Home » 2020 Kia Sportage İncelemesi

2020 Kia Sportage İncelemesi

by adminn1
0 comment
2020 Kia Sportage

Büyük bir gelişme anlamına gelen bu küçük ayarlamalar, şimdi 2020 Kia Sportage temel versiyonundan alınan bir dizi güvenlik özelliğini içeriyor.

2020 sürümü ayrıca, yeniden tasarlanmış bir ön tamponun eşlik ettiği yeni bir ön ızgarayla başlayarak, dış tasarımında bazı hoş geldiniz değişiklikleri alıyor. Arka tampon da yeni egzoz uçları ile güncellendi.

Bu ızgara şekli en geleneksel olanı değil, bence bu bir artı olsa da herkesin zevkine göre olmayabilir. Bayilik showroom’unda kontrol etmeniz ve kendiniz karar vermeniz gerekecek…

Kia Sportage

2020 Kia Sportage

Yeni farlar da eklendi ve buğu önleyici farlarla desteklendi; arkalarında Sportage modelinde yeni olan 17 inç (veya 19 inç) alaşım jantlar buluyoruz. Bu değişiklikler kesinlikle SUV’ye daha çağdaş ve dinamik bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor.

En üstteki iki kaplamada LED ışıklar bulunurken, arkadaki LED ışıklar tüm versiyonlarda standarttır.

 

İçinde değişiklik yok, ama bozuk değilse…
Dış kısım güncellenirken ve güvenlik özellikleri daha erişilebilir hale getirilirken, iç mekanda büyük bir tasarım değişikliği yapılmadı. İç mekan hala sınıfının en iyileri arasında yer alıyor, bu nedenle onunla çok fazla uğraşmama kararı alındı. Özellikle klima kontrol menfezleri arasına yerleştirilen ekranın düzenini ve hemen altındaki düğme dizisini beğendim. Hepsi açık, düzenli ve erişimi kolaydır.

2020 Sportage

Sportage

Genel olarak malzemeler iyi kalitededir ve nispeten gelişmemişse tasarım hoştur. LX FWD versiyonunda EX döşeme kumaş döşemesine kadar şunları bulabilirsiniz; bunun ötesinde standart kaplama olarak deriye dönüşüyor. Yeni bir Sofino suni deri malzeme, delikli deriyle akıllıca kaplanmış yeniden tasarlanmış bir direksiyon simidi ile birlikte kullanılacak yeni eklentilerden biridir.

İç mekan için yanlış bir not, gövdenin görüşü engelleyen veya en azından azaltan sütunlarla ilgilidir. Bunu bir fastback tarzı sedanda bekliyorsunuz, ancak bir SUV’da hayal kırıklığı yaratıyor…

Teknoloji açısından, temel sürüm, standart 8.0 inç dokunmatik ekranı ve Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu ile geliştirilmiş bir tekliftir.

Bilgi-eğlence sistemi kullanıcı dostu, ancak menüdeki simgeler benim zevkime göre biraz küçük. Ex Tech veya SX donanımlarına yükseltme, size birinci sınıf bir harmon/kardon ses sistemi ve UVO veya Homelink bağlantılı hizmetlere erişim sağlar.

Alan açısından, Kia Sportage bazı rakiplerinden, örneğin Toyota RAV4’ten biraz daha küçüktür, ancak sıkışık bir alan da değildir. Hem önde hem de arkada yolcular için bolca yer var ve 790 litre (arka koltuklar yatırıldığında 1.860) ile kabul edilebilir bir kargo alanı elde ediyorsunuz.

 

Emniyet
Güvenlik ekipmanı, belirtildiği gibi, Kia’nın 2020 için Sportage SUV’sini en kapsamlı şekilde güncellediği alandır. Artık şerit bakım asistanı, otomatik uzun farlar ve yaya algılamalı ön çarpışma uyarısı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

2020 Kia Sportage

Kia Sportage

SX versiyonunda standart olarak uyarlanabilir hız sabitleyici ve sürücü dikkat monitörü bulunur.

 

Araba tamircisi
Giriş seviyesi versiyon bir kez daha 181 hp ve 175 lb-ft tork sağlayan 2.4L GDI motor aldığından 2020 Kia Sportage için burada bir değişiklik yok. En üst seviye SX versiyonu, 237 hp ve 260 lb-ft tork üreten 2.0L turbo ünite alır.

Her iki motor da 6 vitesli otomatik şanzımanla geliyor ve tüm 2020 Kia Sportage versiyonlarında dört tekerlekten çekişi seçmek mümkün. LX FWD, temel yapılandırmadır.

 

Sur la rota
Sportage’de oturmak sportif bir araçta oturmak demek olsa da bir yandan da sürüşü oldukça keyifli. Sağladığı konfor seviyesi, birçok rakibinden bir adım önde olduğu ve genel olarak sürüş dinamiklerinin iyi dengelendiği anlamına geliyor; örneğin şanzıman, işleyişinde öngörülebilir ve naziktir.

Ayrıca, kötü bir şey yapmayan inkar edilemez çok yönlü bir faydalı model olan 2020 Kia Sportage’ın sunduğu hoş bir sessizlik de var. Adaptasyon kabiliyeti sayesinde daha zor ve kış şartlarının üstesinden gelebilir.

İç mekanı gerçekten aydınlatan devasa (ancak isteğe bağlı) bir elektrikli sunroof’un varlığına da dikkat edin. Açıldığında, gerçekten geniş bir açık alan hissi yaşarsınız ve neredeyse (tam olarak olmasa da) saçlarınız rüzgarda uçuşuyormuş gibi sürüş deneyimine ulaşabilirsiniz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram