Home » 2019 Lexus UX250h İncelemesi

2019 Lexus UX250h İncelemesi

by adminn1
0 comment
2019 Lexus UX250h

Lexus CT200h hibrit hatchback’i hatırlayan herkes elini kaldırsın! Tamam, o kadar uzun zaman önce Lexus showroomlarını süsledi, büyük olasılıkla birçoğunuz öyle – özellikle de her yerde onları görme eğiliminde olduğunuz için Toyota’nın lüks kolu için iyi performans gösterdikleri için. Kompakt lüks hatchback’lerin her zaman crossover kardeşlerine boyun eğmek zorunda kalacağı bir çağda, CT askere gitti.

Bununla birlikte, kompakt lüks CUV’lerin popülerleşmesiyle birlikte, CT gibi lüks hatchback’lerin hayatta kalması daha da zorlaştı ve model 2017 model yılından sonra öne çıktı ve iki yıl sonra burada gördüğünüz şeyle değiştirildi: 2019 Lexus UX250h kompakt geçiş. CT’nin dönemin Toyota Corolla’sı ile aynı platformu paylaştığı gibi, UX de TNGA-C platformunu yeni Corolla ile paylaşıyor.

Lexus UX250h

2019 Lexus UX250h

UX’in CT’den biraz daha uzun olmasının yanı sıra – bir CUV olduğu için şaşırtıcı değil – iki boyut arasındaki diğer her şey yaklaşık olarak aynı çıkıyor. CT biraz daha geniştir, ancak UX’in içinde biraz daha fazla yer vardır.

Yine de, arka koltukların inkar edilemez rahatlığının kanıtladığı gibi, fazla yer yok. Arkaya yüzü arkaya dönük bir çocuk koltuğu yerleştirmeyi başardık ama o tarafa gidecekseniz ön yolcunun fazla diz mesafesi beklememesi gerekiyor. En azından sığ monte edilmiş ISO-FIX ankrajları sayesinde koltuğun montajı yeterince kolaydır.

Bununla birlikte, sürücünün oturma pozisyonu, geniş ön camdan hakim bir görüş ile gerçekten iyi. Elbette omzunuzda bazı kör noktalar olacak, ancak her zaman olduğu gibi, stil için ödediğiniz bedel bu.

Ve UX ile devam eden bazı uygun güzel dış tasarımlar var.

Aslında arkada, arka lambaların şıklık bölümünde çıtayı yükselten ve sonuç olarak yüksek (ish) sürüş UX’i biraz daha geniş ve yere daha fazla saran bir ışık çubuğuyla bağlandığı yerde başlıyor.

Bakış açınız otomobilin ön tarafında değişirken, ortaya çıkan sonraki ayrıntılar, böyle bir Lexus soft-roader’dan beklemediğim sert bir görünüm sağlayan köşeli çamurluklardır. Çok havalı ve aşağı eğimli bir kemer çizgisiyle birleştiğinde, aynı zamanda otoriter.

2019 Lexus

Lexus

Ön kısımda tahmin edilebileceği gibi, bugünlerde en güncel Lexus modellerini süsleyen kum saati şeklindeki ızgara hakimdir ve bunun, UX’in daha büyük RX kardeşinde olduğu kadar burada da bölücü olacağına dair bir his var. Ben? Ben hayranıyım; CUV’umun biraz tavrını seviyorum çünkü onu segmentteki Buick Encore, Audi Q3 ve BMW X2 gibi diğer araçlardan ayırıyor. Aynı zamanda, UX’in saçlarını biraz açmasına ve belki de tam olarak bunun gibi genç şehirli profesyonellerin gözlerinin içine çekmesine olanak tanır.

Bu demografideki alıcıların her türden teknolojiyle çok uyumlu olmaları ve bu, araçlarında bulunanlara kadar uzanması şaşırtıcı olmamalı. Bu, Apple CarPlay ve Android Auto’nun bu seviyede hemen hemen bir zorunluluk olduğu ve UX ikincisini alamazken, birincisini aldığı anlamına gelir. Neyse ki, her denediğimde CarPlay çalıştığı için birkaç bağlantı sorunu vardı. Tabii ki Google Play Müzik için tasarruf edin, ancak bir arabada GPM’yi her denediğimde bu neredeyse arabanın hatası değil, sinir bozucu, buggy meselesi.

CarPlay’in mevcut olması iyi bir şey çünkü bakması Lexus’un oldukça sıkıcı bir renk paleti alan yerel bilgi-eğlence arayüzünden çok daha hoş; ne yazık ki çok güzel geniş ekran dokunmatik bir mesele değil, çünkü menülerde gezinmek için kullanmanız gereken izleme dörtgeni sistemi en ince arayüzler değil.

En azından UX, radyo ayarı, ses seviyesi vb. gibi düzenli olarak kullanılan komutlar için kısayollar olarak iyi çalışan izleme panelinin açıkta kalan üç kenarında kaydırma tekerlekleri alır. Yine de çoğu zaman CarPlay’i çalıştırdım, favori çalma listemi belirledim ve yola çıktım.

Artı, arabamda, keyfini çıkarmak için kaygan bir arayüze ihtiyaç duymadığınız 8 hoparlörlü ses sağlayan Enform 2.0 ses yükseltmesi vardı.

2019 Lexus UX250h

Lexus UX250h

Ayrıca hibrit güç aktarma organınızın ne yaptığını izlemek için o geniş ekrana da ihtiyacınız yok, çünkü bu TFT ekranında göstergeler arasında, yol bilgisayarı bilgileri arasında vb. görüntülenebiliyor. Testim sırasında benzin fiyatları oldukça yüksek olduğundan ve hibrit güç aktarma sisteminden gerçekten en iyi şekilde yararlanmak istediğim için oldukça düzenli kullandığım bir gösterge.

Görünen o ki, bunu yapmak zor değil çünkü 2019 Lexus UX250h, Toyota/Lexus’un yıllardır geliştirdiği ve geliştirdiği bir hibrit sistemi kullanıyor, ancak benzersiz bir bükülme var: buna “E-Four AWD” deniyor ve bu bir hem hibrit güç hem de AWD sağlamanın temiz yolu.

Esasen, ön tekerlekler hibrit güç aktarma organı (kombine güç: 175 hp) tarafından desteklenirken, arka tekerlekler, mümkün olan en iyi yol tutuşu ve performansı sağlamak için iki arka tekerlek arasındaki torku değiştirebilen yalnızca 5,3 Kw’lık bir elektrik motoruyla çalıştırılır. olumsuz koşullar.

Şimdi, sürüşümüz sırasında bunların çoğunu görmedik, ancak yine de, virajlara girerken gücün çalıştığını hissedebilirsiniz ve bilgisayarlar gücü dağıtmanın en iyi yoluna karar verir. Sonuç, sürüşü gerçekten daha eğlenceli hale getirmek için hibrit güç aktarma organını yaratıcı bir şekilde kullanan, düzgün bir şekilde kullanılabilen küçük bir crossover.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram