları için RAV4 TRD Falken lastikleri alıyor, ancak kış test sürüşümüz için Bridgestone Blizzaks’a bindik.) Tüm dış rozetler siyah ve arka kapakta bir TRD Off Road logosu var.

Süspansiyon ayrıca arazi sürüşünün yol açabileceği darbelere karşı daha iyi direnç sağlamak için elden geçirildi.

İçeride, örneğin koltuk başlıklarında ve kauçuk halılarda bir TRD rozeti görmeden hiçbir yere bakamazsınız, Softex deri koltuklar ise arka kırsalda uzun bir günün ardından temizlenmesi daha kolay olduğu için oradadır. .

Paketin beraberinde navigasyon, Apple CarPlay ve Android Auto, daha büyük 8 inç dokunmatik ekran, üst düzey 11 hoparlörlü JBL ses sistemi ve Safety Connect ve Remote Connect sistemleri gibi bir entegre teknolojiler pili getirdiğini de unutmayın.

 

Daha pratik bir iç mekan
Toyota geçen yıl yeniden tasarlanan RAV4’ü tanıttığında, yeni baskının dışı kadar içi de geleneksel 4×4’lerin hayranlarından övgü aldı. Bu yeni kabin, insanların daha geleneksel olan eski RAV4 iç mekanı hakkındaki her şeyi unutturdu.

2020 Toyota RAV4

Toyota RAV4

Gösterge panelindeki kauçuk elemanlar ve indüksiyonlu akıllı telefon şarj cihazı ve bardak tutucuların etrafındaki kırmızı vurgularla başlar. Toyota’nın tasarımcıları, bu modelin büyük yuvarlak düğmelerini ekleyerek markanın en çok satan SUV’sine biraz 4Runner havası vermek istediler ve böylece bunlardan ikisini kullanarak klima kontrol sisteminin sıcaklığını değiştirebilirsiniz.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, gösterge panelinin geri kalanı büyük ölçüde Corolla’dan ilham alıyor, ortadaki dokunmatik ekran ölü merkez konumunda çıkıyor ve direksiyon simidi (artık eskisinden daha büyük) ve çok işlevli.

Geri kalanı için, Off Road paketine sahip RAV4 Trail, modelin 2019’da yeniden tasarlanmasıyla tanıtılan kazanan formüle bağlı kalıyor. Koltuklar her iki sırada da rahatken, bagaj, kategorideki en büyük lugger’larınkine uyacak şekilde kargo alanı barındırıyor. . TRD versiyonumuzda bagaj tabanı, ikinci sıra koltukların hemen arkasına kadar ulaşan kauçuk bir panel ile kaplanmıştır.

 

Dümende
Bunu daha önce söyledim ve tekrar ediyorum: RAV4’ü sürmek artık eskisinden daha eğlenceli. Toyota’nın TNGA platformunun bununla çok ilgisi var, ancak şimdi daha hassas olan direksiyon ve öncekinden biraz daha sert olan süspansiyon gibi başka faktörler de var; bu unsurların her ikisi de daha olumlu bir sürüşe katkıda bulunur.

Ancak şunu da eklemeliyim ki, daha sert TRD süspansiyonu, bu versiyonu test sürüşü için kullandığım Quebec gibi bir yerin engebeli yolları için ideal olmayabilir. Ayrıca tekerlek bombelerinin kaldırımda hareket eden (veya inen) lastiklerden ses geldiğini de belirtmiştim; ses yalıtımının geliştirilmesi gereken potansiyel bir alan olduğunu söyleyebilirim. Yaz mevsiminde sürüş, şüphesiz bu konuda başka bir bakış açısı sunacaktır ve umarım bir gelişme olacaktır. Belki de Blizzak lastikleri, tekerleklerden gelen gürültüyü vurguladı.

Kapsamlı bir şekilde yeniden tasarlandığı kadar, beşinci nesil RAV4, genel görevinden de vazgeçmiyor: örneğin yüksek hızda viraj alırken keyif vermeye odaklanmak yerine güvenilir olmak ve konforlu bir sürüş sağlamak.

2.5L 4 silindirli motor, 203 beygir gücü ve 184 lb-ft maksimum torku ile eldeki görev için fazlasıyla yeterliyken, onu yöneten 8 ileri otomatik şanzıman bir şeffaflık modelidir. Bununla birlikte, masaya çok az şey getiren manuel modu unutun. Örneğin, çift debriyajlı bir şanzımanda olduğu kadar hızlı vites değiştirme şansınız yok.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram