Home » Nissan Sentra Cup: Muazzam Bir Formula 1 Vitrini

Nissan Sentra Cup: Muazzam Bir Formula 1 Vitrini

by adminn1
0 comment
Nissan Sentra

Nissan Sentra şu anki nesli Aralık 2019’da piyasaya sürüldü ve açıkçası, yeni baskı kalite ve yol davranışları açısından ileriye doğru büyük bir adımı temsil ediyordu. Son olarak Nissan, Honda Civic ve Toyota Corolla gibilerine ilginç bir rakip buldu.

Ama olay şu. Birkaç kısa ay içinde, yeni koronavirüs geldi ve yeni Sentra’nın güçlü incelemeler ve benzeri yollarla oluşturmuş olabileceği herhangi bir ivmeyi mahvetti.

Olayların dönüşü, otomobilin piyasaya çıkışında yardımcı olmadı. ABD’de satışlar, 2021’de (127.000) bir miktar toparlanmadan önce 2020’de (94.000) bir darbe aldı, ancak hiçbir zaman 2019 (184.000) seviyelerine, hatta 2017’nin (218.000) seviyelerine bile ulaşamadı.

Nissan

Nissan Sentra

Bu yıl, istatistikler Amerika Birleşik Devletleri’nde biraz iyileşme yolunda; Burada Kanada’da, 2022’nin ilk çeyreğinde Sentra’nın satışları yüzde 4,5 düştü.

 

formül 1
Ve neden bu hafta sonu sirkini Montreal’e getiren Formula 1 bağlamında Nissan Sentra’dan bahsediyoruz? Çünkü modifiye sedanların yer aldığı Sentra Cup Serisi bu hafta sonu burada iki yarış yapıyor. Bu, seri için olduğu kadar otomobilin kendisi için de muazzam bir teşhir anlamına geliyor.

Satışlara doğrudan bir etkisi olacak mı? Söylemesi zor, çünkü birinin bir Sentra’yı pistte görmesiyle bir tane satın almaya karar vermesi arasında doğrudan bir bağlantı olup olmadığını bilmek imkansız. Yine de zarar veremez.

Sentra

Nissan Sentra

Konsept daha eski olmasına rağmen, deneyimsizler için Sentra Kupası ikinci yılında. Mevcut yineleme, 2015 yılında Nissan alt kompaktının ilk çıkışından kısa bir süre sonra piyasaya sürülen Micra Cup’ın yerini aldı. Organizatör Jacques Deshaies’in buluşu olan seri, Nissan ve Motorsports in Action ile yakın işbirliği içinde geliştirildi, şirket arabaları modifiye etmekle görevlendirildi. onları pistteki hayata uyarlamak için çerçeveler

Geçtiğimiz Mayıs ayında, modifiye edilmiş Sentra’yı Ontario’daki Mosport kompleksindeki pistlerden birinde test etme ve neyden yapıldığını görme fırsatımız oldu.

 

Bu değişiklikler hakkında
Jacques Deshaies, “Bu tür dizilerdeki fikir, yarışmak isteyen insanlara bunu nispeten makul bir bütçeyle yapma fırsatı sunmaktır,” diye açıkladı.

Nissan Sentra

Nissan

Bu nedenle Micra, Seride yer almak üzere seçilen ilk model oldu. Pistte çalışacak şekilde modifiye edilen Micras, yaklaşık 20.000 $ karşılığında satın alınabilir. Bugün, rekabete hazır bir Sentra edinmenin maliyetinin iki katı olduğundan bahsediyoruz, ancak bunun karşılığında sürücüler, sürüş deneyimini biraz daha ileriye taşımak için daha güçlü bir modelle yarışacaklar.

Aynı zamanda, fikir, sürücülerin eşit bir oyun alanında rekabet etmesini sağlamak için aracı mümkün olduğunca orijinal tutmaktı. Aslında takımlar kendilerini öne çıkarmak için iki şeyi ayarlayabilirler, gerisi sürücüye kalmış, diye açıklıyor Jacques Deshaies: “Lastiklerinin hava basıncını kendileri belirlemeleri gerekiyor ve aynı zamanda kamberi de ayarlayabilme olanağına sahipler. lastiğin yüzeye göre eğimidir.”

Değişikliklere gelince, Motorsports In Action’dan Carl Hermez ile konuştuk. Bir pandeminin ortasında yapılan yarış Sentra’ya giden geliştirme çalışmaları hakkında söylediklerini burada eklemeliyiz.

“Amaç, uygun fiyatlı bir yarış arabası sağlamak için maliyetleri mümkün olduğunca azaltmaktı. Yine de performansın orada olduğundan emin olmak için bazı çalışmalar yapılması gerekiyordu.”

Bu nedenle Sentra yarış arabası, frenleri 370Z’nin NISMO versiyonundan (Spor Paketi ile) devralır. Arkada, Z’nin disk frenleri, anlaşılır bir şekilde, temel Sentra’nın kampanalarına göre seçildi. Süspansiyon, aracı mümkün olduğunca yola yakın tutmak için geliştirildi. Egzoz sistemine gelince, katalitik konvertörden arkaya bir performans ünitesi yerleştiriliyor, bu süreçte birkaç at ekleniyor ve otomobilin yaydığı müziği modifiye ediyor. Tekerleklere gelince, pürüzsüz lastiklerle çalışırlar.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram