Home » 2022 Porsche 911 Carrera 4 GTS Cabriolet İncelemesi

2022 Porsche 911 Carrera 4 GTS Cabriolet İncelemesi

by adminn1
0 comment
2022 Porsche 911

2022 Porsche 911, gelenek nedeniyle sadece çeşitli biçimlerde sunulması gereken otomotiv simgelerinden biridir. Kârlılık argümanından genellikle tüm bu değişkenleri haklı çıkarmak için bahsedilir, ancak bazıları işe veya markete gidip gelirken mutlaka bir yarış arabası kullanmak istemeyen sürücülerin ihtiyaçlarını karşılama ihtiyacı da vardır. Örneğin, çok keskin GT3, kapalı bir devrede emsalsiz bir arabadır, ancak bir kutu çörek deliği almak için yapılan yolculuk için, Stuttgart merkezli otomobil üreticisinin daha rahat alternatifleri var.

Porsche 911

2022 Porsche 911

Bu Carrera serisinin neredeyse tepesinde efsanevi arkadan motorlu spor otomobilin bazı unsurlarını sürüş deneyimini daha da dinamik hale getirmek için ayarlayan GTS rozetini buluyoruz. ve unutulmaz. Bu 911 Carrera 4 GTS’nin üstü açık versiyonunda, sonunda Alman üreticinin en sembolik otomobilinin bu en yeni nesline kavuştum.

GTS seviyesi
911 aralığında bir GTS varyantının ne olduğunu netleştirmek için biraz zaman ayırmaya değer. Hemen, 3.0L düz-6 motorun gücü 473 bg’ye (S versiyonunda 443’ten) sıçrar, ancak GTS’ye özgü süspansiyon ayarları (okuma, yere 10 mm daha yakın) dahil olmak üzere daha fazlası vardır. PASM (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) ile uyumlu olarak, belirli bir 911 Turbo’dan ödünç alınan disk frenlerinden bahsetmiyorum bile… arabanın ateşini durdurmak için daha fazla ısırık için.

2022 Porsche

Porsche

Egzoz sistemi de GTS felsefesine daha uygun bir ses vermek için elden geçirilirken, üretici 6 silindirli senfoniyi vurgulamak için yalıtım malzemesini biraz geri çekti. Ayrıca tekerleklerin farklı boyutlarına da dikkat edin – önde 20 inç ve arkada 21 inç – ayrıca özel bir ön uç ve siyaha boyanmış birkaç dış unsur.

Bu test sürüşü için verdiğimiz soft-top varyantı dekoratif şeritlerle süslenmişti, uygulama çatıya kadar uzanıyor ve kontrast bir etki yaratıyor. Şahsen, bu hafif estetik detay bana çok çekici geldi. Bu küçük bir ayrıntı, ancak dış görünüme çok fazla klas katıyor.

 

Direksiyon başında
Bu 911 GTS’nin tüm dış detaylarına birkaç dakika hayran olmak güzel ve güzel, ancak markanın en üst düzey spor otomobilini en iyi siz direksiyon başındayken takdir edersiniz. Sonuçta, sektörde benzersiz bir konfigürasyon olan arka aksın arkasına yerleştirilmiş 6 silindirli düz motorla donatılmış bir otomobilden bahsediyoruz.

2022 Porsche 911

Porsche 911

Akıllı anahtar sayesinde, direksiyon simidinin sol tarafındaki düğme aracılığıyla aracı çalıştırdığınız anda deneyim başlar! Kapıyı açık bırakırsan başlamak daha da gerçekçidir… eğer ne demek istediğimi anlıyorsan! Çift turboşarjlı 3.0L düz-altı, özellikle kış aylarının sonlarında bir patlama ile başlar ve bir rüya gibi mırıldanır. Ancak bir kez ısındığında, motor egzotik bir araba için oldukça sessiz hale gelir.

911’in tüm karakterini deneyimlemek için, daha keskin bir sürüş modu seçmek için o küçük kadranı (direksiyon simidi üzerinde) çevirmeniz gerekiyor. Sport modu, otomobili canlandırmak için fazlasıyla yeterli.

8 vitesli çift debriyajlı şanzımanla donatılan bu 911 Carrera 4 GTS Cabriolet ile birlikte yaşamak herhangi bir ana akım sedan kadar kolay. Bununla demek istediğim, bu şanzıman, sürücüsüne 911 serisinde hala menüde bulunan 7 ileri manuel üniteden daha az talepkar. Ünlü PDK şanzıman, sert bastığınızda çılgınca bir hızla gerçekleşen vites değiştirirken daha da verimlidir.

Ne yazık ki, yeni vites kolu artık orta konsoldan vites değiştirmenize izin vermiyor, çünkü bu işlem artık direksiyonun arkasındaki iki kürekle sınırlı. Örneğin, yoğun trafikte veya iki elinizi direksiyonda tutmanın ve şanzımanın işini yapmasına izin vermenin daha iyi olduğu uzun yollarda, aracı otomatik modda bırakmanın da mümkün olduğunu unutmayın.

İç mekan hakkında bir kelime
Açıkça 911, sürücü koltuğundan en çok takdir edilen bir spor otomobildir. Ama arabanın iç mekanının tamamı hakkında yorum yapmak için bir dakikanızı ayırmasaydım işimi yapıyor olmazdım. Modelin en son evriminin gösterge paneli, büyük bir merkezi dokunmatik ekrana ve küçük vites kolunun her tarafındaki “dokunsal” düğmelere sahip diğer yeni Porsche modellerinden esinlenmiştir. Direksiyon simidi tutmak her zamanki gibi hoş; aklıma gelen bazı araba üreticilerine ilham kaynağı olmalı.

 

Yüksek hızlarda viraj alırken ön sıradaki yolcuları yerinde tutan ve aynı zamanda aramızdaki uzun boylular için uzatılmış koltuğu sunan uyarlanabilir spor koltuklarla doğru sürüş konumunu bulmak kolaydır.

Öte yandan, bu orta konsolun parlak kaplaması güzel, ancak yıllar içinde eskidiğini görmeyi bekliyoruz. Piyano siyahı, bir otomobilin iç mekanına çok fazla zarafet katar, ancak gerçek şu ki, günlük yaşamın kaprisleri sonunda böyle hassas bir yüzey üzerinde izlerini bırakır.

Dokunmatik ekrana gelince, bilgi-eğlence sisteminde mevcut uygulamaların sayısının oldukça yüksek olduğu açık, ancak ekran çok duyarlı ve grafiklerinin kalitesi sektördeki en iyilerden biri.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram