Home » 2022 Ford Ranger Splash İncelemesi

2022 Ford Ranger Splash İncelemesi

by adminn1
0 comment
2022 Ford Ranger Splash

60’lı ve 70’li yıllarda Ford, vagon pazarına hakim olduğu için kendisine Wagon Master takma adını kazandı. Bugünlerde, Amerikan üreticinin, F-150 ile satış listelerine hakim olan ve kompaktlar için küçük Maverick’ten büyük F-450 Super Duty’ye kadar her pikap segmentinde Amerikalı tüketicilere sunacak bir kamyon sunan Pickup Master olduğunu söyleyebilirsiniz. 24.000 lb’ye kadar çekebilir!

Ford Ranger Splash

2022 Ford Ranger Splash

Ancak, Ford’un rekabeti geçemediği bir segment varsa, o da orta boy pikap kategorisidir; Orada, popüler Ranger’ı Toyota Tacoma’nın arkasında ikinci sırada geliyor. ABD’de Ford, Toyota’nın önemli ölçüde gerisinde kalıyor (2021’de Tacoma’nın satışları 250.000 adedi aşarken, Ranger’ın satışları 94.000’e ulaştı); Kanada’da yarış, 2021’de Kanada’da satılan 14.000 Tacoma’ya kıyasla 11.200 Ranger ile daha sıkı.

2022 rakamları, tedarik zinciri sorunları nedeniyle biraz çarpıtılacak, ancak mücadele de aynı derecede şiddetli. Ve böylece, Amerikalı üretici, 2022 Ranger’ın yepyeni bir sürümü olan Splash’ı piyasaya sürdü. Bununla birlikte, bağlam, Ford’un 2023’te Ranger’ın yeni bir sürümünü de planlıyor ve bu, kamyonun her zamankinden daha büyük F-150’ye benzemesini sağlayan yeniden tasarlanmış çizgiler alıyor. Ve aslında, bu yeniden tasarım, Ranger adının büyük ticari başarı ile eş anlamlı olduğu Güney Afrika ve Avustralya da dahil olmak üzere dünyanın bazı bölgelerinde zaten mevcuttur.

Ranger, Ford için kazanan bir isim
Amerika’da, Ranger adı ilk olarak 1958’den 1960’a kadar alt sınıf Edsel’lere uygulandı, daha önce üst düzey Ford F serisi modelleri tanımlamak için kullanıldı.

2022 Ford

Ford

Daha sonra, 1983’te, daha küçük pikaplara olan talep ivme kazanırken, Ford, o zamanki Courier’ını (bir Mazda ürününe dayanan) Ranger adı verilen yeni nesil kompakt pikaplarla değiştirmeye karar verdi. Bunlar çok başarılıydı… başlangıçta. 2012’de piyasadan çekildiler çünkü Amerika’da tüketiciler daha büyük F-150’yi tercih etti.

Ancak zaman değişti ve Ranger adı 2019’da bu kez orta boy formatta Kuzey Amerika’ya döndü. Şu anda sahip olduğumuz sürüm bu ve gelecek yıla kadar da öyle olacak. Bununla birlikte, bu baskının sayfasını çevirmeden önce (Avustralya versiyonundan esinlenilmiş, ancak Michigan’daki bir Ford fabrikasında inşa edilmiştir), Ford ekibi, bazı farklı son rötuşlar sunarak sonu işaretlemek istedi ve en azından tarihi olan başka bir ismi yeniden diriltti. 1993’e: Sıçrama.

2022 Ford Ranger Splash versiyonu yalnızca XLT Lariat kaplamalı dört kapılı SuperCrew kabin ve kısa yatak ile mevcuttur. İlk seri sarı renkte boyanmıştır (diğer renkler yıl içinde tanıtılacaktır) ve siyah boyalı 18 inç jantlarla donatılmıştır. Splash’a özel siyah aplikler kaportaya yapıştırılmıştır. Ama aksi takdirde, bildiğimiz Ranger.

 

İçeri
Test aracımızın içi, basit ama etkili bir gösterge panosunun hakim olduğu orijinal tasarımını koruyor. Burada muhteşem bir şey yok. (Dijital) göstergeler de basittir ancak sürücü istediği gibi değiştirebilse bile okunması kolaydır. Ortadaki ekran en büyük değil, ancak bir kez daha, tüm kontrollerin anlaşılması kolayken görüntüsünün okunması kolay. Aynısı, ekranın altındaki radyo ve klima kontrolü için döner kontroller için de geçerlidir.

2022 Ford Ranger Splash

Ford Ranger Splash

Orta konsol, iki tekerlekten çekişten dört tekerlekten çekişe veya çekme dahil belirli çalışma yöntemlerine geçiş için mekanik vites kolu ve döner elektrikli kontrolleri barındırır. Direksiyon simidi iyi bir tutuş sağlar, ancak kolları kontrollerle nispeten meşgul. Pencereler ve aynalar gibi diğer kontroller kapılardan kolayca manipüle edilebilir.

Ön kova koltukları çok rahat. Altın rengi dikiş, Splash sürümünü diğerlerinden ayırmaya yardımcı olur. Arka koltuklar da aynı derecede dikkat çekicidir ve koltuklar içeride gizlenmiş “gizli” bölmeleri kullanmak için kaldırılabilir. Yatakta bir tane yerine arka bölmede 120 voltluk bir elektrik prizi olduğunu unutmayın.

Korucu beş kişilik oturabilir, ancak yolcular basamakların yüksek olduğu konusunda uyarılmalıdır (neyse ki, erişime yardımcı olabilecek tutamaklar vardır). Ranger’ın iç mekanı rakibi Toyota Tacoma’dan daha geniş hissettiriyor çünkü Ranger’ın zemini daha alçak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram