Home » 2020 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi: Anti-Prius

2020 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi: Anti-Prius

by adminn1
0 comment
2020 Toyota Corolla

Toyota, 2020 için Corolla serisine hibrit bir seçenek ekledi. İlk bakışta, Corolla’nın tüm zamanların en çok satan isim levhalarından biri olması ve Toyota’nın Atkinson Cycle hibrit güç aktarma organları ile uzun süredir birlikte olması nedeniyle bu mantıklı görünüyor.

Mesele şu ki, Toyota zaten Prius’a sahip ve Corolla ile hemen hemen aynı boyutta – hem içeride hem de dışarıda (her ikisi de yaklaşık 4.400 mm uzunluğunda ve 1.700 mm genişliğinde) – 2020 Toyota Corolla ile. Aynı yürüyen aksamı kullanarak aynı gücü – 121 hp ve 105 lb-ft tork – üretir. Üstüne üstlük, Prius’un hatchback olması ve Corolla’nın geleneksel bir bagaja sahip olması nedeniyle daha fazla kargo odası var.

Toyota Corolla

2020 Toyota Corolla

Sorun ne? Corolla ne kadar popüler olsa da, Prius’un kendine ait pek çok marka değeri vardır. Gerçekten de, Toyota’nın neden buna devam edip bir Prius alt markası yaratmadığını merak ettiğim zamanlar oldu (bir zamanlar üç Prius modeli vardı, unutmayın – Prime PHEV’i dahil ederseniz dört tane) 2016’da gençlere yönelik Scion alt markasının ayrılmasının bıraktığı boşluk. Toyota neden Corolla’yı Prius’un sahasına aceleyle gönderme ihtiyacı hissetti?

Ama sonra sizi Prius’a bir göz atmaya davet ediyorum. Bu sığ görünebilir, ancak garip görünen bir şey ve satın alan nüfusun büyük bir kısmı gelişmiş bir güç aktarma organı isteyebilecek, ancak bu gerçeğin çılgınca stil ile reklamını yapmak zorunda değil. Ne hakkında olduğumu görmek için Chevrolet Volt’un tonlanmış ikinci nesline bakın. Ve böylece, mimar arkadaşımın karşılaştığında “’araba’ kelimesini duyduğunuzda aklınıza gelen budur” demesine neden olan bir araba olan Corolla’ya girin. Oku: oldukça vanilyalı.

Şu anki nesil biraz daha az vanilyalı, unutmayın. Far lensleri biraz daha agresif ve onları ikiye bölen ultra düşük profilli ızgara, tehditkar bir ön panel sağlamaya yardımcı oluyor. Evet, Corolla’dan bahsederken “tehditkar” dedim. Hibrit bir Corolla, daha az değil. Benden alıntı yap. Ya da beni dava et. Her neyse.

Bana sorarsanız, o ızgaranın altındaki büyük siyah ağ biraz fazla aşırı, ama bir şekilde soğutmayı oraya sokmaları gerekiyordu. Efekt, arka kısımda biraz daha evcil, ancak Corolla’nın düşük profilli arka lamba lensleri, işlemlere bir sınıf dokunuşu katıyor.

 


İçeride, Corolla’yı Prius’tan ayırt etmek için işin gerçekten yapıldığı yer. Prius’un devasa dikey ekranı ve merkezi gösterge kümesi, Toyota serisindeki diğer modellerde bulacağınız Corolla’nın geleneksel gösterge düzeni ve daha küçük yatay ekranı (yine de çapraz olarak saygın bir 8 inç ölçüyor olsa da) ile tam bir tezat oluşturuyor. . Ayrıca, Prius’taki dongle olayının aksine Corolla’da geleneksel bir vites kolu alırsınız. Corolla’nın opsiyonunu haftanın herhangi bir günü alacağım.

2020 Toyota Corolla Hybrid

Toyota Corolla Hybrid

Bu farklılıklara rağmen, Corolla’nın iç tasarımı son birkaç yıldır Toyota’da olanlardan faydalanıyor. Burada yüksek kaliteli malzemelerin iyi bir yardımı var ve hatta siyah deri koltuklarda kontrast oluşturan beyaz dikişler ve çizgiyi ikiye bölme gibi bazı üst sınıf dokunuşlar var. Bu taksiye özel bir teklif değil, orası kesin.

Yalnızca bir Corolla Hybrid kaplama olmasına rağmen, resimlerde gördüğünüz deri koltuk ve direksiyon simidi, ısıtmalı arka koltuklar, 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, kablosuz şarj, ortam aydınlatması gibi güzellikler de ekleyen 2.000 $’lık Premium Paket’in bir parçası olarak geliyor. ve dahası. Dahil olan lüks özellikler beni gerçekten şaşırttı. Isıtmalı arka setler? Kompakt bir sedanda mı? Yok canım?

Ancak arkada oturduğunuzda mantıklı geliyor. Burası oldukça geniş bir yer ve kompakt bir sedan olsa da, tatil partisinden üç yetişkini bunlardan biriyle eve götürmeyi teklif etmekte sorun yaşamam. Oda için iyi olacaklar ve ısıtmalı koltuklar ve deri yüzeyler ile soğukta da rahat edeceklerdi. Hem ön hem de arka koltuklar iyi dolgulu, ancak ön tarafta biraz daha bel desteği istiyorum.

Apple CarPlay’den başlayarak bilgi-eğlence sistemine daha az hayranım. İlk başta CarPlay desteği olmadığını düşündüm; tipik olarak, CarPlay bir tak ve çalıştır sistemidir – cihazınızı prize takarsınız ve kullanıma hazırdır. Ancak burada, önce menülerde gezinerek CarPlay’i etkinleştirmeniz gerekir. Android Auto desteği yoktur; Toyota, birkaç seçkin 2020 modeli dışında Android Auto’yu “yapmaz”. Corolla Hybrid onlardan biri değil.

2020 Toyota Corolla

Toyota Corolla

Toyota’nın yerel Entune sistemi, eski grafikler ve tatmin edici olmayan renk paleti sayesinde o kadar iyi görünmese de sorun değil. Corolla’nın bilgi-eğlence ekranını Honda Civic veya Hyundai Elantra’da bulunan ekranla karşılaştırdığınızda, farklı on yıllardan kalma arabalara bakıyor olacağınızı düşünürdünüz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram